آشنایی با سیستم دروپال Drupal

۱۴دی ۱۳۹۴
۱۳۵

آشنایی با سیستم دروپال Drupal

در مطالب قبلی سایت در مورد سیستم مدیریت محتوا توضیح دادیم که چه کاربردی دارد و برای مدیران سایت چه اهمیتی دارد .

دروپال (Drupal) در بالاترین سطح مفاهیم خود مفهومی تحت عنوان موجودیت (Entity) را مطرح می کند. از مهم ترین مصداق های موجودیت در دروپال می توان از «کاربر» و «محتوا» نام برد. تلاش دورپال بر ایجاد یک ارتباط منطقی و موثر بین این دو موجودیت در کل فرایند های سیستم خواهد بود. این که «کاربر» از دید دروپال چیست، باید گفت که برداشت از موجودیت «کاربر» همان برداشت معمول در سیستم های دیگر است. کاربران در دروپال افرادی هستند که با این سیستم ارتباط دارند مانند مدیر یا ثبت نام شدگان یا بازدید کنندگان معمولی و غیره … .

با دروپال شما تقریباً ۸۰ درصد از نیاز خود را بدون هیچگونه دانشی درباره کد و برنامه نویسی به انجام می رسانید. در صورتیکه مبتدی هستید با مراجعه به بخش قالب های دروپال نیازی به دست بردن در کدها ندارید. علت عمده این ادعا البته به توسعه هزاران ماژولی بر میگردد که در بخش ماژول های دروپال توسط مشارکت کنندگان پروژه دروپال توسعه یافته است. این ماژول ها امکانات بیشماری را فقط با دانلود و فعال کردن آن در سایت و پیکربندی آن در اختیارتان قرار خواهند داد.

از دیگر قابلیت های دروپال می توان به تعیین نقش کاربران قبل از دسترسی آنها به وبسایت اشاره نمود. بدین معنی که قبل از تعریف کاربر جدید در دروپال شما باید نقش های مورد نظر خود در سیستم را تعریف نمایید. نقش هایی که در قالب آنها، افراد در سیستم شما فعالیت خواهند کرد و حضور خواهند داشت.

آخرین نسخه دروپال در حال حاظر 8 می باشد که به تازگی منتشر شده و علاقمندان می توانند از این سیستم برای مدیریت سایت خود استفاده کنند .

برای دانلود آخرین نسخه فارسی این سیستم مدیریت محتوا به سایت مرجع “دروپال” مراجعه نمائید .

اشتراک گذاری

مدیریت

آذرآنلاین

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق برای آذرآنلاین محفوظ می باشد.
enamad