سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست ؟

۱۰دی ۱۳۹۴
۱۳۶

سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست ؟

سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS مخفف کلمه Content management system که به معنی سیستمی برای مدیریت سایت می باشد و معمولا بیشتر سایت ها دارای سیستم مدیریت محتوا هستند .

زمانی که شما میخواهید سایتی را ایجاد کنید دو حالت دارد یا سایت به صورت استاتیک خواهد بود یا به صورت داینامیک ، در سایت های استاتیک نیازی به سیستم مدیریت محتوا نیست و تنها با ساخت صفحات توسط HTML می توان سایت را ایجاد کرد اما اگر به سایت داینامیک نیاز داشته باشید باید حتما از سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید .

در سیستم استاتیک تمامی اجزای سایت را باید ساخت و تمامیویرایش ها و تغییرات را به صورت دستی باید اعمال کرد اما در سیستم داینامیک به این صورت نیست و شما با استفاده از پنلی مه در اختیار دارید می توانید تمامی بخش های سایت را تغغیر بدهید و نیازی به برنامه نویسی نخواهید داشت و سیستم خود تمامی موارد را به کد تبدیل می کند و روی سایت اعمال می کند .

اهمیت سیستم مدیرت محتوا برای راه اندازی یک وبسایت به اندازه ای است که بعد از هاست و دامنه جزء ملزومات اصلی برای این کار است مگر اینکه قصد داشته باشید سایت خود را به روش ایستا (استاتیک) مدیریت کنید.

سیستم های مدیریت محتوا بر حسب زمینه فعالیت آن هامتفاوت است و به صورت اختصاصی در بعضی زمینه ها cms های تخصصی تری نوشته شده که کار مدیریت سایت راحت صورت گیرد .

سیستم های مدیریت محتوا معمولا برای تمامی زبان های برنامه نویسی تحت وب نوشته شده و هر کدام مخصوص آن زبان می باشد و نمی توان از یک سیستمی که بر پایه php است در هاست ویندوز اجرا کرد .

لیست تعدادی از سیستم های مدیریت محتوا را در ادامه مطلب قرار داده شده که می توانید با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده نمائید .

وردپرس ، جوملا ، دیتالایف ، نیوک ، دروپال ، اپن کارت ، مای بی بی و ….

 

سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست ؟

اشتراک گذاری

مدیریت

آذرآنلاین

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق برای آذرآنلاین محفوظ می باشد.
enamad