هویز دامنه ،
بررسی وضعیت مالکیت دامنه

هویز دامنه آذرآنلاین ابزاری است برای جستجو و بررسی وضعیت مالکیت دامنه، جهت جستجوی دامنه و دریافت وضعیت ثبت دامنه مورد نظر نام دامنه را به صورت کامل وارد کرده تا در صورت ثبت شدن آن دامنه، مشخصات دامنه به صورت کامل نشان داده شود و یا در صورت آزاد بودن، دامنه را ثبت نمایید.

ir. تومان
org. تومان
pro. تومان
com. تومان
net. تومان
biz. تومان

Whois چیست؟ (هو ایز)

Whois یک سرویس اینترنتی است که اطلاعات مربوط به ثبت مالکیت دامنه اینترنتی را برای وب‌سایت‌ها ارائه می‌دهد. به‌عبارتی واژه Whois جستجویی است که از طریق آن می‌توانید بفهمید که یک دامنه وب‌سایت به چه کسی تعلق دارد. سرویس WHOIS domain یکی از خدماتی است که توسط شرکت‌های ثبت دامنه ارائه می‌شود. این سرویس به کاربران این امکان را می‌دهد تا از طریق پنل مدیریت دامنه خود، نام سایت و آدرس آن (حوزه) را به سمت یک سرور دیگر هدایت کنند.به عبارت دیگر، با استفاده از سرویس هویز دامنه، شما می‌توانید آدرس دامنه خود را به سمت هر سرور دیگری که می‌خواهید هدایت کنید. این کار معمولا برای انتقال یک وب‌سایت از یک سرور به سرور دیگر و یا به منظور ایجاد یک زیردامنه برای سایت انجام می‌شود.

اطلاعات سایت Whois  (هوییز) شامل چه مواردی است؟

- نام دامین: نام دامنه وب‌سایت
- شناسه دامین:  ID دامنه
- نام و نام خانوادگی شرکت مالک دامین
-   آدرس ایمیل
-  آدرس پستی
-شماره تلفن
- تاریخ ثبت و پایان دوره ثبت دامنه
از ویژگی‌های جستجوی Whois می‌توان به ایمنی کمتر، دسترسی عمومی به اطلاعات و قابلیت جستجوی ساده برای شناسایی مالکیت دامنه اشاره کرد.

سوالات متداول هویز دامنه

چگونه می توانم دامنه بین المللی خود را به این شرکت انتقال دهم؟

جهت انتقال دامنه های بین المللی حداقل باید 60 روز از زمان ثبت دامنه گذشته باشد و ده روز به زمان منقضی شدن دامنه باقی مانده باشد. سپس در شرکت قبلی unlock و کد انتقال را نیز دریافت شود. در صورت عدم بروز مشکل، تکمیل فرایند انتقال دامنه های بین المللی 5 تا 7 روز کاری زمانبر می باشد.

چگونه می توانم دامنه ملی خود را به این شرکت انتقال دهم؟

شناسه آشنا و رابط های مالی، اداری و فنی را روی شناسه az3237-irnic تنظیم نمایید و رابط ها را در تمامی گزینه ها خودم و نمایندگان انتخاب کرده سپس با پرداخت فاکتور مربوط به انتقال دامنه را به آذرآنلاین انتقال و یک سال تمدید نمایید. در صورتی که دامنه شما قفل باشد بایستی هزینه قفل گشایی 28000 تومان نیز پرداخت شود.

اصلاح آدرس چگونه صورت می‌گیرد؟

جهت اصلاح آدرس بایستی وارد پنل کاربری شده و از قسمت ویرایش اطلاعات، آدرس شهر ایالت کشور و کدپستی را تغییر دهید.

آیا امکان لغو دامنه و استرداد وجه پس از خرید و فعالسازی وجود دارد؟

- در دامنه های بین المللی به مدت ۳ روز با کسر هزینه ثبت (‌مبلغ 3 دلار) امکان پذیر می باشد. - دامنه های لوکال مانند .co .us .uk و دامنه های ملی پس از فعالسازی، لغو امکان پذیر نمی باشد

آیا امکان تغییر نام دامنه پس از فعالسازی دامنه وجود دارد؟

در دامنه های بین المللی به مدت ۳ روز با کسر هزینه ثبت (‌مبلغ 3 دلار) امکان پذیر می باشد.

دامنه پریمیوم چیست و علت عدم نمایش قیمت ها در سایت چیست؟

دامنه های پریمیوم و یا همان ویژه، دقیقاً مانند برند ها هستند با توجه به اینکه هزینه ی ثبت و انتقال دامنه های ویژه در لحظه نوسان می کند به همین خاطر قیمت آنها هیچ وقت قابل پیش بینی نمی باشد. به همین دلیل قیمت هایی که از سایت نمایش داده میشوند خیلی متفاوت است.

در صورتی که دامنه منقضی شده پس از گذشت مدتی آیا امکان تمدید وجود دارد؟

دامنه ها در صورت عدم پرداخت ابتدا معلق و پس از مدتی قفل می شوند که در صورت تمدید دامنه بایستی هزینه مربوطه جهت قفل گشایی نیز پرداخت شود.

چه خدماتی را بعد از ثبت دامنه می‌توان از آذرآنلاین دریافت کرد؟

آذرانلاین با اریه خدماتی چون بررسی مالکیت دامنه یا جستجوی دامنه ، تمدید دامنه یا انتقال دامنه با پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی سوالات شماست.

