انتقال دامنه ،
انتقال آسان و سریع دامنه به آذرآنلاین

انتقال دامنه و تغییر مالکیت دامنه های بین المللی و ملی در آذرآنلاین با بالاترین سرعت ممکن انجام می‌شود. در تمامی مراحل انتقال دامنه ، تیم پشتیبانی همراه شماست تا پروسه انتقال با موفقیت انجام شود. برای انتقال دامنه به آذرآنلاین ، ابتدا آن را در بخش جستجو زیر وارد کرده، از صحت امکان انتقال آن مطمئن شوید و سپس اقدام نمایید. در صورت بروز مشکل می توانید با بخش پشتیبانی در تماس باشید.

ir. تومان
org. تومان
pro. تومان
com. تومان
net. تومان
biz. تومان
دامنه+0دامنه ثبت شده
دامنه+0سرویس فعال

لیست قیمت دامنه های عمومی

لیست تمامی پسوند های دامنه ها جهت تمدید در جدول زیر لیست شده است که با یافتن پسوند دامنه خود، می توانید از هزینه تمدید آن مطلع شوید.

پسوندثبت (تومان)تمدید (تومان)انتقال (تومان)شرایط

خدمات دامنه آذرآنلاین

اگر دنبال دامنه برای راه اندازی کسب و کارت هستی ممکنه یکی از خدمات زیر برات لازم شه!

انتقال دامنه(domain name transfer) چیست؟

شاید خیلی وقت‌ها برای صاحبان سایت‌ها این اتفاق پیش آید که بخواهند بنا به دلایل مختلفی دامنه سایت خود را انتقال دهند، برخی شاید قصد داشته باشند در شرکت ارائه دهنده دامنه خود تغییر ایجاد کنند. در هر صورت نیاز به انتقال دامنه (transfer of internet domains) است، شاید شما نیز قصد داشته باشید به تغییر ثبت دامنه خود بپردازید. برخی افراد به علت‌هایی همچون پایین بودن خدمات یک شرکت قصد انتقال دامنه خود به شرکتی دیگر را دارند که این انتقالات باید بر اساس اصول و طی فرایند خاص خود انجام شود.

راهنمای دامین ترانسفر

جهت انتقال دامنه به آذرآنلاین ، به راهنمای زیر توجه نمایید:

راهنمای انتقال دامنه های بین المللی

شما می‌توانید دامنه های خود را جهت تمدید و مدیریت به آذرآنلاین منتقل نمایید. برخی از موارد مهمی که جهت انتقال دامنه باید مدنظر داشته باشید:

 • برای  انتقال دامنه حداقل باید ۶۰ روز از زمان ثبت دامنه گذشته باشد.

 • حداقل باید ده روز به زمان منقضی شدن دامنه باقی مانده باشد.

 • دامنه را باید در رجیسترار قبلی Unlock کرده و کد انتقال را دریافت نمایید.

انتقال و یا تغییر مالکیت دامنه IR

در صورتی که نیاز به تغییر مالکیت دامنه IR دارید، باید از سایتNIC.IRاقدام کنید. در صورتی که تنها می‌خواهید دامنه را برای تمدید به آذرآنلاین منتقل کنید، می‌توانید از صفحه تمدید دامنه IR اقدام نمایید.

  سوالات متداول انتقال دامنه

  چگونه می توانم دامنه بین المللی خود را به این شرکت انتقال دهم؟

  جهت انتقال دامنه های بین المللی حداقل باید 60 روز از زمان ثبت دامنه گذشته باشد و ده روز به زمان منقضی شدن دامنه باقی مانده باشد. سپس در شرکت قبلی unlock و کد انتقال را نیز دریافت شود. در صورت عدم بروز مشکل، تکمیل فرایند انتقال دامنه های بین المللی 5 تا 7 روز کاری زمانبر می باشد.

  چگونه می توانم دامنه ملی خود را به این شرکت انتقال دهم؟

  شناسه آشنا و رابط های مالی، اداری و فنی را روی شناسه az3237-irnic تنظیم نمایید و رابط ها را در تمامی گزینه ها خودم و نمایندگان انتخاب کرده سپس با پرداخت فاکتور مربوط به انتقال دامنه را به آذرآنلاین انتقال و یک سال تمدید نمایید. در صورتی که دامنه شما قفل باشد بایستی هزینه قفل گشایی 28000 تومان نیز پرداخت شود.

  اصلاح آدرس چگونه صورت می‌گیرد؟

  جهت اصلاح آدرس بایستی وارد پنل کاربری شده و از قسمت ویرایش اطلاعات، آدرس شهر ایالت کشور و کدپستی را تغییر دهید.

  آیا امکان لغو دامنه و استرداد وجه پس از خرید و فعالسازی وجود دارد؟

  - در دامنه های بین المللی به مدت ۳ روز با کسر هزینه ثبت (‌مبلغ 3 دلار) امکان پذیر می باشد. - دامنه های لوکال مانند .co .us .uk و دامنه های ملی پس از فعالسازی، لغو امکان پذیر نمی باشد

  آیا امکان تغییر نام دامنه پس از فعالسازی دامنه وجود دارد؟

  در دامنه های بین المللی به مدت ۳ روز با کسر هزینه ثبت (‌مبلغ 3 دلار) امکان پذیر می باشد.

  دامنه پریمیوم چیست و علت عدم نمایش قیمت ها در سایت چیست؟

  دامنه های پریمیوم و یا همان ویژه، دقیقاً مانند برند ها هستند با توجه به اینکه هزینه ی ثبت و انتقال دامنه های ویژه در لحظه نوسان می کند به همین خاطر قیمت آنها هیچ وقت قابل پیش بینی نمی باشد. به همین دلیل قیمت هایی که از سایت نمایش داده میشوند خیلی متفاوت است.

  در صورتی که دامنه منقضی شده پس از گذشت مدتی آیا امکان تمدید وجود دارد؟

  دامنه ها در صورت عدم پرداخت ابتدا معلق و پس از مدتی قفل می شوند که در صورت تمدید دامنه بایستی هزینه مربوطه جهت قفل گشایی نیز پرداخت شود.

  چه خدماتی را بعد از ثبت دامنه می‌توان از آذرآنلاین دریافت کرد؟

  آذرانلاین با اریه خدماتی چون بررسی مالکیت دامنه یا جستجوی دامنه ، تمدید دامنه یا انتقال دامنه با پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی سوالات شماست.

  آیا انتقال سرویس و دامنه بین دو پنل در آذرآنلاین امکان پذیر می‌باشد؟

  کافیست هر دو نفر از پنل کاربری خود در آذرآنلاین تیکتی مبنی بر انتقال دامنه به پنل کاربری مد نظر همراه با ذکر آدرس ایمیل متقابل ارسال نمایید و سپس انتقال از سمت ما انجام می شود. در صورت تمایل به تغییر مالکیت نیز بایستی تاییدیه از هر دو پنل صورت گیرد.

  چگونه می توانیم از آزاد بودن نام دامنه اطمینان حاصل کنیم؟

  برای بررسی نام دامنه ای که انتخاب کرده اید میتوانید از سایت های زیر استفاده کنید: whois.com بررسی دامنه های ایرانی Nic.whois.ir بررسی دامنه های بین المللی whois.co

  کد انتقال جهت انتقال دامنه ملی چگونه دریافت می شود؟

  کد انتقال مختص دامنه های بین المللی می باشد و انتقال دامنه آی آر نیازی به کد انتقال ندارد.

  برای ثبت دامنه ir از طریق آذرآنلاین به چه چیزهایی نیاز است؟

  برای بررسی نام دامنه ای که انتخاب کرده اید میتوانید از سایت های زیر استفاده کنید: whois.com بررسی دامنه های ایرانی بررسی دامنه های بین المللی Whois.co

  در انتقال مالکیت دامنه چه کاری انجام می‌شود؟

  انتقال مالکیت دامنه به این معنی است که شما امتیاز آن، عمری که داشته و حتی اعتبارش را به دیگری منتقل می‌کنید، مانند اینکه سایت خود را به دیگری انتقال داده‌اید. برای انتقال باید فرایندی را پشت سر بگذارید، در این فرایند باید کد و تاییدیه‌های آن را به سازمان مربوطه بدهید و مدت زمانی صبر کنید تا مراحل قانونی‌اش به اتمام برسد.انواع دامنه‌های بین المللی com, net, org و دامنه ایرانی ir به شکل‌های مختلفی انتقال پیدا می‌کنند. در نوع ir باید خودتان مراحل انتقال را انجام دهید، ولی برای انتقال دامین بین المللی باید با هماهنگی نماینده و در اختیار قرار دادن کدهای مربوطه کار انتقال را انجام دهید. ولی در انتقال هر دو باید توجه کنید دامنه شما همیشه قفل باشد و تنها در صورتی که می‌خواهید آن را انتقال دهید قفل نباشد، همچنین کد انتقال باید به صورت امن نگهداری شود.

