باج افزار جدید مخصوص پارسی زبانان

نویسنده: آبتین حیدرآبادیان| دسته بندی: اخبار تکنولوژی و IT | نظرات: 0 نفر
باج افزار جدید مخصوص پارسی زبانان
1895
06 آذر 1396

اخبار جدید حاکی از آن است که باج افزار جدید مخصوص پارسی زبانان در حال انتشار است که هدف آن تنها سیستم‌هایی است که در ایران فعالیت می‌کنند.

باج افزار جدید مخصوص پارسی زبانان

این باج افزار که به تازگی منتشر شده هنوز اطلاعات دقیقی از آن در دسترس نیست ولی تا بدین لحظه افراد زیادی را گریبان گیر خود کرده است.

این باج افزار با نام One Smile یا همان یک لبخند خود را معرفی کرده و تمام اطلاعات و سیستم عامل قربانی را قفل و رمزگذاری خواهد کرد.

طبق آخرین داده‌های دریافت شده از کاربران ایرانی ، این باج افزار با زبان کاملاً فارسی صفحه شما را قفل کرده و تمام اطلاعات شما را رمزنگاری می‌کند و در ازای دریافت 20 بیت کوین کد باز کردن رمزنگاری را برای شما ارسال می‌نماید.

متأسفانه ادمین این باج افزار تنها از طریق ایمیل با کاربران ارتباط برقرار کرده و همچنان هویت و شناسایی مکان آن نامعلوم است و در حال حاضر هیچ راهی برای جلوگیری و نوع حفره امنیتی آن مشخص نشده است.

نکته حائز اهمیت در این باج افزار استفاده از بیت کوین است که در ایران زیاد مورد استفاده نیست و همین چندی پیش نیز افزایش چشم گیری نیز در بین ارزهای اینترنتی داشت.

هم اکنون پیشنهاد می‌شود آنتی ویروس و سیتسم امنیتی سیستم عامل ویندوز خود را بروز کرده و از باز کردن هرگونه ایمیل‌های مشکوک و لینک‌های غیر آشنا خودداری نمایید.

در ادامه به ترتیب راه‌های افزایش امنیت را ذکر خواهیم کرد.

  • بروزرسانی آنتی ویروس
  • عدم باز کردن لینک‌های مشکوک
  • عدم باز کردن ایمیل‌های غیر آشنا
  • عدم استفاده از شبکه وایرلس رایگان
  • بروزرسانی سیستم عامل

امیدواریم با مطالب ذکر شده از این باج افزار جدید مخصوص پارسی زبانان در امان بمانید.

مطالب تکمیلی بعداً در سایت قرار خواهد گرفت.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.