ثبت دامنه آذرآنلاین،
آغاز یک ماجراجویی جدید

با استفاده از ابزار پیشرفته ثبت دامنه (Domain) آذرآنلاین، دامنه مورد نظر خود را جستجو کرده و در صورت آزاد بودن دامین، آن را فقط با چند کلیک ثبت کنید. در این ابزار، شما می‌توانید تمامی پسوندهای مختلف را به صورت یک‌جا جستجو کنید.

ir. تومان
org. تومان
pro. تومان
com. تومان
net. تومان
biz. تومان
دامنه+0دامنه ثبت شده
دامنه+0سرویس فعال

لیست قیمت ثبت دامنه های عمومی

لیست تمامی پسوند های دامنه ها جهت تمدید در جدول زیر لیست شده است که با یافتن پسوند دامنه خود، می توانید از هزینه تمدید آن مطلع شوید.

پسوندثبت (تومان)تمدید (تومان)انتقال (تومان)شرایط

دامنه domain و ثبت دامنه دقیقا چیست؟

بدون شک هر کسب و کاری برای پیشرفت و موفقیت به یک وب سایت نیاز دارد. هر وب سایتی نیز نیازمند یک آدرس خواهد بود. در واقع این آدرس موجب دسترسی هرچه راحت‌تر کاربران به وب سایت شده و بدین صورت به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. در همین جاست که مفهومی به نام مفهوم حوزه یا دامنه domain به وجود می‌آید. دامنهٔ اینترنتی (به انگلیسی: Internet domain) نام دامنه در شبکهٔ اینترنت است که  در واقع نامی است که به آدرس وب سایت‌های مختلف داده می‌شود.با توجه به تنوع بالای دامنه ها، انتخاب یک دامنه (حوزه) مناسب که ویژگی‌های منحصر به فرد داشته باشد، کمی سخت و دشوار شده است. از این رو انتخاب یک نام دامنه مناسب، یکی از مهمترین قدم‌هایی است که باید پیش از ثبت دامنه پشت سر بگذارید.

امکانات ثبت دامنه

آذرآنلاین در راستای ارائه خدمات ثبت دامنه ، امکانات فراوانی را دراختیار کاربران خود قرار می دهد که در ادامه این بخش با آن‌ها نیز آشنا خواهید شد. لازم به ذکر است که پس از ثبت‌نام دامنه اینترنتی (Domain Name Registry)،در آذرآنلاین ، تمامی امکانات مدیریتی دامین در داشبورد آذرآنلاین، به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

