ضوابط و قوانین آذرآنلاین

شرایط استفاده از خدمات

مطابق قوانین درج شده درسایت آذرآنلاین، ثبت‌نام در این سایت به‌منزلهٔ قبول و تأیید تمامی شرایط و ضوابط درج شده می‌باشد.

قـــوانین عـــمومی

-         هر حساب کاربری آذرآنلاین بر حسب آدرس ایمیل صرفاً برای کاربری قابل استفاده خواهد بود که با ارسال مدارک درخواستی، احراز هویت کرده باشد.
-        ایجاد حساب‌های کاربری مختلف با اطلاعات یک کاربر حقیقی/حقوقی، مخالف قوانین آذرآنلاین بوده و منجر به تعلیق تمامی حساب‌های مربوط به آن فرد یا شرکت خواهد شد.
-         تمامی درخواست‌هایی که به صورت کتبی و از طریق تیکت، در ارتباط با سرویس‌های خریداری شده ثبت شده‌ باشد، بایستی از طریق ناحیهٔ کاربری مربوطه در سایت آذرآنلاین پیگیری گردد.
-         ارائهٔ سرویس به‌صورت آزمایشی (برای سرویس‌های سرور مجازی و سرور اختصاصی) امکان‌پذیر نیست.
-         در نظر داشته باشید که مواردی از قبیل ارسال صورت‌حساب ثبت و تمدید سفارش‌ها، امکان ارتباط، اطلاع‌رسانی‌های عمومی و اختصاصی برای کاربران از طریق پیامک، تیکت و ایمیل انجام می‌گردد. در صورت عدم بررسی و پیگیری پیامک، ایمیل و تیکت از طرف کاربر، آذرآنلاین مسئولیتی را در این‌باره نخواهد پذیرفت.
-         نرخ تعریف شده برای محصولات و سرویس‌های ارائه شده به‌روز بوده و با قیمت‌های مندرج در سایت مطابقت دارد. در صورت اعمال هرگونه تغییرات برای نرخ تعرفهٔ سرویس‌ها، قیمت محصولات در سایت نیز به‌روزرسانی خواهد شد.
-         هزینه‌های پرداختی تمامی سرویس‌هایی که برحسب ارزش دلار قیمت‌گذاری می‌شوند (مانند لایسنس‌ها، دامنه‌های بین‌المللی، سرورهای خارج از کشور و…)، با توجه به قیمت روز دلار محاسبه خواهند شد و صورتحساب مشتریان و سایت در صورت نیاز به‌روزرسانی خواهد گردید.
-         همهٔ هزینه‌های پرداخت شده برای ارتقا یا تمدید پلن سرویس فعلی و هر سرویس دیگری، پس از اتمام دوره فعلی، مطابق تعرفه‌های جدید محاسبه می‌شود.
-         اطلاع‌رسانی‌های لازم در صورت اعمال تغییراتی که سرویس خریدار تحت تأثیر آن باشد، از طریق ایمیل انبوه انجام خواهد گردید. اعمال این تغییرات در صورتی در اولویت قرار می‌گیرد که به اعمال هرگونه تغییرات فنی، سخت‌افزاری، نرم‌افزاری یا شبکه‌ای که در جهت به‌روزرسانی و افزایش کیفیت سرویس‌ها نیاز باشد.
-         چنانچه رجیسترار دامنه‌ای را که کاربر سفارش می‌دهد، ثبت نکند یا دامنه موردنظر کاربر در حین مراحل ثبت دامنه، توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا به هر دلیلی این درخواست انجام نگردد، آذرآنلاین موظف است هزینه ثبت، تمدید یا انتقال دامنه را به کیف پول کاربر در حساب آذرآنلاین عودت دهد.
-         حفظ و نگهداری نسخه پشتیبان اطلاعات (بکاپ) توسط آذرآنلاین برای سرویس میزبانی وب (هاست)، تنها تا ۳۰ روز بعد از دورهٔ انقضا انجام می‌شود و تحت هیچ شرایطی، مسئولیتی برای حفظ و نگهداری بکاپ سرویس‌های سرور مجازی و اختصاصی بر عهده این شرکت نبوده و خریدار موظف به تهیه بکاپ پیش از تاریخ انقضای سرویس خود می‌باشد.
-         در صورت انتقال سرویس از آذرآنلاین به یک شرکت دیگر، هرگونه درخواست و شکایتی از طرف کاربر در ارتباط با سرویس انتقال داده شده، اثرگذار نبوده و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال سرویس منتقل شده، متوجه آذرآنلاین نخواهد بود.
-         لازم به ذکر است در صورت تعلیق سرویس به دلیل عدم پرداخت فاکتور تمدید، به هیچ عنوان به مدت زمان دورهٔ سرویس افزوده نخواهد شد و تمامی مسئولیت‌های حاصل از این موضوع، صرفاً بر عهده‌ی خود کاربر خواهد بود.
-         در ارتباط با موضوع عدم دریافت ایمیل‌ها، پیامک‌ها و تیکت‌های اطلاع‌رسانی از طرف کاربران، آذرآنلاین هیچ‌گونه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت و تعهدی در قبال این موضوع متوجه آذرآنلاین نیست.
-         لطفاً در نظر داشته باشید قوانین و ضوابط استفاده از خدمات آذرآنلاین، بسته به شرایط مختلف، در حال به‌روزرسانی و تغییر می‌باشد. آذرآنلاین این اختیار را دارد که بدون اطلاع‌رسانی عمومی نسبت به تغییر مفاد و موضوع این قوانین اقدامات لازم را انجام دهد و کاربران تنها با در نظر گرفتن آخرین نسخه از این قوانین، به‌عنوان منبع اصلی، می‌توانند نسبت به قوانین هر یک از سرویس‌ها از اطلاعات کافی بهره‌مند شوند. در نظر داشته باشید که تنها منبع رسمی و معتبر برای پیگیری قوانین استفاده از خدمات آذرآنلاین، آخرین و به‌روزترین نسخهٔ ثبت شده در وب‌سایت خواهد بود.

