آموزش تعمیر دیتابیس در پلسک

در این مطلب از سری مطالب آموزش پلسک با آموزش تعمیر دیتابیس در پلسک در خدمت شما خواهیم بود تا شما بتوانید از این طریق دیتابیس خود را بازسازی کرده و از مشکلات رخ داده در دیتابیس خود جلوگیری و یا ...

آموزش تعمیر دیتابیس در پلسک

در ادامه مطالب آموزشی مرتبط با کنترل پنل پلسک در این بخش با آموزش تعمیر دیتابیس در پلسک در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

همانطور که می‌دانید دیتابیس یک فایل جامع از تمامی اطلاعات و داده‌های سایت شما می‌باشد و تجمیع اطلاعات و حذف و اضافه کردن اطلاعات در سایت پس از مدتی ، ممکن است باعث وجود اختلالاتی در عملکرد دیتابیس شود و به همین دلیل گاهاً سایت شما خطاهایی از سمت سرور و یا SQL را نمایش خواهد داد.

برای جلوگیری از برخی خطاها و همچنین رفع مشکلات احتمالی در دیتابیس شما می‌توانید ، دیتابیس خود را تعمیر کرده تا مجدداً همانند روز اول به کار خود مشغول شود.

در این مطلب که به آموزش تعمیر دیتابیس در پلسک پرداخته خواهد شد روند کاری را به صورت مرحله به مرحله مشاهده خواهید کرد و متوجه خواهید شد تعمیر یک پایگاه داده بسیار ساده و خودکار انجام خواهد شد.

نکته : عمل چک و تعمیر دیتابیس ، مشکلات کد نویسی و ارتباط بین شما و دیتابیس را مرتفع نمی‌سازد و صرفاً مشکلاتی که در دیتابیس ، ذخیره‌سازی داده‌ها ، ارتباطات بین جداول و ... را بررسی و مشکلات را رفع می‌نماید.

آموزش تعمیر دیتابیس در پلسک

1- ابتدا وارد کنترل پنل پلسک خود شوید.

2- سپس از منوی سمت چپ بر روی Databases کلیک نمایید.

رفتن به بخش دیتابیس پلسک

3- در این صفحه تمامی دیتابیس‌های شما نمایش داده خواهد شد ، دیتابیس مورد نظر را یافته و بر روی گزینه Check and Repair مربوط به همان دیتابیس کلیک کنید.

آموزش تعمیر دیتابیس در پلسک

4- پلسک شروع به چک کردن و تعمیر دیتابیس شما خواهد کرد و پس از اتمام آن ، پیغامی در پایین صفحه نمایش خواهد داد.

نکته : دقت داشته باشید عمل چک کردن و تعمیر دیتابیس ممکن است نسبت به حجم دیتابیس و مشکلات آن زمانبر باشد.

پیغام اتمام تعمیر دیتابیس

بدین ترتیب شما موفق به چک و تعمیر دیتابیس خود شده‌اید.

نکته : اگر از دیتابیس MySQL در پلسک استفاده می‌نمایید ، شما قادر به انجام مراحل تعمیر از طریق phpMyAdmin خواهید بود.

برای آموزش تعمیر دیتابیس از طریق phpMyAdmin به مطلب آموزش تعمیر دیتابیس در cPanel مراجعه نمایید.

امیدواریم در پایان از مطلب آموزش تعمیر دیتابیس در پلسک استفاده لازم را برده باشید.

 کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران