موقعیت سرور ها

22 لوکیشن متفاوت، در سراسر دنیا!

انتخاب بهترین موقعیت جغرافیایی برای سرور مجازی یکی از موارد مهم در هنگام خرید است که باید حتما به آن توجه داشت. وجود لوکیشن های متعدد به شما کمک می‌کند تا بسته به نیاز خود، بهترین موقعیت را انتخاب کرده و بدون محدودیت از VPS خود استفاده کنید. در این صفحه می‌توانید لوکیشن تمامی سرور های آذرآنلاین را مشاهده کرده و موقعیت دلخواه خود را انتخاب کنید.

سیستم عامل چیست؟

امروزه سیستم عامل های متفاوتی وجود دارد که کاربران نسبت به علایق و نیازهای خود آن ها را انتخاب می‌کنند. سیستم عامل شرکت مایکروسافت با نام ویندوز و یا سیستم عامل های پایه یونیکس/لینوکس مانند ابونتو ، دبیان و سنتوس از نمونه سیستم عامل های محبوب حال حاضر دنیا هستند.

آذرآنلاین انتخاب‌‌های متنوعی از سیستم عامل های لینوکس و ویندوز پیش روی شما قرار می‌دهد تا بتوانید سرور خود را با OS دلخواه خود تهیه و استفاده کنید و این لیست همواره در حال توسعه است تا تمامی سیستم عامل های مورد نظر شما را در خود جای دهد.

چنانچه نیاز به سیستم عامل دیگری دارید، می‌توانید از طریق درخواست به بخش فروش ، سیستم عامل مورد نظر خود را دریافت کنید.

os.title ویندوز / سرور 2003

ویندوز سرور 2003 ، نسل کامل و پیشرفته ویندوزهای سرور مایکروسافت بود که در آپریل 2003 معرفی شد. این ونیدوز که هم خانواده ویندوز XP بشمار می رود همانند ویندوز XP انقلابی جدید در ویندوزها بشمار می‌رود ، اضافه شدن بخش مدیریت سرور ، اجرای پایدار سرویس‌ها و برنامه‌های تحت سرور و همچنین پشتیبانی از قطعات سخت افزاری قدرتمند از برخی امکانات و ویژگی های این نسل از ویندوز بود که معرفی شد. هر چند امروزه مایکروسافت پشتیبانی از این سیستم را به پایان رسانده اما همچنان نرم افزارها و سخت افزارهای قدیمی هستند که نیازمند این سیستم عامل برای اجرا و کارایی هر چه بهتر نیز دارند.

os.title ویندوز / سرور 2008

مایکروسافت ویندوز سرور 2008 خود را پس از 5 سال در فوریه 2008 معرفی کرد و تنها پس از 1 سال دست به معرفی نسخه R2 این ویندوز زد. این نسخه از سیستم عامل ویندوز در راستای ارائه سرویس های جدید و بروزتر در تمامی زمینه ها بود و در مجموع دارای رول ها و سرویس های جدیدی است که نسل ویندوزهای سرور را دچار تحول بسیار زیادی کرد، از جمله تغییرات بزرگی که در این نسخه از سیستم عامل شاهد آن بودیم می توان به اضافه شدن مجازساز Hyper-V ، اضافه شدن رول های متنوع وابسته به اکتیو دایرکتوری ، بهبود و کارایی بهتر با سخت افزارهای جدید و قدرتمند و ... اشاره کرد.

os.title ویندوز / سرور 2012

ویندوز سرور 2012 ششمین نسخه از ویندوز سرور های مایکروسافت است که با نام ویندوز سرور 8 معرفی شد. محیط دسکتاپ جدید و مدرن این نسخه از ویندوز ، بر پایه سیستم های پولینگ طراحی و عرضه شده است. در این نسخه همانند سایر نسخه های ویندوز سرور ، شاهد به‌روزرسانی و ارائه نسخه جدید سرویس ها و همچنین رفع ایرادات آن‌ها هستیم. ویندوز سرور 2012 منابع سخت افزاری زیادی را پشتیبانی کرده و قابلیت های جدید سخت افزار هایی مانند هایپر تریدینگ و ... را به خوبی پشتیبانی و مدیریت می‌کند.