خدمات تحت پوشش آذرآنلاین
سایت آذرآنلاین خدمات مبتنی بر شبکه و   میزبانی وب را برای تمامی مشتریان در سراسر جهان فراهم می‌نماید. تلاش ما و اصلی‌ترین وظیفه‌ی ما ارائهٔ بهترین محصولات و خدمات به کاربران گرامی می‌باشد. در مقابل عضویت کاربر در سایت، بیانگر پذیرش کلیه ضوابط و قوانین سایت بوده و کاربر متعهد به احترام و رعایت کلیه ضوابط و مقررات بوده و هرگونه عدول از این قوانین منجر به برخورد قانونی می‌گردد.
قوانین آذرآنلاین به تفکیک موضوع و محصول به شرح ذیل می‌باشد.

استفادهٔ غیرمجاز از خدمات
استفاده از سرویس‌های آذرآنلاین (سرور اختصاصی، سرور مجازی و میزبانی وب) به‌منظور راه‌اندازی Tunnel، فیلترشکن (VPN Server)، اِعمال اتک (Attack)، دی داس (DDoS)، نصب و راه‌اندازی سرویس‌های ایمیل انبوه، نرم‌افزارهای هک و حملات به سرورهای داخلی و خارجی و ایجاد مشکلات در شبکه سرویس موردنظر طبق قوانین این شرکت نبوده و در صورت ارتکاب، بدون هیچ اطلاع قبلی، سرویس مذکور از دسترس خارج خواهد شد.
در این شرایط حتی امکان تهیه بک‌آپ و بازگرداندن اطلاعات وجود نخواهد داشت، تمامی مسئولیت‌ها بر عهده کاربر خاطی خواهد بود و خسارت به وجود آمده از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد. مضافاً عودت وجه برای سرویس‌هایی که به این منظور استفاده می‌گردند، امکان‌پذیر نیست.
مشترک حق نگهداری یا انتشار هیچ‌گونه بدافزار از قبیل ویروس، تروجان، کرم اینترنتی و Backdoor و... را برای انجام امور مخرب (Crack) و نفوذ (Hack) ندارد.

قوانین کلی بازپرداخت وجه برای سرویس‌های میزبانی وب و سرورهای مجازی
تمامی درخواست‌های بازپرداخت از طرف مشتری، توسط واحد مالی بررسی شده و نتیجه نهایی طی تیکت اعلام می‌گردد. با استناد به قوانین آذرآنلاین، مشتریان بایستی درخواست خود را مبنی بر عودت وجه، به همراه درج تمامی جزئیات پرداخت (شماره تراکنش، شماره فاکتور و شماره کارت بانکی به همراه نام صاحب حساب) طی تیکت ارسال نمایند.
قبل از بررسی موضوع عودت وجه، تیکت ثبت شده به واحد پشتیبانی ارسال می‌گردد تا علت آن از لحاظ فنی بررسی شده و در صورت عدم رفع مشکل از طرف این تیم، تیکت مجدداً به واحد امور مالی ارسال شود. چنانچه این موضوع از طرف واحد امور مالی تأیید گردد، طی 7 روز سپری شده از زمان فعال سازی سرویس، درخواست عودت وجه قابل انجام می‌باشد.
در صورت وجود هرگونه مغایرت در خصوص اطلاعات پرداخت کننده (صاحب حساب بانکی) با پنل کاربری آذرآنلاین (صاحب حساب پنل کاربری آذرآنلاین)، عودت وجه مورد تأیید نخواهد بود. در نظر داشته باشید در صورت تأیید عودت وجه، روند بازپرداخت ۲ تا ۳ روز کاری به طول خواهد انجامید.
توجه داشته باشید که قوانین بازپرداخت وجه مرتبط با هر محصول، در بخش مربوط به هر سرویس، به‌طور کامل توضیح داده شده است.

قوانین کلی صدور فاکتور رسمی و غیر رسمی
جهت دریافت فاکتور رسمی هنگام ثبت سفارش، کاربر موظف است هزینهٔ فاکتور رسمی را همراه با ارزش افزوده ۹ درصدی پرداخت نماید (این نرخ شامل ۶ درصد مالیات و ۳ درصد عوارض است).جهت دریافت فاکتور، لازم است که پرداخت در وجه حساب‌های اعلام شده در پرتال یا از طریق درگاه آنلاین بانکی (ملت) که در پرتال کاربران موجود است، انجام شود.

ضوابط و قوانین سرویس‌های آذرآنلاین
خدماتی که آذرآنلاین ارائه می‌دهد، عبارت‌اند از:
-         ثبت و تمدید دامنه
 -         سرویس‌های میزبانی وب (مبتنی بر لینوکس یا ویندوز)
-         سرویس نمایندگی هاست (مبتنی بر لینوکس یا ویندوز)
-         سرویس سرور مجازی یا VPS (مبتنی بر لینوکس یا ویندوز)
-         سرورهای اختصاصی
-         گواهینامه امنیتی SSL
-         لینک بازاریابی (Affiliate)

ثبت دامنه

-      برای کسب اطلاعات بیشتر، در مورد شرایط و ضوابط ثبت دامنه، تمدید دامنه، دامنه‌های ملی حقیقی، دامنه‌های ملی حقوقی و سایر سؤالات پیش آمده لطفاً به قسمت چت آنلاین مراجعه نموده و یا از ناحیهٔ کاربری آذرآنلاین تیکت ارسال کنید.
-      در نظر داشته باشید در حال حاضر دامنه‌های  .ES،.FR  و.BR  توسط آذرآنلاین قابل ثبت نیست.
-      در خصوص شرایط تمدید دامنه‌های .DE.COM ، .DE .EU.  و NL.  در صورت عدم تمدید دامنه قبل از تاریخ انقضا، دامنه در موعد مقرر (تاریخ انقضا) حذف خواهد شد و همچنین ثبت مجدد آن نسبت به قوانین هر یک از پسوندها متفاوت می‌باشد.
-      در نظر داشته باشید که امکان تغییر نام و حذف برخی دامنه‌های لوکال  تحت هر شرایطی بعد از ثبت موفق، غیرقابل انجام می‌باشد و درخواست بازگشت وجه مورد تأیید نخواهد بود.
-      هرگونه تغییر DNS به عهده شخص ثبت کننده دامنه می‌باشد و آذرآنلاین مسئولیتی در قبال تغییر DNS نخواهد داشت.
-      سفارش و پرداخت هزینه دامنه به معنای ثبت قطعی دامنه‌ها نیست.
-      کاربر موظف می‌باشد بعد از ثبت سفارش و پرداخت سفارش از فعال شدن دامنه خود در سایت نیک و یا پنل اختصاصی دامنه‌های بین‌المللی مطمئن شود.

-      مطابق رجیسترار دامنه‌های بین‌المللی (gTLD) و دامنه‌های لوکال  (ccTLD)، در صورت نیاز به احراز هویت مالکین دامنه و درخواست ارسال مدارک لازم اعم از کارت شناسایی، کپی پاسپورت و کپی قبوض تلفن، برق و... به رجیسترار ذی‌ربط، بر عهدهٔ مالک دامنه خواهد بود. مضافاً برای ثبت دامنه‌های لوکال آدرس ناحیه‌ی کاربری حتما بایستی حقیقی، معتبر و غیر ایرانی باشد تا در صورت درخواست مدارک و احراز هویت کاربر با مشکل مواجه نشود. چنانچه مدارک مذکور از طرف رجیسترار مورد تأیید نگردد، هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه آذرآنلاین نخواهد بود.

قوانین ثبت دامنه بین‌المللی
-      برای ثبت دامنه‌های بین‌المللی اطلاعات ثبت‌نامی باید به‌صورت لاتین باشد در غیر این صورت عملیات ثبت به‌صورت خودکار انجام نخواهد شد.
-      برای ثبت خودکار و آنی دامنه‌های بین‌المللی کشور انتخابی نباید ایران باشد و همچنین تمامی اطلاعات ناحیهٔ کاربری اعم از کشور، شهر، ایالت، آدرس و کد پستی بایستی غیر ایران انتخاب گردد. در ارتباط با شرایط ثبت دامنه‌های لوکال (ccTLD) حتماً قبل از ثبت سفارش با واحد فروش در ارتباط باشید.

قوانین ثبت دامنه آی آر (دامنه‌های ملی)
-      تمام اطلاعات موجود در شناسه کاربری صحیح و به‌روز است.
-      بعد از پرداخت موفق صورتحساب ثبت دامنه‌های ملی، درخواست ثبت به رجیستری دامنه‌های ملی (رجیستری ایرنیک) ارسال می‌گردد. در نظر داشته باشید جهت فعال سازی دامنه، فرآیند تأیید مدارک از طرف رجیستری ایرنیک طی ۵ تا ۷  روز کاری زمان‌بر خواهد بود.
-      ثبت کننده در مورد نام دامنه‌ی خود، اطلاع داشته باشد که اشخاص ثالث حقی بر این نام ندارند و ثبت دامنه با سوءنیت نیست.
-      چنانچه هر یک از اطلاعات تکمیل شده در شناسه کاربری نادرست یا غیردقیق بوده یا به‌روزرسانی نشود، طبق بند ۶-۴ موافقت‌نامه ثبت دامنه، امتیاز دامنه لغو می‌گردد.
-      موافقت‌نامه ثبت و تمامی ضمایم آن دارای دو متن فارسی و انگلیسی هستند. در صورت اختلاف در مفاد متن، متن انگلیسی معتبر است.
-      چنانچه شخص ثالث مدعی وجود حق بر دامنه ثبت شده توسط متقاضی باشد حق مراجعه به مرجع حل اختلاف و اقامه دعوا طبق توافقنامه حل اختلاف را دارد.
-      چنانچه مشخص شود نام دامنه ثبت شده، در زمان ثبت، نام شهر یا شهرستانی واقع در ایران بوده است، مرکز ثبت دامنه در هرزمان حق دارد رأساً نسبت به انتقال دامنه ثبت شده به نام شهرداری یا فرمانداری آن شهر یا شهرستان اقدام نماید.
-      در صورتی که دارنده امتیاز دامنه، دامنه خود را از طریق نمایندگان فروش به ثبت رسانده یا رابط نماینده فروش تعیین نماید، به نماینده فروش وکالت می‌دهد نسبت به تغییر رابط‌های فنی و مالی، تغییر کارگزار نام دامنه و انتقال یا حذف نام دامنه حسب درخواست صاحب امتیاز دامنه یا نماینده قانونی وی اقدام نماید. درخواست انتقال یا حذف نام دامنه، پس از استعلام ایرنیک از دارنده امتیاز و تأیید وی انجام می‌گیرد.
-      تنظیم رابط‌های مجاز جهت ثبت، تمدید و انتقال دامنه‌های ملی بایستی از پنل ایرنیک انجام گردد که این موضوع بر عهدهٔ خود کاربر می‌باشد.
-      برای ثبت دامنه‌های ملی تحت شرایط خاص، ارسال مدارک و تعهدنامه برای رجیسترار ایرنیک، صرفاً از طرف کاربر انجام خواهد شد و آذرآنلاین هیچ مسئولیتی را در قبال این موضوع نخواهد داشت. اطلاع‌رسانی‌های لازم جهت ارسال مدارک مورد نیاز از طرف رجیسترار طی یک ایمیل انجام خواهد گردید که کاربران موظف هستند با پیگیری این موضوع از طریق ایمیل نسبت به ارسال مدارک لازم اقدامات لازم را با رجیسترار ایرنیک طی نمایند.

دامنه‌های ویژه- Premium
همان‌گونه که از نام این نوع دامنه‌ها مشخص می‌باشد، این دامنه‌ها به‌عنوان یک برند در نظر گرفته می‌شود که هزینهٔ ثبت آن‌ها در مقایسه با سایر دامنه‌ها متفاوت می‌باشد. لازم به ذکر هست که هزینهٔ ثبت و تمدید آن‌ها ثابت نبوده و قبل از ثبت یا تمدید این نوع دامنه‌ها حتماً با واحد فروش آذرآنلاین در ارتباط باشید. (در نظر داشته باشید که قیمت ارائه داده شده در لحظه می‌باشد و به دلیل نوسان نرخ ارزی در حال تغییر است.)