  آیا سایت من در زمان انتقال مالکیت دامنه از بین می‌رود؟

  در زمان انتقال دامنه هاست یا ایمیل شما جابجا نمی‌شود و تغییری در نیم سرورها ایجاد نمی‌شود. ولی در صورت تغییر در ارائه دهنده هاست و ثبت کننده دامنه، نتیجه فرق دارد. اگر می‌خواهید میزبانی سایت خود را تغییر دهید باید برای اینکه سایت شما خراب نشود این فرایند را ادامه دهید.
  •       در هاست جدید خود سابقه DNS خود را وارد کنید.
  •       دوباره توجه کنید تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات DNS درست است.
  •       در هاست جدید نیم سرورها را تغییر دهید.
  •       ممکن است لازم باشد بین ۴۸ تا ۲۴ ساعت در انتظار باشید.
  نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که باید از ثبت کننده نیم سرورهای فعلی خود استفاده کنید. اکثر شرکت‌ها دسترسی به نیم سرورهای رایگان را تا وقتی که دامین شما در پلتفرم آن‌ها ثبت شده رایگان ارائه می‌دهند. اگر می‌خواهید دامنه خود را انتقال دهید نیم سرورها را در دسترسی داشته باشید. اگر اطمینان ندارید که از نیم سرورهای پیش فرض بهره می‌برند پیش از منتقل کردن دامنه خود، از سازمان مربوطه بپرسید. بهتر است دامنه خود را به سمت نیم سرورهایی نگه دارید که هاست‌تان همان جا است. میزبانی محتوای سایت شما در همان جایی است که سایتتان میزبانی می‌شود.

  نیاز به کمک بیشتری دارید؟ما برای کمک به شما، روی خط هستیم!
  4181   041

  صاحب امتیاز دامنه کیست؟

  سازمانی وجود دارد به نام سازمان جهانی دامنه بنام آیکان - ICANNو هر فردی که برای سایت خود به یک دامنه و آدرس نیاز داشت، مشخصات و اسم دامنه خود را وارد آن می‌کند. این سازمان نیز از طریق نمایندگانش به فروش دامنه می‌پردازد. هر کشوری نیز دارای یک سازمان است که وظیفه دارد روی پسوند ملی کشورش دامنه ارائه شده را ثبت کند. در ایران ir همان پسوند ملی است که ایرنیک نیز این دامنه را ارائه می‌کند. وقتی شما می‌خواهید سایتی طراحی کنید و دامنه‌ای برای آن خریداری کنید با مراجعه به سایت ایرنیک یا نمایندگان آن می‌توانید با جستجوی دامنه، دامنه موردنظر خود را پیدا کرده و خرید کنید. در هاستینگ‌های معتبر به این شکل ثبت دامنه صورت می‌گیرد که شما دامنه‌ای ارزان را با استفاده از خدمات آن‌ها خریداری می‌کنید. بعد از خرید دامنه، امتیاز آن را صاحب می‌شوید و صاحب سایتی هستید که دامنه متعلق به آن است. این دامنه خریداری شده حکم اجاره را دارد و به صورت دوره‌ای تمدید دامنه صورت می‌گیرد. این دامنه متعلق به شماست و در هر زمانی می‌توانید آن را به دیگری انتقال دهید.

  پروتکل EPP

  پروتکل EPP (Extensible Provisioning Protocol) یک پروتکل استاندارد است که برای انتقال دامنه‌ها بین ثبت‌کنندگان دامنه (رجیسترارها) استفاده می‌شود. این پروتکل برای مدیریت عملیات ثبت، تمدید، تغییر و حذف دامنه‌ها و همچنین انتقال آنها بین رجیسترارها طراحی شده است.EPP از ساختار XML برای تبادل اطلاعات استفاده می‌کند و به وسیله پورت 7001 TCP/UDP بر روی پروتکل انتقال لایه سوم (Transport Layer Protocol) عمل می‌کند. این پروتکل به رجیسترارها اجازه می‌دهد تا با استفاده از دستورات مشخص، اطلاعات مربوط به دامنه‌ها را درخواست و دریافت کنند و همچنین عملیات مدیریتی را بر روی دامنه‌ها انجام دهند.از جمله عملیات‌هایی که با استفاده از پروتکل EPP می‌توان انجام داد عبارتند از:
  - ثبت دامنه جدید
  - تمدید دامنه
  - تغییر اطلاعات دامنه (مانند تغییر نام سرورها، تغییر دارنده دامنه و غیره)
  - حذف دامنه
  - انتقال دامنه بین رجیسترارهااستفاده از پروتکل EPP توسط رجیسترارها و تطابق با استانداردهای آن اهمیت بسیاری در حفظ امنیت و سرعت انتقال دامنه‌ها دارد.

  انتقال-دامنه

  نظرات کاربران

  آذرآنلاین با بیش از یک دهه فعالیت خود در ارائه خدمات سرویسهای اینترنتی موفق به جلب رضایت مشتریان خود شده است که نظرات برخی از آنان را در ادامه خواهید خواند.

  51

  میانگین 3.00 از بین 2 رای