os.title ویندوز / سرور 2016

سیستم عامل ویندوز سرور 2016 برپایه پردازش و رایانش ابری طراحی و برنامه نویسی شده و در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۶ معرفی شد. این نسخه از ویندوز دارای قابلیت های جدیدی مانند نانو سرور ، مجازی ساز قدرتمند و بازنویسی شده و قابلیت‌های متعددی در شبکه است. این ویندوز سرور نیز همانند سایر ویندوز سرورهای قبلی دارای سرویس ها و ویژگی های جدیدی است و بروز شده ایست که در کنار آن از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

os.title ویندوز / سرور 2019

سیستم عامل Windows Server 2019 یکی از OS های مایکروسافت است که برای سرورها طراحی شده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که مایکروسافت در توسعه این سیستم عامل مورد توجه قرار داد، گسترش امکانات امنیتی Windows Server 2019 بوده است. با افزایش امنیت و تعبیه شدن چندین لایه حفاظتی، ریسک استفاده از این سیستم عامل برای کسب و کارها کاهش یافته و باعث انجام آسان تر امور مربوط به آی تی شرکت شما می‌شود. همچنین ویندوز سرور 2019 در یک سطح کاملاً جدید به همراه کاهش هزینه های مدیریت و نگه‌داری سرور کمک می‌کند.

os.title ویندوز / سرور 2022

ویندوز سرور 2022 جدیدترین نسل سیستم عامل‌های مایکروسافت برای سرور است که می‌تواند جایگزین Windows Server 2019 و Windows Server 2016 در مدیریت بهتر سرورها باشد و به مراکز اطلاعاتی جهان و حتی شرکت‌های کوچک، کمک شایانی کند. علاوه بر اعمال تغییرات ظاهری اندک، بسیاری از خطاها و ایرادات گزارش شده ویندوز سرور ۲۰۲۲ و همچنین قابلیت‌های جدید خصوصاً در حوزه امنیت است.

os.title ویندوز 10

علاوه بر نسخه‌های مختلف ویندوز سرور، امکان استفاده از ویندوز 10 به عنوان سرور وجود دارد که می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد. اگر در محیط آشنای ویندوز ۱۰ احساس راحتی بیشتری دارید، می‌توانید از آن به عنوان سرور استفاده کنید؛ با این حال، توصیه می شود زمانی که افراد روی یک شبکه خاص کار می کنند از ویندوز سرور استفاده نمایند.

os.title لینوکس / دبیان 6

دبیان به عنوان یک توزیع لینوکسی پرطرفدار در فوریه 2011 نسخه دبیان 6 با نام Squeeze را منتشر کرد. این نسخه از نسل جدید کرنل های لینوکس استفاده کرد و با این تغییر توانست از بسیاری از معماری های سخت افزاری پشتیبانی کند این نسخه دارای 29000 پکیج نرم افزاری است که کاربران نسبت به نیاز خود می توانند به صورت آنلاین و آفلاین آنها را نصب و استفاده کنند.

os.title لینوکس / دبیان 7

پس از ارائه نسخه دبیان 6 با نسل جدید کرنل های لینوکسی ، در 4 می 2013 دبیان 7 با نام Wheezy عرضه شد. دبیان 7 نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفت خوبی داشت و اکثر ماژول ها و ابزارها در آن بروزرسانی شده بود. این نسخه دارای 36000 پکیج نرم افزاری است که از طریق مختلف آنلاین و آفلاین در دسترس کاربران قرار دارد. از مهمترین تغییرات این نسخه می توان به پشتیبانی از UEFI اشاره کرد.

os.title لینوکس / دبیان 8

دبیان 8 با نام Jessie در تاریخ 26 آپریل 2015 با تغییرات بزرگی معرفی شد. در این نسخه علاوه بر پشتیبانی از معماری های سخت افزاری قبلی از معماری های جدید و حتی مایکروپروسسور ها پشتیبانی می شود ، همچنین در دبیان 8 تغییرات اساسی را در کرنل شاهد خواهید بود و حتی دستور systemd جایگزین دستور سیستمی init شده است. این نسخه در هنگام عرضه دارای 43000 پکیج نرم افزاری است که به صورت آنلاین و آفلاین قابل نصب می باشد.

os.title لینوکس / دبیان 9

در 17 جون 2017 دبیان همانند عادت همیشگی دو ساله خود نسخه جدید دبیان را با نام Stretch معرفی کرد. در دبیان 9 تغییرات به صورت سیستمی بسیار زیاد نیست اما شاهد اضافه شدن پکیج های نرم افزاری زیادی هستیم به طوری که در این نسخه پکیج های آماده و قابل ارائه به 68000 رسیده اند. دبیان 9 جدا از بهبود در کارایی و پایداری در ارائه سرویس ها ، در این نسخه از محیط های گرافیکی متعددی مانند Gnome ، KDE و ... پشتیبانی می نماید.