نقض قوانین استفاده از دامنه
در صورت هرگونه تخلفی: فیشینگ، ارسال اسپم، عدم رعایت کپی رایت و ... دامنه به حالت تعلیق در خواهد آمد که با توجه به شرایط و ضوابط رجیسترار مربوطه هرگونه درخواست بازپرداخت وجه و فعال سازی دوباره دامنه امکان‌پذیر نخواهد شد.

سرویس میزبانی وب

سرویس هاست یا میزبانی وب شامل تمامی سرویس‌های وردپرس، لینوکس، ویندوز و نمایندگی است. از تاریخ ثبت‌نام (تاریخ خرید سرویس) سرویس میزبانی وب، این سرویس طی ۲۰ دقیقه به کاربران تحویل داده خواهد شد و به محض فعالسازی، کاربران اطلاعات را طی ایمیل دریافت می‌کنند. 
در نظر داشته باشید که حتما از آدرس ایمیل معتبر و در دسترس استفاده کنید. اطلاعات ورود به سی پنل به آدرس ایمیل درج شده در ناحیهٔ کاربری ارسال خواهد گردید و در صورت عدم دریافت ایمیل، مسئولیت این موضوع بر عهدهٔ کاربر می‌باشد.
طبق قوانین آذرآنلاین برای سرویس‌های میزبانی وب، در صورت دریافت هرگونه گزارش تخلف اعم از فیشینگ، اسپوفینگ، ماینینگ (استخراج ارز دیجیتالی)، استفادهٔ بیش از حد از منابع سرویس، راه‌اندازی بات و سایر موارد غیرقانونی، سرویس مذکور بدون هیچ‌گونه تعللی معلق می‌گردد و در صورت نیاز گزارش تعلیق سرویس از طریق ایمیل به کاربران ارسال خواهد شد. 
در ارتباط با سرویس‌های میزبانی وردپرس، این سرویس صرفاً برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه سازی شده است.

در نظر داشته باشید سرویس‌های هاست از تاریخ ثبت سرویس تا تاریخ انقضاء، در وضعیت فعال خواهند بود (صرف‌نظر از هرگونه مشکلی که منجر به تعلیق سرویس گردد) و پس از سپری شدن این بازهٔ زمانی در موعد مقرر (اتمام انقضا سرویس)، سرویس به‌صورت خودکار معلق خواهد شد. برای سرویس‌های میزبانی وب (هاست) اطلاعات کاربران فقط به مدت ۳۰ روز  بعد از گذشت تاریخ انقضا حفظ می‌گردد و تهیه نسخه بک آپ وحفظ و نگهداری آن بر عهده خود کاربر بوده و آذرآنلاین در قبال این موضوع مسئولیتی نخواهد پذیرفت. پس از اتمام این بازه زمانی (گذشت ۳۰ روز بعد تاریخ انقضای سرویس)، سرویس مذکور توسط آذرآنلاین جمع‌آوری شده و تمامی اطلاعات آن برای همیشه حذف خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که امکان فعال سازی مجدد سرویس ممکن نخواهد بود.

تمدید
جهت تمدید سرویس میزبانی وب، تاریخ انقضای سرویس و فاکتور تمدید از طریق ایمیل به مشتریان اطلاع داده می‌شود.
ایمیل مذکور 10 روز قبل از موعد مقرر (تاریخ انقضای سرویس) ارسال می‌شود و در فواصل زمانی تعیین شده، مجدداً ایمیل تمدید ارسال خواهد شد. محتوای ایمیل حاوی لینک فاکتور تمدید سرویس مربوطه برای سهولت در پرداخت باشد. در صورت وجود هرگونه خطا یا مشکلی در پرداخت فاکتور، حتماً از طریق پنل کاربری آذرآنلاین به واحد مالی تیکت ارسال نمایید.

بازپرداخت وجه
سرویس‌های نمایندگی میزبانی وب مبتنی بر لینوکس یا ویندوز تحت شرایط خاص قابل بازپرداخت می‌باشند که در ذیل به تفکیک شرح داده شده‌اند:
هرگونه درخواست بازپرداخت از طرف مشتری توسط واحد مالی بررسی و نتیجه نهایی طی تیکت اعلام می‌گردد. با استناد به قوانین آذرآنلاین، مشتریان بایستی درخواست خود مبنی بر عودت وجه را به همراه درج تمامی جزئیات پرداخت (شماره تراکنش، شماره فاکتور و شماره کارت بانکی به همراه نام صاحب حساب) طی تیکت ارسال نمایند، قبل از بررسی موضوع عودت وجه، تیکت ثبت شده به واحد پشتیبانی ارسال می‌گردد تا علت موضوع از لحاظ فنی بررسی گردد و در صورت عدم رفع مشکل از طرف این تیم، تیکت مجدداً به واحد امور مالی ارسال می‌شود. چنانچه این موضوع از طرف واحد امور مالی تأیید گردد، طی 7 روز سپری شده از زمان فعال سازی سرویس، درخواست عودت وجه قابل انجام می‌باشد. در صورت وجود هرگونه مغایرت در خصوص اطلاعات پرداخت کننده (صاحب حساب بانکی) با پنل کاربری آذرآنلاین (صاحب حساب پنل کاربری آذرآنلاین)، عودت وجه مورد تأیید نخواهد شد. در نظر داشته باشید در صورت تأیید عودت وجه، روند بازپرداخت 2 تا 3 روز کاری به طول خواهد انجامید. (قوانین بازپرداخت وجه به تفکیک سرویس مربوطه به‌طور کامل توضیح داده شده است).

بکاپ (پشتیبان گیری از اطلاعات) سرویس میزبانی لینوکس و ویندوز
سرویس‌های هاست لینوکس، هفته‌ای سه بار (یک روز در میان) بک‌آپ گیری می‌شوند. به این صورت که در مجموع تعداد کل بک‌آپ های موجود از هاست لینوکس ۷ نسخه می‌باشد که از این تعداد 2 نسخه مربوط به 2 ماه اخیر و 5 نسخه مربوط به بک‌آپ های گرفته شده در طی 2 هفتهٔ اخیر می‌باشند.از تمامی سرویس‌های هاست ویندوز به صورت روزانه نسخه پشتیبان (بک آپ) تهیه می‌گردد.لازم به ذکر است با به‌روزرسانی، نسخه‌های جدید بک‌آپ، جایگزین نسخه‌های قبلی آن خواهند شد.هرگونه درخواست برای ارائهٔ بکاپ منوط بر ارسال تیکت از ناحیهٔ کاربری آذرآنلاین می‌باشد.

