Email Gateway آذرآنلاین راه‌اندازی شد

| دسته بندی: اخبار آذرآنلاین اخبار |
Email Gateway آذرآنلاین راه‌اندازی شد

آذرآنلاین با بررسی نحوه عملکرد هاست‌ها و ارسال ایمیل ، برای افزایش اعتبار هاست‌های میزبانی شده در این شرکت یک فایروال امنیتی مختص ارسال ایمیل‌ها راه‌اندازی کرده است که در مطلب Email Gateway آذرآنلاین راه‌اندازی شد به توضیح و چگونگی عملکرد آن خواهیم پرداخت.

ارسال ایمیل از سمت هاست‌های اشتراکی به صورت کلی به سرور عمومی ارسال می‌گردد و با توجه به اینکه از یک یا چند آدرس IP محدود برای سرویس‌دهی کل هاست استفاده می‌گردد ، بعضاً برای برخی از کاربران مشکل ساز می‌شود.

مشکلات از آنجایی نشعت می‌گیرد که یک هاست با آدرس IP سرور ، شروع به ارسال مکرر ایمیل به سرورهای عمومی مانند Gmail می‌کنند و بعد از ارسال انبوه ایمیل‌ها ، سرورهای عمومی جلوی دریافت ایمیل از IP هاست اشتراکی را برای مدتی در دستور کار خود قرار می‌دهند.

این عمل باعث می‌شود سایر هاست‌های موجود بر روی یک سرور دچار مشکلاتی شوند و حتی اگر در نظر داشته باشند در روز یک یا حتی دو ایمیل را نیز ارسال کنند ، با برگشت و Fail شدن ایمیل روبه‌رو می‌گردند.

از این رو شرکت آذرآنلاین با توجه به این امر مهم و وابستگی تجارت الکترونیک به ایمیل‌ها ، فایروالی را به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات راه‌اندازی کرده است که در ادامه به توضیح مزایا استفاده از این فایروال و همچنین امکانات مهم که در اختیار کاربران قرار می‌دهد ، خواهیم پرداخت.

Email Gateway آذرآنلاین

روند عملکرد در این سیستم به شکلی است که تمامی ایمیل‌ها از سمت سرور هاست آذرآنلاین به فایروال ایمیل راه‌اندازی شده ارسال خواهد شد و پس از بررسی وضعیت آن و صحت SPF ، DMARC و DKIM و همچنین قرار نداشتن دامنه در لیست سیاه ، ایمیل را به سمت سرورهای خارجی ارسال می‌نماید.

مزایای استفاده از Email Gateway

استفاده از این متد مزایایی را در بر خواهد داشت که در ادامه نظر شما را به آن جلب می‌نماییم.

1- جلوگیری از ارسال اسپم توسط سایر هاست‌ها

2- جلوگیری از ارسال ویروس و فایل‌های آلوده به بدافزار

3- افزایش امنیت هاست

4- جلوگیری از قرار گرفتن آدرس‌های IP هاست در Black List

5- جلوگیری از قرار گرفتن دامنه‌ها در Black List

6- افزایش سرعت ارسال ایمیل پس از افزایش اعتبار

7- چک و صحت DMARC ، SPF و DKIM قبل از تست‌های سرورهای عمومی

8- کمک به افزایش شهرت دامنه‌های میزبانی شده بر روی هاست‌ها

9- جلوگیری از ارسال اسپم‌های داخل اسکریپت‌های سیستم مدیریت محتوا

10- و مواردی دیگر

سخن پایانی

در مجموع می‌توان گفت راه‌اندازی Email Gateway یک نوآوری در سرویس‌های خدماتی هاست آذرآنلاین است که با توجه به مزایای ذکر شده ، امنیت هاست‌ها را افزایش داده و از بلاک شدن آدرس IP و دامنه‌های میزبانی شده بر روی هاست در لیست‌های سیاه مانند SpamHaus جلوگیری می‌کند.

در کنار این مزایا و کاهش ارسال اسپم‌ها ، دامنه‌ها با افزایش چشمگیر شهرت یا همان Reputation مواجه خواهند شد که در نوع خود یکی از مهمترین اتفاق‌ها می‌باشد.

در پایان امیدواریم Email Gateway آذرآنلاین برای هاست و دامنه شما مفید واقع شود و در پی آن به کسب و کار تجارت الکترونیک شما کمک نماید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید و یا برای رفع مشکلات دیگر در زمینه آموزش‌های آذرآنلاین به بخش Community مراجعه کرده و مشکل خود را در آن مطرح نمایید تا در اسرع وقت کاربران دیگر و کارشناسان به سؤالات شما پاسخ دهند.