os.title لینوکس / دبیان 9.4

دبیان 9.4 نسخه جدیدی از Debian 9 را ارائه نمی‌کند؛ بلکه فقط برخی از ویژگی‌های موجود آن را به‌روز کرده است. این نسخه به طور عمده به‌روزرسانی‌ها و اصلاحاتی را برای مسائل امنیتی به همراه چند تنظیم برای مشکلات جدی اضافه می‌کند.

os.title لینوکس / دبیان 10

دبیان 10 با هسته لینوکس نسخه 4.19 عرضه می شود و شامل 57703 بسته است. این توزیع لینوکس از Secure Boot پشتیبانی می‌کند، دارای AppArmor به طور پیش فرض فعال است، از LUKS2 به عنوان فرمت LUKS پیش فرض استفاده می کند و به طور پیش فرض از Wayland برای GNOME استفاده می کند.

os.title لینوکس / دبیان 11

دبیان ۱۱ یک سیستم عامل رایگان است که توسط جامعه برنامه نویسان توسعه یافته است. دبیان گنو/لینوکس بر اساس ابزارهای اساسی سیستم پروژه گنو و هسته لینوکس ارائه شده که این توزیع از هسته لینوکس 5.10 LTS استفاده می‌کند.

os.title لینوکس / سنتوس 5

لینوکس CentOS 5 یکی از پر استفاده ترین نسخه های لینوکس است که به علت ارائه کاملا رایگان آن طرفداران زیادی را دارد. امروزه در اکثر سرویس های اینترنتی بخصوص وب سرور از سنتوس استفاده می کنند که CentOS 5 می تواند یکی از انتخاب های کاربران باشد. این نسخه از سنتوس با دسکتاپ گنوم عرضه شده است.

os.title لینوکس / سنتوس 6

لینوکس CentOS 6 تنها پس از 4 سال از عرضه نسخه قبلی خود در جولای 2011 عرضه شد ، نسخه 5 این لینوکس پرطرفدار از پایداری بسیار بالایی برخوردار بوده و همچنین به علت امنیت بالا و بروز بودن اکثریت ماژولهای نرم افزاری مورد توجه کاربران اینترنتی قرار دارد. سنتوس در این نسخه از معماری های متوع پشتیبانی کرده و در سیستم های مجازی و فیزیکی عملکرد مناسبی را ارائه داده است.

os.title لینوکس / سنتوس 7

لینوکس CentOS 7 یک انقلاب جدید در سیستم عاملهای لینوکس CentOS بود. این نسخه با آپگرید کردن اکثریت پکیج ها و کرنل خود ، سرویس ها و ابزارهای جدیدی را به خود افزوده و سیستم های قدیمی را حذف کرده است. سنتوس 7 در تاریخ 7 جولای 2014 تنها پس از 3 سال از نسخه قبلی خود عرضه شده و در حال حاضر تنها پس از گذشت مدت کوتاهی به یکی از پر مصرفترین لینوکس ها در اینترنت و سرویس های اینترنتی تبدیل شده است.

os.title لینوکس / سنتوس 7.9 و 8

CentOS یک پلتفرم سازمانی و یک توزیع لینوکس مبتنی بر لینوکس Red Hat Enterprise است که توسط گروهی از توسعه دهندگان داوطلب مورد نظارت و نگهداری واقع شده و توسعه داده می‌شود. این تیم بر توسعه سنت او اس جهت استفاده در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ تمرکز دارند؛ با این حال این توزیع لینوکس می‌تواند در بخش خصوصی نیز مورد استفاده قرار گیرد. نکته مثبت درباره این سیستم عامل این است که مهاجرت از CentOS 7 و 8 به AlmaLinux و Rocky کار سختی نخواهد بود و شما می‌توانید به راحتی توزیع سنت او اس خود را با سیستم عامل جدید انتخابی جایگزین کنید.

os.title لینوکس / ابونتو 12

لینوکس CentOS 7 یک انقلاب جدید در سیستم عاملهای لینوکس CentOS بود. این نسخه با آپگرید کردن اکثریت پکیج ها و کرنل خود ، سرویس ها و ابزارهای جدیدی را به خود افزوده و سیستم های قدیمی را حذف کرده است. سنتوس 7 در تاریخ 7 جولای 2014 تنها پس از 3 سال از نسخه قبلی خود عرضه شده و در حال حاضر تنها پس از گذشت مدت کوتاهی به یکی از پر مصرفترین لینوکس ها در اینترنت و سرویس های اینترنتی تبدیل شده است.