ارتقاء یا تنزیل سرویس‌های میزبانی وب

سرویس‌های میزبانی وب مطابق با نیاز مشتری در طول دورهٔ استفاده از سرویس، به‌منظور افزایش فضای ذخیره سازی و داشتن منابع بیشتر و یا کاهش فضای ذخیره سازی قابل ارتقاء یا تنزیل می‌باشند. پس از پرداخت فاکتور ارتقاء، منابع سرویس به‌طور خودکار برای پلن موردنظر تغییر می‌یابد. در صورت عدم اعمال تغییرات (عدم ارتقا/تنزیل منابع سرویس میزبانی وب)، می‌توانید موضوع را با ارسال تیکت به واحد پشتیبانی، پیگیری نمایید.هزینه ارتقا سرویس‌هاست به‌صورت خودکار محاسبه می‌گردد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه بین دو پلن به نسبت روزهای باقیمانده از تاریخ انقضای سرویس می‌باشد.توجه: در صورت درخواست تنزیل سرویس میزبانی وب، هزینه‌ای عودت نخواهد گردید.

سرویس هاست تست (رایگان)
 این سرویس صرفاً جهت تست رایگان می‌باشد و به هیچ عنوان امکان تمدید آن وجود نخواهد داشت. همچنین این سرویس به مدت ۲۴ ساعت از زمان فعال سازی قابل استفاده خواهد بود و بعد از گذشت زمان مذکور، کاربر می‌تواند برای حفظ اطلاعات و داده‌ها سرویس خود را ارتقا داده و پل دلخواه هاست خود را تهیه کند. آذرآنلاین در مقابل دیتای سرویس هاست تست هیچ‌گونه مسئولیتی را قبول نخواهد کرد و تهیه  نسخه پشتیبان (بک‌آپ) بر عهده خود کاربر است.

پشتیبانی مربوط به قالب‌های آماده

پشتیبانی شامل: راهنمایی در مورد راه‌اندازی و نصب قالب، توضیح نحوه کار با قالب و چگونگی انجام تغییرات در قالب و رفع باگ احتمالی قالب هست.

 آذرآنلاین مسئولیتی در قبال انجام تغییرات سفارشی و شخصی سازی قالب خریداری شده ندارد.

سرور مجازی (لینوکس و ویندوز)

تمامی سرورهای مجازی آذرآنلاین تحویل فوری بوده و در عرض چند دقیقه از تاریخ ثبت سفارش خواهد بود. اطلاعات ورود به سرور مجازی پس از اتمام فرآیند نصب سرور، به آدرس ایمیل کاربر (آدرس ایمیل ثبت شده در پنل کاربری) ارسال خواهد گردید. درخواست مربوط به آیپی (IP) اضافی بایستی از طریق تیکت برای واحد پشتیبانی ارسال گردد و سپس با بررسی این موضوع، امکان ارائهٔ آیپی طی تیکت اطلاع‌رسانی خواهد گردید. لایسنس کنترل پنل‌های ارائه شده بر روی سرویس‌های سرور مجازی لینوکس/ویندوز مطابق پلن های مختلف تعریف شده است و لیست قیمت هرکدام از کنترل پنل ها در صفحه ثبت سفارش سرویس/پلن مربوطه مشخص شده است. (با تمدید سرویس، لایسنس کنترل پنل تمدید خواهد گردید). در صفحهٔ ثبت سفارش سرور مجازی، لیست لوکیشن (موقعیت جغرافیایی) های موجود و سیستم‌عامل‌های سازگار به تفکیک قابل انتخاب هستند.

تبصره: با توجه به قوانین آذرآنلاین، آخرین مهلت تمدید سرورهای مجازی، فقط تا 5 روز سپری شده از تاریخ انقضاء می‌باشد. در روز پنجم، بعد از موعد مقرر (تاریخ انقضا سرویس)، سرویس به‌طور کامل جمع‌آوری می‌گردد و تمامی داده‌های سرور غیرقابل‌بازیابی خواهد بود.

تمدید
فرایند تمدید سرور مجازی بعد از پرداخت موفق به‌صورت خودکار تأیید می‌شود. فاکتور مربوط به تمدید ۱۰ روز قبل از موعد مقرر (تاریخ انقضای سرور مجازی) به آدرس ایمیل کاربر ارسال می‌شود. در موعد مقرر، سرویس به دلیل تأخیر در پرداخت به حالت تعلیق درآمده و ایمیل‌های اطلاع‌رسانی جهت تمدید سرویس به آدرس ایمیل مشتری ارسال می‌شود. داده‌های سرور مجازی تا ۵ روز پس از گذشت تاریخ سررسید، در صورت عدم پرداخت محفوظ می‌باشند و پس از این مدت به‌طور خودکار سرویس و تمامی داده‌های آن حذف می‌شود. 
توجه: در نظر داشته باشید پس از حذف شدن سرویس، هیچ‌گونه بکاپی از سرویس در دسترس نخواهد بود.

عودت وجه
هرگونه درخواست بازپرداخت از طرف مشتری توسط واحد مالی بررسی و نتیجه نهایی طی تیکت اعلام می‌گردد. با استناد به قوانین آذرآنلاین، مشتریان بایستی درخواست خود مبنی بر عودت وجه را به همراه درج تمامی جزئیات پرداخت (شماره تراکنش، شماره فاکتور و شماره کارت بانکی به همراه نام صاحب حساب) طی تیکت ارسال نمایند، قبل از بررسی موضوع عودت وجه، تیکت ثبت شده به واحد پشتیبانی ارسال می‌گردد تا علت موضوع از لحاظ فنی بررسی گردد و در صورت عدم رفع مشکل از طرف این تیم، تیکت مجدداً به واحد امور مالی ارسال می‌شود. چنانچه این موضوع از طرف واحد امور مالی تأیید گردد، طی ۷ روز سپری شده از زمان فعال سازی سرویس، درخواست عودت وجه قابل انجام می‌باشد. در صورت وجود هرگونه مغایرت در خصوص اطلاعات پرداخت کننده (صاحب حساب بانکی) با پنل کاربری آذرآنلاین (صاحب حساب پنل کاربری آذرآنلاین)، عودت وجه مورد تأیید نخواهد شد.
در نظر داشته باشید در صورت تأیید عودت وجه، روند بازپرداخت 2 تا 3 روز کاری به طول خواهد انجامید. (قوانین بازپرداخت وجه به تفکیک سرویس مربوطه به‌طور کامل توضیح داده شده است).