ثبت آنی دامنه

ثبت آنی دامنه پس از تکمیل مراحل خرید و پرداخت هزینه آن

هزینه مناسب

پرداخت مناسب ترین هزینه جهت ثبت و تمدید دامین با دریافت قیمت جهانی آن

قفل دامنه

امکان ارائه قفل برای دامنه جهت محفوظ ماندن اطلاعات دامنه و انتقال آن

انتقال دامنه

امکان انتقال سریع و آسان دامنه به آذرآنلاین

کنترل پنل اختصاصی

ارائه پنل مدیریت اختصاصی دامنه برای هر شخص در داشبورد آذرآنلاین با امکانات مختلف 

مدیریت نیم سرور

مدیریت کامل نیم سرور دامنه با به‌روزرسانی سریع و بدون وقفه

تمدید دامنه

تمدید سریع و آسان دامنه در آذرآنلاین بدون طی کردن مراحل اضافه

ثبت مستقیم دامنه

ثبت مستقیم و خودکار تمامی دامنه ها در وب‌سایت آذرآنلاین

ایمیل رایگان

امکان بهره‌مندی از سرویس ایمیل هاست پس از ثبت دامنه با تنظیم نیم سرورها

پسوند دامنه چیست؟

مفهوم مهم دیگری که بعد از نام دامنه برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، پسوند دامنه خواهد بود. پسوند دامنه می‌توان نشان دهنده نوع وب سایت شما بوده و همچنین موقعیت جغرافیایی آن را نیز تا حدودی مشخص کند. پسوندهای دامنه به شما این امکان را می‌دهند تا حتی نام‌های دامنه‌ای که پیش از این با پسوندی به ثبت رسیده‌اند را با یک پسوند جدید، به ثبت برسانید. از این رو دست شما در هنگام انتخاب نام دامنه بسیار بازتر خواهد بود.از جمله پسوندهای بسیار محبوبی که می‌توانید انتخاب کنید، می‌توان به پسوند tk و xyz اشاره کرد. این دو پسوند محبوبیت بالایی را در بین افراد پیدا کرده و به شما امکان ثبت نام دامنه دلخواهتان را خواهند داد.

ثبت دامنه com.

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین پسوندهای حال حاضر برای دامنه، پسوند com. است. شما می‌توانید با Domain Registration این پسوند خارجی، به دنیای وب سایت‌های بین المللی بپیوندید. پسوند Com. مخفف عبارت commercial و به معنای تجاری بوده که در ابتدا صرفا برای مقاصد تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما رفته رفته افراد بیشتری در سراسر جهان از پسوند com. استفاده کردند تا اینکه امروزه این پسوند، برترین و معروف‌ترین پسوند دامنه شناخته می‌شود. شما نیز به کمک آذرآنلاین این شانس را دارید تا نسبت به خرید و ثبت دامنه . com را دارید. با خرید دامنه com. مسیر ورود شما به جهان آزاد فراهم شده و خیال خودتان از داشتن یک وب سایت بین المللی را راحت کنید. با پسوند com. به کسب و کار و وب سایت خود، وجهه و اعتباری جهانی ببخشید.

جستجوی دامنه

یکی از مهمترین مراحلی که پیش از خرید دامنه خارجی و یا دامنه دیگری باید طی کنید، جستجوی دامنه است. منظور از جستجوی دامنه این است که شما در بین تمامی وب سایت‌ها جستجو کرده تا متوجه شوید که آیا دامنه مورد نظر شما با پسوند انتخابی، پیش از این به ثبت رسیده است یا خیر. آذرآنلاین فرصتی را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید به ساده‌ترین شکل ممکن، دست به جستجو دامنه مورد نظر خود بزنید.برای این کار، تنها کافی است تا نام دامنه و پسوند مورد نظر خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و گزینه جستجو را فشار دهید. در صورتی که نام دامنه یا domain مورد نظر شما پیش از این به فرد به خصوصی اختصاص داده نشده است، با آذرآنلاین می‌توانید آن را با مناسب‌ترین قیمت‌ها تهیه کنید. بدین صورت امکان خرید دامنه ارزان برای شما فراهم خواهد شد.

نیاز به کمک بیشتری دارید؟ما برای کمک به شما، روی خط هستیم!
4181   041

خرید دامنه. ir یا خرید دامنه. com

دو پسوند بسیار محبوب در میان افراد، پسوندهای. ir و. com هستند. اما شاید شما هم می‌خواهید بدانید که خرید دامنه خارجی برای شما مناسب بوده و یا لازم است تا نسبت به خرید دامنه داخلی اقدام کنید؟ امروزه پسوند دامنه. com محبوبیت بسیار بالایی را در بین خریداران جهانی پیدا کرده است. بسیاری از کسب و کارهای بین المللی، وب سایت‌های خودشان را به کمک چنین پسوندی به ثبت می‌رسانند.اما از طرف دیگر، پسوند. ir نیز در داخل کشور، کاربرد زیادی دارد. از مهمترین تفاوت‌های موجود بین خرید پسوند خارجی مانند. com و خرید پسوند ایرانی مانند. ir می‌توان به تفاوت قیمت آن‌ها اشاره کرد.