آیا انتقال سرویس و دامنه بین دو پنل در آذرآنلاین امکان پذیر می‌باشد؟

کافیست هر دو نفر از پنل کاربری خود در آذرآنلاین تیکتی مبنی بر انتقال دامنه به پنل کاربری مد نظر همراه با ذکر آدرس ایمیل متقابل ارسال نمایید و سپس انتقال از سمت ما انجام می شود. در صورت تمایل به تغییر مالکیت نیز بایستی تاییدیه از هر دو پنل صورت گیرد.

چگونه می توانیم از آزاد بودن نام دامنه اطمینان حاصل کنیم؟

برای بررسی نام دامنه ای که انتخاب کرده اید میتوانید از سایت های زیر استفاده کنید: whois.com بررسی دامنه های ایرانی Nic.whois.ir بررسی دامنه های بین المللی whois.co

کد انتقال جهت انتقال دامنه ملی چگونه دریافت می شود؟

کد انتقال مختص دامنه های بین المللی می باشد و انتقال دامنه آی آر نیازی به کد انتقال ندارد.

برای ثبت دامنه ir از طریق آذرآنلاین به چه چیزهایی نیاز است؟

برای بررسی نام دامنه ای که انتخاب کرده اید میتوانید از سایت های زیر استفاده کنید: whois.com بررسی دامنه های ایرانی بررسی دامنه های بین المللی Whois.co

نحوه گرفتن هویز دامنه

برای ثبت یک دامنه، این مراحل را طی کنید:
۱- پیدا کنید که آیا دامنه مورد نظر شما در دسترس است یا خیر. شما می‌توانید از وب‌سایت‌هایی مانند dnslookup.pro  و دیگر سایت‌های جستجوی دامنه استفاده کنید.
۲- انتخاب کنید که آیا می‌خواهید دامنه را به طور مستقیم یا از طریق یک ثبت‌کننده دامنه ثبت کنید. ثبت‌کننده‌های دامنه مانند GoDaddy و Namecheap هستند.
۳- اگر دامنه را از طریق ثبت‌کننده دامنه ثبت می‌کنید، به وب‌سایت آن ثبت‌کننده مراجعه کنید و در آن حساب کاربری ایجاد کنید.
۴- انتخاب کنید که دامنه می‌خواهید به کدام منطقه ی دامنه ی  سطح بالا (TLD) متصل شود مانند .com یا .ir
۵-اطلاعات (نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن) و پرداخت هزینه ثبت را دامنه وارد کنید.هزینه ثبت دامنه به عواملی مانند TLD مربوطه و طول عمر ثبت دامنه بستگی دارد.۶- شماره دامنه ثبت شده به حساب شما ارسال می‌شود تا بتوانید میزبانی وب‌سایت خود را بر روی آن راه‌اندازی کنید.

اطلاعات whois را چه کسی دارد؟

whois (هوییز) اطلاعاتی در مورد ثبت نام و صاحبان دامنه‌های اینترنتی فراهم می‌کند. اطلاعات whois توسط سازمان‌های ثبت نام‌کنندگان دامنه (Registrars) و مدیران سامانه نام دامنه (Registries) نگهداری و فراهم می‌شوند. بنابراین اطلاعات whois به‌طور کلی توسط این شرکت‌های ثبت نام و سازمان‌های مدیریت دامنه در دسترس است.به عنوان مثال اگر شما بخواهید اطلاعات whois یک دامنه مثل google.com را ببینید می‌توانید به صورت عمومی از طریق وب‌سایت‌های دسترسی به whois اطلاعات مورد نظر خود را ببینید. اما اطلاعات کامل‌تر whois (مانند اطلاعات ثبت‌کننده اصلی دامنه) تنها در اختیار صاحبان اصلی دامنه و سازمان‌های ثبت نام و مدیریت دامنه است.

نیاز به کمک بیشتری دارید؟ما برای کمک به شما، روی خط هستیم!
4181   041

آیا اطلاعات whois برای تعیین اعتبار یک وب‌سایت مفید است؟

بررسی اطلاعات whois یک وب‌سایت یکی از راه‌های تعیین اعتبار آن وب‌سایت است . گفتنی است که اطلاعات هویز دامنه برای تعیین اعتبار یک وب‌سایت مفید است. برخی از اطلاعات مفیدی که می‌توانید از whois یک سایت به دست آورید عبارتند از:
 سن دامنه: تاریخ ثبت دامنه نشان می‌دهد که چه مدت است این سایت وجود دارد. اگر دامنه آن تازه ثبت شده باشد احتمالا اعتبار کمتری دارد.
 اطلاعات تماس: اگر اطلاعات تماس پنهان شده یا اطلاعات جعلی وجود داشته باشد، می‌تواند نشانه‌ای از اعتبار کمتر سایت باشد.
ثبت‌کننده دامنه: اگر دامنه توسط شرکت‌های بنام و معروف ثبت شده باشد،اعتبار بیشتری دارد.
بنابراین بررسی اطلاعات whois یک سایت، یکی از مولفه‌های تعیین اعتبار آن به شمار می‌رود. البته برای داشتن اطمینان بیشتر باید عوامل دیگری از جمله محتوا، قدمت، حمایت از نهادها و... را نیز بررسی کنید.

whois

نظرات کاربران

آذرآنلاین با بیش از یک دهه فعالیت خود در ارائه خدمات سرویسهای اینترنتی موفق به جلب رضایت مشتریان خود شده است که نظرات برخی از آنان را در ادامه خواهید خواند.

51

میانگین 5.00 از بین 2 رای