بکاپ (پشتیبان گیری از طلاعات) سرورهای مجازی
تهیه نسخه بکاپ از سرور بر عهدهٔ خود کاربرمی باشد و آذرآنلاین در مورد داده‌های بکاپ مشتری برای سرور مجازی هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد. صرف‌نظر از بکاپ خودکار سرویس‌های میزبانی وب، بکاپ گیری سرورهای مجازی باید به‌صورت دستی توسط خود کاربر انجام شود.

ارتقاء یا تنزیل سرویس
سرورهای مجازی (ویندوز، لینوکس) مطابق با نیاز مشتری در طول دورهٔ استفاده از سرویس قابل ارتقاء یا تنزیل می‌باشند.پس از پرداخت موفقیت آمیز، درخواست ارتقاء منابع سرویس توسط تیم پشتیبانی بررسی و به پلن موردنظر تغییر می‌یابد. در صورت عدم اعمال تغییرات در منابع سرویس، می‌توانید موضوع را با ارسال تیکت از پنل کاربری پیگیری نمایید.توجه: در صورت درخواست تنزیل منابع سرویس، هزینه‌ای برای کاربر عودت نخواهد گردید.

تغییر لوکیشن سرورهای مجازی
درخواست تغییر لوکیشن برای سرورهای مجازی در بازهٔ زمانی 3 روز اول سپری شده از تاریخ تحویل سرویس، منوط بر تأییدیه واحـــد پشتیبانی فنی می‌باشد.ثبت درخواست تغییر لوکیشن صرفاً از طریق تیکت قابل بررسی خواهد بود و نظر نهایی توسط واحد پشتیبانی فنی اعلام خواهد گردید.


مصرف منصفانه برای پهنای باند سرورهای ایران
مطابق قوانین آذرآنلاین، میزان پهنای باند مصرفی به صورت متقارن و با نسبت 1 به 1 باشد، به طوریکه مصرف پهنای باند در ارسال (send) و دریافت (receive) به صورت یک به یک سمت شبکه زیرساخت باشد. در صورت مصرف مازاد نسبت به میزان ترافیک اختصاص یافته، مشترک موظف به پرداخت هزینه مطابق با صورتحساب صادره از سمت آذرآنلاین با تعرفه روز میباشد.

اختصاص آی پی نسل ۴
 ارائه آی‌پی (IP v4) اضافی برای سرویس سرور ویندوز و لینوکس منوط به بررسی توسط واحد فنی و پشتیبانی است؛ در صورت تایید نشدن این موضوع، امکان ارائه‌ی آی پی اضافه میسّر نخواهد بود.

قوانین استفادهٔ منصفانه از پهنای باند مصرفی سرورهای مجازی خارج از کشور
 با توجه به اهمیت مدیریت پهنای باند مصرفی برای این دسته از سرورهای مجازی، کاربران موظف هستند نسبت به محدودیت تعیین شده برای هر پلن سرور مجازی، مصرف پهنای باند را مدیریت نمایند. چنانچه میزان مصرف پهنای باند سرور بیش از محدودیت تعیین شده باشد، هزینهٔ مازاد طی صورتحساب ارسال خواهد شد.توجه داشته باشید هم‌زمان با افزایش میزان مصرف پهنای باند، استفاده از سرور محدود خواهد شد. در حال حاضر سرو‌ر‌های مجازی آذرآنلاین در لوکیشن‌های اروپا، با حجم پهنای باند نامحدود ارائه می‌شوند.

قوانین استفادهٔ منصفانه از پهنای باند مصرفی سرورهای اختصاصی خارج از کشور
 برای سرورهای اختصاصی، محدودهٔ پهنای باند مصرفی برای هر لوکیشن تعریف شده می‌باشد. چنانچه میزان مصرف پهنای باند سرور بیش از محدودهٔ مشخص شده باشد، سرور معلق می‌گردد و فعال سازی مجدد آن منوط بر پرداخت صورتحساب صادر شده می‌باشد.

سرور اختصاصی

مدت زمان تحویل سرورهای اختصاصی حدود ۵ الی ۷ روز کاری پس از تاریخ ثبت سفارش خواهد بود. با توجه به زمان‌بر بودن فرایند نصب فیزیکی سرورهای اختصاصی در دیتاسنتر مقصد، گاهی اوقات با تأخیر در تحویل سرور به مشتریان عزیز مواجه می‌شویم که در این صورت از طریق ارسال تیکت، اطلاع‌رسانی‌های لازم به مشتری انجام خواهد گردید. تمامی اطلاعات و مشخصات ورود به سرور به آدرس ایمیل کاربر (آدرس ایمیل ثبت شده در پنل کاربری) ارسال خواهد گردید. منابع و گزینه‌های اضافی در خصوص سرورهای اختصاصی (کنترل پنل ها، IP اضافی، سیستم‌عامل و...) در صفحه ثبت سفارش به‌صورت طبقه بندی شده مشخص شده است که در ارتباط با این موضوع و به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان واحد فروش در ارتباط باشید.

هرگونه نقض قوانین در استفاده از سرورهای اختصاصی به‌منزلهٔ تخلف و عدم پایبندی به قوانین خواهد بود که جزئیات آن در قسمت شرایط و مقررات مربوط به گزارش‌های تخلف صراحتاً شرح داده شده است.