خرید دامنه ir

پسوند دامنه کشورهای مختلف، دارای بخشی از نام همان کشور بوده و با عنوان دامنه سطح‌بالا  (Top-level domain)شناخته می‌شوند که با نام مخفف TLD نیز شناخته می‌شود و بالاترین سطح دامنه اینترنتی است. این پسوند در کشور ایران، ir است. از این رو افرادی که قصد خرید دامنه داخلی را داشته باشند، می‌توانند نسبت به ثبت دامنه .ir به کمک آذرآنلاین اقدام کنند. البته باید اشاره کرد که خود دامنه. ir نیز دارای چند زیر دامنه است که دست شما را در هنگام انتخاب باز خواهد گذاشت. دامنه‌های سطح‌بالای عمومی که gTLD نیز نامیده می‌شود عبارتند از:
‎.gov (مخفف Government) برای وبسایت‌های دولتی
‎.edu (مخفف Education) برای وبسایت‌های آموزشی
‎.org (مخفف Organisation) برای وبسایت‌های سازمانی
‎.net (مخفف Network) برای وبسایت‌های اینترنتی

خرید دامنه tk

اگر به دنبال خرید دامنه ارزان هستید، می‌توانید از دامنه tk استفاده کنید. همانطور که دامنه ir مخصوص کشور ایران است، دامنه tk نیز به کشور توکلائو (Tokelau) اختصاص دارد. این کشور کوچک در جنوب اقیانوس آرام قرار گرفته است و دامنه آن در حال حاضر محبوبیت زیادی را در سراسر جهان به دست آورده است. شما نیز اگر می خواهید با بهترین و ارزان‌ترین قیمت ها، دست به خرید دامنه tk بزنید، می‌توانید از خدمات گسترده و متنوع آذرآنلاین استفاده کنید.

خرید دامنه xyz

.xyz یک دامنه سطح‌بالای عمومی (gTLD) است که در برنامه دامنه‌های سطح بالای جدید آیکان پیشنهاد شد و در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۱۴ برای عموم در دسترس قرار گرفت. خرید دامنه xyz نیز روز به روز در حال افزایش است. برعکس آن چیزی که بسیاری از افراد تصور می‌کنند، xyz مخفف عبارت خاصی نیست. این سه حروف، که سه حرف پایانی حروف الفبای انگلیسی هستند، به راحتی در ذهن حک خواهند شد. از این رو خرید دامنه xyz به دلیل سادگی در به خاطر سپردن، محبوبیت بالایی کسب کرده است. خرید دامنه xyz به خصوص برای افرادی که می‌خواهند از خرید یک نام دامنه آزاد مطمئن شوند، بسیار مناسب خواهد بود. با دامنه xyz به توسعه، حفظ و نگهداری برند خود کمک کرده و به خاطر سپردن آن را برای مشتریان خود ساده‌تر می‌کند.

سوالات شما

چگونه می توانم دامنه بین المللی خود را به این شرکت انتقال دهم؟

جهت انتقال دامنه های بین المللی حداقل باید 60 روز از زمان ثبت دامنه گذشته باشد و ده روز به زمان منقضی شدن دامنه باقی مانده باشد. سپس در شرکت قبلی unlock و کد انتقال را نیز دریافت شود. در صورت عدم بروز مشکل، تکمیل فرایند انتقال دامنه های بین المللی 5 تا 7 روز کاری زمانبر می باشد.

چگونه می توانم دامنه ملی خود را به این شرکت انتقال دهم؟

شناسه آشنا و رابط های مالی، اداری و فنی را روی شناسه az3237-irnic تنظیم نمایید و رابط ها را در تمامی گزینه ها خودم و نمایندگان انتخاب کرده سپس با پرداخت فاکتور مربوط به انتقال دامنه را به آذرآنلاین انتقال و یک سال تمدید نمایید. در صورتی که دامنه شما قفل باشد بایستی هزینه قفل گشایی 28000 تومان نیز پرداخت شود.