os.title لینوکس / ابونتو 14

شرکت کنونیکال نسخه ابونتو 14 را در 18 اکتبر 2013 با نام اختصاری Trusty Tahr عرضه کرد. این نسخه از ابونتو از تغییرات چشم گیری برخوردار بود و از کرنل 3.16 بهره می برد. همچنین در این نسخه از ابونتو ، محیط گرافیکی ، پکیج‌های مختلف و ... آپدیت شده‌اند . این نسخه از ابونتو که بیستمین توزیع از ابونتو است امنیت بسیار بالایی داشته و همچنین بسیاری از باگ‌های نسخه‌های قبلی را برطرف نموده است.

os.title لینوکس / ابونتو 16

در تاریخ 21 اکتبر 2015 شرکت کنونیکال بیست و چهارمین نسخه از ابونتو خود را با نام ابونتو 16 Xenial Xerus معرفی کرد. این نسخه از ابونتو به محیط گرافیکی جدید مجهز شده و همچنین نیز قابلیت ارتقا به یونیتی 8 را دارد. در این نسخه پشتیبانی از هایپرویزور ، فایل سیستم ZFS و Ceph اضافه شده اند. در نهایت در این نسخه همانند نسخه های جدید لینوکس دستور Sytemd جایگزین init شده است.

os.title لینوکس / ابونتو 18.04

این نسخه مبتنی بر هسته لینوکس 5.4 بوده و با پشتیبانی طولانی‌مدت ارائه شده است که از سخت‌افزار جدید، از جمله پردازنده‌های Comet Lake اینتل و پلتفرم‌های اولیه Tiger Lake، Qualcomm پشتیبانی می‌کند. همچنین بهبودهایی در منوی سیستم و صفحه نصب انجام شده است که کاربران Ubuntu 18.04 مطمئناً متوجه تغییرات بصری و بهبود عملکرد ابونتو 20.04 خواهند شد. اوبونتو 22.04 از هسته لینوکس 5.17 برای سخت افزار استفاده می‌کند و از هسته جدیدتر پشتیبانی نمی‌کند. این توزیع لینوکس نسخه پایتون را به 3.10 و نسخه روبی را به 3.0 آپدیت می‌کند. این نسخه دو تم روشن (Light) و تیره (Dark) را به کاربران ارائه می‌دهد و برای سفارشی‌سازی می‌توان از میان ده رنگ مختلف انتخاب کرد. در مجموع می‌توان گفت اوبونتو 22.04 جدید یک دسکتاپ لینوکس عالی برای تقریباً هر هدفی است.

os.title لینوکس / آلما لینوکس 8.6

سیستم عامل AlmaLinux یکی از توزیع‌های جدید و پرطرفدار لینوکس بوده و یک جایگزین مناسب و رایگان برای CentOS است. AlmaLinux 8.6 یک سیستم عامل رایگان، متن باز و باینری سازگار با RHEL 1:1 است؛ به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت که مهاجرت از CentOS به AlmaLinux کار سختی نخواهد بود. این نسخه شامل به روز رسانی های امنیتی و کنسول وب است که می‌تواند مدیریت سیستم را ساده‌تر کند.

os.title لینوکس / آلما لینوکس 9

آلما لینوکس 9 در زمینه توسعه ابر (Cloud) و کانتینر و بهبودهایی در کنسول وب پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. سرورها به‌خوبی با آلما لینوکس کنار می‌آیند؛ زیرا به یک سیستم عامل قابل اعتماد نیاز دارند. این سیستم در محیط‌های فیزیکی، مجازی و مبتنی بر ابر استفاده می‌شود. AlmaLinux 9 با وجود تمرکز بر خدمت رسانی به شرکت‌های بزرگ، برای استفاده خصوصی نیز مناسب است.

os.title لینوکس / راکی 8.4

راکی لینوکس یک سیستم عامل سازمانی منبع باز است که در حال توسعه فشرده توسط جامعه برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب است. نسخه 8.4 این توزیع لینوکس عملکردی بهینه و پایدار از خود به نمایش می‌گذارد. راکی با به‌روزرسانی‌های منظم و چرخه عمر پشتیبانی ۱۰ ساله، بدون هیچ هزینه‌ای، پایداری کاملی را ارائه می‌دهد. شرکت‌ها در حال حاضر می‌توانند به راحتی از Rocky Linux استفاده کنند.