تمدید
فاکتورهای تمدید سرورهای اختصاصی ۱۰ روز قبل از موعد مقرر (تاریخ انقضاء سرویس) ارسال می‌شوند و طی فواصل زمانی مشخص شده به‌منزلهٔ یادآوری، مجدداً ارسال می‌شوند. طبق قوانین آذرآنلاین، در صورت عدم تمدید سرویس قبل از تاریخ تمدید (تاریخ انقضا) آن، سرور به‌طور دائمی جمع‌آوری می‌گردد و تمامی اطلاعات آن حذف خواهد شد؛ بنابراین صورت‌حساب تمامی سرورهای اختصاصی بایستی قبل از موعد تمدید (تاریخ سررسید) توسط کاربر پرداخت شود. (نکته:‌ در این شرایط، بکاپی برای دیتای سرورهای اختصاصی ارائه داده نمی‌گردد.)

بازگشت وجه

زمان دقیق تحویل سرورهای اختصاصی به دیتاسنتر مقصد بستگی دارد. هرگونه تأخیر در مورد زمان تحویل سرور، این موضوع از طریق ایمیل به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد شد.
عودت وجه برای سرورهای اختصاصی امکان‌پذیر نیست. در صورت وجود هرگونه تأخیر (بیش از بازهٔ زمانی ذکر شده) یا مشکلی در تحویل سرور، کارشناسان فروش در ارتباط با این موضوع، با کاربران در ارتباط خواهند بود.

بکاپ 
امـکان ارائهٔ بکاپ خودکار برای سرورهای اختصاصی وجود ندارد و مطابق قوانین، آذرآنلاین در قبال بکاپ سرورهای اختصاصی، پاک شدن داده‌ها و سایر موارد ناشی از بکاپ تهیه شده توسط کاربر، هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

ارتقاء-تنزیل
با توجه به اختصاصی بودن منابع سرورهای اختصاصی، امکان ارتقا/تنزیل در حین استفاده از سرور برای کاربران سرور اختصاصی بایستی توسط کارشناسان واحد فروش بررسی گردد و در صورت تأیید و سازگاری منابع سرور، پاسخ نهایی از طریق تیکت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

SSL (گواهینامه امنیتی)

آذرآنلاین، به‌عنوان نماینده فروش سرویس‌های SSL، محصولات CA های معتبر DigiCert و Sectigo را ارائه می‌دهد و قوانین پیکربندی و Reissue در این سرویس‌ها مطابق با قوانین شرکت‌های مذکور می‌باشد. پیکربندی این سرویس‌ها تا 15 روز بعد از فعال سازی سرویس الزامی است و در صورت عدم پیکربندی در مدت زمان مذکور، سرویس از طرف CA لغو شده و امکان بازگشت وجه وجود نخواهد داشت.
نصب و پیکربندی سرویس‌های SSL بر عهده کاربران است و برای پیکربندی این سرویس‌ها می‌توانید از این لینک استفاده نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی در راه‌اندازی سرویس‌های SSL، کارشناسان آذرآنلاین در کنار شما خواهند بود.

توجه: در صورت نیاز به Reissue سرویس گواهینامه امنیتی از طرف کاربران، در نظر داشته باشید که امــکان تغییر Common Name وجود نخواهد داشت.

تمدید
سرویس‌های گواهینامه امنیتی با اتمام دوره قابل تمدید نمی‌باشند و جهت به‌روز سازی سرویس SSL، سرویس جدید ثبت و پیکربندی می‌گردد.

بازپرداخت وجه
با توجه به قوانین آذرآنلاین، درخواست لغو سرویس و بازگشت وجه صرفاً طی 15 روز بعد از فعال سازی سرویس و قبل از کانفیگ آن تنها از طریق تیکت امکان‌پذیر خواهد بود. در غیر این صورت درخواست عودت وجه امکان‌پذیر نیست.

بسته‌های ارتقا / تنزیل
هرگونه تغییر یا درخواست ارتقاء یا تنزیل در رابطه با سرویس SSL امکان‌پذیر نیست.

ضوابط و قوانین مربوط به گزارش‌های تخلف آذرآنلاین

انواع گزارش‌های تخلف مربوط به سرویس‌های آذرآنلاین از جمله: فیشینگ، فارمینگ، DDoS، بات، Spamming، کپی رایت غیرقانونی، استفادهٔ بیش از حد از منابع سرور و غیره به شرح ذیل می‌باشد.

گزارش تخلف
به گزارش‌های دریافت شده در مورد استفاده غیرمجاز از سرورهای دیتاسنترهای سراسر جهان اشاره دارد. جزئیات کامل گزارش‌های تخلف در رابطه با هر سرویس خریداری شده از آذرآنلاین در ذیل توضیح داده شده است. هر تصمیمی که برای این گزارش‌های دریافتی اتخاذ می‌گردد بایستی توسط تیم ناظر بر گزارش‌های تخلف تأیید شود. تیم ناظر متشکل از کارشناسان فنی است و گزارش‌ها توسط این کارشناسان بررسی شده و تصمیم نهایی در مورد تعلیق یا حذف سرویس از طریق تیکت و ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد شد.

توجه: در نظر داشته باشید برای سرویسی که گزارش تخلف دریافت شده است و معلق می‌باشد، امکان عودت وجه وجود ندارد.

گزارش‌های تخلف برای سرور مجازی
هر سرور مجازی دارای آی‌پی منحصربه‌فرد است، گزارش‌های تخلف برای سرور، مطابق با آدرس آیپی ها مشخص می‌شوند.توجه: در صورت دریافت گزارش تخلف برای سرورهای مجازی و تعلیق آن‌ها از سمت آذرآنلاین، در روز پنجم پس از زمان تعلیق سرویس، تمامی اطلاعات سرور جمع‌آوری خواهد گردید و اطلاعات آن برای همیشه حذف می‌گردد. (ارائه و بازگردانی اطلاعات سرور امکان‌پذیر نیست.)

گزارش‌های فیشینگ برای دامنه
این نوع گزارش از نظر اهمیت از اولویت بالایی برخوردار بوده و به‌محض دریافت گزارش تخلف فیشینگ، دامنهٔ مربوطه توسط تیم ناظر به گزارش‌های تخلف معلق خواهد گردید. هرگونه درخواست مجدد فعالیت این سرویس منوط به تصمیم ناظران این تخلفات است.

اتک: حملات سایبری
هرگونه گزارش تخلف در مورد حمله‌های سایبری (Attack) به سرور، توسط ناظران به گزارش‌های تخلفات مورد بررسی قرار می‌گیرد و سرویس مدنظر بایستی بلافاصله متوقف گردد.

بات
این نوع گزارش‌ها مربوط به راه‌اندازی بات بر روی سرورها هستند که با ایجاد تداخل و اسکن کردن پورت‌های سرور مقصد قصد نفوذ را دارند. استفاده از سرور به این منظور به تعلیق سرویس در کوتاه‌ترین زمان ممکن منجر می‌گردد. فعال سازی مجدد این نوع سرویس غیرممکن می‌باشد.

محتوای کپی رایت غیرقانونی
این نوع گزارش‌ها در ارتباط با محتوای غیرقانونی می‌باشد. (نقض قانون DMCA) این گزارش‌ها توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت حذف و رفع کامل محتوای مذکور توسط مشتری، سرویس در شرایط خاص (منوط بر تصمیم واحد ناظر بر گزارش‌های تخلف) قابل فعال سازی مجدد خواهد بود اما این امکان برای تمامی گزارش‌های مربوط به محتوای کپی رایت صدق نمی‌کند. (تصمیم نهایی توسط تیم ناظر بر گزارش‌های تخلف اعلام خواهد شد.)

گزارش تخلف اسپم (Spamming)
 در صورت دریافت گزارش تخلف اسپم، سرویس مدنظر معلق شده و امکان فعال سازی آن وجود ندارد.

گزارش تخلف سرورهای اختصاصی و سرورهای مجازی سی پنل (cPanel)
گزارش تخلف سرورهای اختصاصی در مرحله اول توسط تیم ناظر و رسیدگی به گزارش‌های تخلف مورد بررسی قرار می‌گیرد و طی یک تیکت اخطاریه گزارش مربوط به آن برای کاربر ارسال می‌شود. در صورت دریافت مجدد گزارش تخلف، سرویس متوقف شده و فعال سازی مجدد آن غیرممکن خواهد بود. در مورد سرویس سرور مجازی سی پنل، مراحل فوق به همین روال انجام خواهد شد.

گزارش تخلف سرویس میزبانی وب و سرویس نمایندگی‌هاست
 گزارش‌های تخلف برای سرویس میزبانی وب به دو گروه طبقه بندی می‌شوند:
-      دامنه
-      IP ای اختصاصی
کاربر حق استفاده از سرویس‌های میزبانی به‌عنوان هاست دانلود و یا آپلود را ندارد.نصب و راه‌اندازی سایت‌های غیراخلاقی و یا سایت‌های گمراه کننده و یا سایت‌های fake page ممنوع بوده و با کاربر برخورد خواهد شد.ایجاد سایت‌های گفتگوی آنلاین و یا چت روم و شبکه‌های اجتماعی بر روی سرورهای میزبانی ممنوع می‌باشد.استفاده از ربات‌های شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام، تلگرام و ...) در هاست های اشتراکی ممنوع می‌باشد.
هرگونه مطالب که با قوانین کشور ایران و قوانین بین‌المللی و کشور سرویس دهنده مغایرت داشته باشد ممنوع می‌باشد.

دامنه‌ها:
چنانچه هرگونه گزارش فیشینگ مربوط به سرویس‌هاست، یا دامنه‌های پارک شده، میزبانی و Subdomains دریافت شود، منجر به تعلیق کامل سرویس می‌شود و درخواست فعال سازی مجدد سرویس مورد تأیید نیست.

IP های اختصاصی:
هر نوع گزارش تخلف دریافتی در مورد IP سرویس میزبان وب (سرویس نمایندگی‌هاست) منجر به تعلیق سرویس شده و درخواست فعال سازی مجدد سرویس مورد تأیید نیست.

سوءاستفاده از منابع
استفاده بیش از حد از منابع سرور باعث تعلیق سرویس خواهد شد، این نوع گزارش تخلف با عنوان گزارش سوءاستفاده از منابع، طبقه بندی می‌شود. هر نوع موضوع مبتنی بر استفاده از ترافیک سرور به‌صورت استریم (مصرف غیرمنصفانه از پهنای باند سرور) و استفاده بیش از حد از منابع سخت‌افزاری سرور (پردازنده و رم) و یا استفادهٔ بیش از حد از منابع دیتابیس سرویس میزبانی وب به غیرفعال شدن سرویس منجر خواهد گردید و درخواست فعال سازی مجدد صرفاً از طریق تیکت پیگیری خواهد شد.

قوانین مربوط به کد بازاریابی (افیلیت)

کاربران با دریافت لینک بازاریابی مخصوص خود از داشبورد آذرآنلاین، می‌توانند فعالیت همکاری در فروش (بازاریابی پورسانتی) خود را آغاز کنند. با فروش هر کدام از سرویس‌های هاست و سرور مجازی از طریق لینک خود، ٪۲۵ از مبلغ خرید را در حساب آذرآنلاین خود دریافت خواهند کرد.
قوانین مربوط به مباحث مالی:
مبلغ پورسانت ۷ روز بعد از ثبت خرید به کیف پول بازاریاب در پنل آذرآنلاین واریز می‌گردد.
کاربران می‌توانند درخواست بازپرداخت خود را زمانی ثبت کنند که موجودی کیف پول آن‌ها حداقل به مبلغ ۳۰۰،۰۰۰ تومان رسیده باشد و همچنین می‌توانند در فاصله حداقل دو هفته (۱۴ روز)، فرآیند برداشت وجه به حساب شخصی خود را مجدداً آغاز کنند.

شرایط استفاده از خدمات

مطابق قوانین درج شده در سایت آذرآنلاین، ثبت‌نام در این سایت به‌منزلهٔ قبول و تأیید تمامی شرایط و ضوابط درج شده می‌باشد.


قوانین-استفاده-از-سرویس-ها

نظرات کاربران

آذرآنلاین با بیش از یک دهه فعالیت خود در ارائه خدمات سرویسهای اینترنتی موفق به جلب رضایت مشتریان خود شده است که نظرات برخی از آنان را در ادامه خواهید خواند.

51

میانگین 5.00 از بین 1 رای