سرور مجازی یا VPS چیست؟

۲۱بهمن ۱۳۹۳
۱۸۱

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی چیست؟

سرور خصوصی مجازی یا همان (virtual private server) که به واسطه تجزیه سرور فیزیکی قدرتمند (Dedicated server) به سرورهای با منابع کمتر و تعداد بیشتر به کمک فن آوری مجازی سازی (virtualization) ساخته میشود گفته میشود سرور مجازی به طور گسترده ای در زمینه خدمات میزبانی اینترنت استفاده می شود. سرور خصوصی مجازی که اغلب VPS نامیده میشود میتواند حریم خصوصی برای انجام فعالیت کاربران فراهم نماید .

هر سرور مجازی به طور کاملاً جداگانه عـمـل می کنـد VPS هـای موجود بر روی یک سـرور می توانند از سیستم عامل های مختلفی با نسخه های متفاوتی استفاده کنند .مانند ویندوز سرور 2008، ویندوز سرور 2012 و لینوکس CentOS ، debian ، …

vps میتواند منابعی را از سرور فیزیکی (Dedicated server) به صورت مجزا به خود اختصاص دهد از قبیل Cpu , Ram , Hdd و… بطور مثال هر vps میتواند برای خود منابعی مانند cpu : 800 MHz و Ram: 512 MB و Hdd : 25 gig و موارد دیگر که به صورت اختصاصی به عنوان یک سرور مجزا فعالیت کند . این در حالی است کاربر در هنگام استفاده از سرور از منابع کامپیوتر خود استفاده نخواهد کرد و این امکاان را دارد که برنامه های کاربردی خود را برروی آن نصب و در محیط اینترنت و یا شبکه داخلی شرکت ها یا موسسات از آن استفاده کند.

بسیاری از شرکت های میزبانی وب با استفاده از سرورهای مجازی سرویس میزبانی برای کاربران خود و موسسات و شرکتها ارائه میدهند که این سرویس می تواند  بسیار مقرون به صرفه برای کاربران عادی و شرکتها باشد.

شرکتها برای اینکه بتوانند وبسایت خود را میزبانی کنند به جای تهیه یک سرور فیزیکی و پهنای باند با هزینه بالا و همچنین هزینه و زمان برای نگهداری از سرور، میتوانند با تهیه سرور مجازی با کیفیت بالاتر و هزینه اندک که بسیار مقرون به صرفه برای صاحبان مشاغل یا افرادی که میخواهد وب سایت برای خود داشته باشند باشد .
تحت شرایط عادی، وب سایت های متعددی می توانند در هر یک از سرور های مجازی میزبانی شوند .

در سرور مجازی شما میتوانید دسترسی root یا Administrator داشته باشید و امکان کانفیگ کامل سرور برای شما وجود دارد.

اشتراک گذاری

m.nasiri

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق برای آذرآنلاین محفوظ می باشد.
enamad