os.title لینوکس / فدورا 34

یک توزیع مدرن لینوکس است که توسط یکی از بزرگترین شرکت های لینوکس (RHEL) پشتیبانی می شود. فدورا یک پلتفرم مبتکرانه، رایگان و منبع باز برای دستگاه ها، سرویس های ابری (Cloud) و کانتینرها ایجاد می‌کند که به توسعه دهندگان نرم افزار و اعضای جامعه برنامه نویسی امکان می‌دهد راه حل های متناسب با کاربران خود ایجاد کنند. با توجه به فناوری ها و بسته های جدید، فدورا 34 در بین توسعه دهندگان بسیار محبوب شده است.

os.title لینوکس / سوزه 15.1 (SUSE Linux Enterprise Server)

SUSE Linux Enterprise Server یک سیستم عامل مدولار و مدرن برای محاسبات سنتی و چند رسانه ای است. سوزه 15.1 راه را برای تحول فناوری اطلاعات در عصر نرم افزار هموار می‌کند. این سیستم عامل می‌تواند زیرساخت سنتی فناوری اطلاعات را کارآمدتر کرده و یک پلتفرم تعاملی برای توسعه دهندگان فراهم کند.

os.title لینوکس / سوزه 15.1 (SUSE Linux Enterprise Server)

SUSE Linux Enterprise Server یک سیستم عامل مدولار و مدرن برای محاسبات سنتی و چند رسانه ای است. سوزه 15.1 راه را برای تحول فناوری اطلاعات در عصر نرم افزار هموار می‌کند. این سیستم عامل می‌تواند زیرساخت سنتی فناوری اطلاعات را کارآمدتر کرده و یک پلتفرم تعاملی برای توسعه دهندگان فراهم کند.

os.title مجازی ساز / Vmware ESXi 5

شرکت Vmware به عنوان یک از بزرگترین تولیدکنندگان سیستم های مجازی سیستم عامل مجازی ساز خود را با نام VMware ESXi عرضه می کند این شرکت در 24 آگوست 2011 نسخه 5 خود را با نام VMware ESXi 5 عرضه کرد. این نسخه از این مجازی ساز دستخوش تغییرات مناسبی در زمینه پشتیبانی از سخت افزارها و سیستم عامل های مختلف شده بود که رضایت طرفداران خود را در زمان انشتار این نسخه در بر داشت.

os.title مجازی ساز / Vmware ESXi 6

پس از گذشت 4 سال شرکت Vmware نسخه جدید مجازی ساز خود را با تغییرات گسترده با نام VMware ESXi 6 در تاریخ 12 مارچ 2015 عرضه کرد. نوع اتصال به سرور ها ، سرعت لود بهتر و انتقال داده ها بین سرورهای مختلف ، همچنین پشتیبانی از جدیدترین سخت افزارهای موجود از بزرگترین تغییرات آن بشمار می رود. همچنین همانند روند ارائه نسخه جدید این مجازی ساز ، پشتیبانی از سیستم عامل های جدید نیز در این نسخه اضافه شده است.

os.title مجازی ساز / Vmware ESXi 6.5

شرکت VMware تنها پس از 1 سال از عرضه نسخه 6 نرم افزار ESXi نسخه 6.5 این مجازی ساز قدرتمند را عرضه کرد. دلیل ارائه این نسخه پس از یکسال ، پیدایش نرم افزارها و سخت افزارها با معماری های جدید بود که این شرکت به جای ارائه آپدیت ، مجبور به ارائه یک نسخه کامل شد. در حال حاضر این نسخه آخرین ورژن منتشر شده از VMware ESXi است که می توان گفت از اکثر سخت افزارها و نرم افزارهای موجود در بازار پشتیبانی می نماید.

os.title مجازی ساز / VMWare ESXi 7.0

هر آپدیت منتشر شده برای vSphere دارای ویژگی‌های جدیدی است؛ Vmware ESXi 7.0 نیز دارای حدودا ۲۰ مورد به‌روز رسانی بزرگ و حدود ۹۰ بهبود یا آپدیت متوسط و صدها پیشرفت کوچک و اضافه شده است که همگی با هدف بهبود vSphere 7.0 هستند. vSphere 7 از پروتکل Precision Time پشتیبانی می‌کند و در هشت زبان دنیا قابل ارائه است.