اصلاح آدرس چگونه صورت می‌گیرد؟

جهت اصلاح آدرس بایستی وارد پنل کاربری شده و از قسمت ویرایش اطلاعات، آدرس شهر ایالت کشور و کدپستی را تغییر دهید.

آیا امکان لغو دامنه و استرداد وجه پس از خرید و فعالسازی وجود دارد؟

- در دامنه های بین المللی به مدت ۳ روز با کسر هزینه ثبت (‌مبلغ 3 دلار) امکان پذیر می باشد. - دامنه های لوکال مانند .co .us .uk و دامنه های ملی پس از فعالسازی، لغو امکان پذیر نمی باشد

آیا امکان تغییر نام دامنه پس از فعالسازی دامنه وجود دارد؟

در دامنه های بین المللی به مدت ۳ روز با کسر هزینه ثبت (‌مبلغ 3 دلار) امکان پذیر می باشد.

دامنه پریمیوم چیست و علت عدم نمایش قیمت ها در سایت چیست؟

دامنه های پریمیوم و یا همان ویژه، دقیقاً مانند برند ها هستند با توجه به اینکه هزینه ی ثبت و انتقال دامنه های ویژه در لحظه نوسان می کند به همین خاطر قیمت آنها هیچ وقت قابل پیش بینی نمی باشد. به همین دلیل قیمت هایی که از سایت نمایش داده میشوند خیلی متفاوت است.

در صورتی که دامنه منقضی شده پس از گذشت مدتی آیا امکان تمدید وجود دارد؟

دامنه ها در صورت عدم پرداخت ابتدا معلق و پس از مدتی قفل می شوند که در صورت تمدید دامنه بایستی هزینه مربوطه جهت قفل گشایی نیز پرداخت شود.

چه خدماتی را بعد از ثبت دامنه می‌توان از آذرآنلاین دریافت کرد؟

آذرانلاین با اریه خدماتی چون بررسی مالکیت دامنه یا جستجوی دامنه ، تمدید دامنه یا انتقال دامنه با پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی سوالات شماست.

آیا انتقال سرویس و دامنه بین دو پنل در آذرآنلاین امکان پذیر می‌باشد؟

کافیست هر دو نفر از پنل کاربری خود در آذرآنلاین تیکتی مبنی بر انتقال دامنه به پنل کاربری مد نظر همراه با ذکر آدرس ایمیل متقابل ارسال نمایید و سپس انتقال از سمت ما انجام می شود. در صورت تمایل به تغییر مالکیت نیز بایستی تاییدیه از هر دو پنل صورت گیرد.

چگونه می توانیم از آزاد بودن نام دامنه اطمینان حاصل کنیم؟

برای بررسی نام دامنه ای که انتخاب کرده اید میتوانید از سایت های زیر استفاده کنید: Whois.com بررسی دامنه های ایرانی Nic.whois.ir بررسی دامنه های بین المللی Whois.co

کد انتقال جهت انتقال دامنه ملی چگونه دریافت می شود؟

کد انتقال مختص دامنه های بین المللی می باشد و انتقال دامنه آی آر نیازی به کد انتقال ندارد.

برای ثبت دامنه ir از طریق آذرآنلاین به چه چیزهایی نیاز است؟

برای ثبت دامنه‌های داخلی و ir تنها به نام دامنه و مدارک هویتی شما نیاز است. همچنین لازم است تا جهت رسیدگی به ثبت دامنه در سایت ایرنیک ، ایمیل خودتان را چک کنید.

ثبت-دامنه

نظرات کاربران

آذرآنلاین با بیش از یک دهه فعالیت خود در ارائه خدمات سرویسهای اینترنتی موفق به جلب رضایت مشتریان خود شده است که نظرات برخی از آنان را در ادامه خواهید خواند.

51

میانگین 4.73 از بین 15 رای