os.title میکروتیک

میکروتیک یک شرکت تولید کننده روتر در لیتوانی است که از سیستم عامل شخصی خود با نام Router OS بهره می‌برد. این سیستم عامل با نام همین شرکت، یعنی میکروتیک نیز شناخته می شود و دارای قابلیت های فراوانی بوده و همچنین قابل نصب بر روی سیستم های ۳۲ بیتی است. میکروتیک را می‌توان بر روی یک سرور نصب کرد و از آن سرور به عنوان یک روتر بهره برد. می‌توانید با نصب میکروتیک بر روی سیستم سخت افزاری ، همانند یک روتر از قابلیت های این سیستم عامل مانند فایروالینگ ، ایجاد شبکه مجازی ، کنترل پهنای باند ، Qos و ... بهره ببرید.

os.title FreeBSD

FreeBSD یک سیستم عامل شبه یونیکس متن باز است که اولین بار در سال 1993 توسط واحد توسعه نرم افزار دانشگاه برکلی توزیع شد. این سیستم عامل یکی از برترین سیستم عامل های شبه یونیکسی است که به دلیل وجود مستندات کامل سورس کدها مورد توجه تولید کنندگان سخت افزاری و نرم افزاری بوده و امروزه بسیاری از تولید کنندگان مانند Apple ، Sony ، Juniper و Nintendo از آن به عنوان هسته اصلی سیستم های نرم افزاری خود استفاده می کنند. در مجموع سیستم عامل FreeBSD به عنوان یک سیستم پایه جهت زیر ساخت و هسته سیستم عامل های دیگر استفاده شده و توزیع کنندگان به علت انعطافپذیری بسیار بالای این سیستم از آن بهره می برند.

سیستم عامل ویندوز
 • ویندوز / سرور 2003 ویندوز / سرور 2003
 • ویندوز / سرور 2008 ویندوز / سرور 2008
 • ویندوز / سرور 2012 ویندوز / سرور 2012
 • ویندوز / سرور 2016 ویندوز / سرور 2016
 • ویندوز / سرور 2019 ویندوز / سرور 2019
 • ویندوز / سرور 2022 ویندوز / سرور 2022
 • ویندوز 10 ویندوز 10
سیستم عامل لینوکس
 • لینوکس / دبیان 6 لینوکس / دبیان 6
 • لینوکس / دبیان 7 لینوکس / دبیان 7
 • لینوکس / دبیان 8 لینوکس / دبیان 8
 • لینوکس / دبیان 9 لینوکس / دبیان 9
 • لینوکس / دبیان 9.4 لینوکس / دبیان 9.4
 • لینوکس / دبیان 10 لینوکس / دبیان 10
 • لینوکس / دبیان 11 لینوکس / دبیان 11
 • لینوکس / سنتوس 5 لینوکس / سنتوس 5
 • لینوکس / سنتوس 6 لینوکس / سنتوس 6
 • لینوکس / سنتوس 7 لینوکس / سنتوس 7
 • لینوکس / سنتوس 7.9 و 8 لینوکس / سنتوس 7.9 و 8
 • لینوکس / ابونتو 12 لینوکس / ابونتو 12
 • لینوکس / ابونتو 14 لینوکس / ابونتو 14
 • لینوکس / ابونتو 16 لینوکس / ابونتو 16
 • لینوکس / ابونتو 18.04 لینوکس / ابونتو 18.04
 • لینوکس / آلما لینوکس 8.6 لینوکس / آلما لینوکس 8.6
 • لینوکس / آلما لینوکس 9 لینوکس / آلما لینوکس 9
 • لینوکس / راکی 8.4 لینوکس / راکی 8.4
 • لینوکس / فدورا 34 لینوکس / فدورا 34
 • لینوکس / سوزه 15.1 (SUSE Linux Enterprise Server) لینوکس / سوزه 15.1 (SUSE Linux Enterprise Server)
 • لینوکس / سوزه 15.1 (SUSE Linux Enterprise Server) لینوکس / سوزه 15.1 (SUSE Linux Enterprise Server)
مجازی ساز
 • مجازی ساز / Vmware ESXi 5 مجازی ساز / Vmware ESXi 5
 • مجازی ساز / Vmware ESXi 6 مجازی ساز / Vmware ESXi 6
 • مجازی ساز / Vmware ESXi 6.5 مجازی ساز / Vmware ESXi 6.5
 • مجازی ساز / VMWare ESXi 7.0 مجازی ساز / VMWare ESXi 7.0
سایر سیستم عامل ها
 • میکروتیک میکروتیک
 • FreeBSD FreeBSD