بهترین فونت های فارسی برای سایت

بهترین فونت های فارسی برای سایت
بهترین فونت های فارسی برای سایت
10 ماه پیش

انتخاب بهترین فونت های فارسی می تواند مزایای بسیار زیادی برای صاحبان وب سایت داشته باشد. یکی از مهم ترین مزایای آن حفظ کاربر و رضایت کاربر است. فونت های فارسی در نوع های مختلفی تولید شده اند و متناسب با انواع مشاغل فونت هایی با حالت رسمی و گرافیکی تولید شده است که می تواند بهترین انتخاب برای سایت ها باشند. فونت ها می توانند جنبه بازاریابی داشته باشند، بنابراین اگر از فونت مناسب در یک وب سایتی استفاده شود، موجب جذب خریداران بالقوه به وبسایت می شود. نام های بهترین فونت های فارسی با نام های فونت ایران یکان، فونت شبنم، فونت وزیر، فونت صمیم و غیره شناخته می شوند. 

دلایل اهمیت فونت سایت

طراحان برای طراحی سایت از بهترین فونت های فارسی استفاده می کنند تا مخاطب بتواند مطالب را به راحتی بخواند. نوع فونت، یکی از ویژگی های فونت مناسب سایت به شمار می رود و انتخاب نوع فونت به نوع کسب و کار بستگی دارد، مثلاً اگر سایتی برای کسب و کار صنعتی دارید باید از فونت های ساده استفاده کنید. فونتی که انتخاب می کنید باید کاملاً قابل خواندن باشد. اما از ویژگی های دیگر فونت مخصوص سایت، انتخاب فونت متناسب با تم و قالب سایت است، یعنی باید فونت را متناسب با فونت لوگو، رنگ متن، رنگ قالب انتخاب کنید تا مطابق با طراحی سایت باشد و به راحتی بتوان متون درون سایت را خواند. توجه کنید که فونتی انتخاب کنید که ایمن باشد، یعنی بر روی تمام مرورگرها قابل مشاهده باشد. اندازه فونت مهم است و باید در اندازه ای انتخاب شود که کاربر در خواندن آن به مشکل بر نخورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قالب وردپرس با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هر آنچه در هنگام انتخاب فونت سایت باید بدانید

در انتخاب بهترین فونت های فارسی باید به نوع حوزه کاری خود توجه کنید، یعنی اگر سایت شرکتی دارید باید فونتی انتخاب کنید که حالت رسمی داشته باشد و در حروف انحنای زیاد نداشته باشد، فونت ایران یکان بهترین فونت برای سایت های شرکتی است. برای سایت های فروشگاهی باید فونت شبنم و صمیم یا فونت یکان استفاده شود تا فضایی صمیمی بین مخاطب و سایت برقرار کند. سایت های خبری باید از فونت های استفاده کنند که حالت نوستالژیک داشته باشد و شبیه به روزنامه باشد، فونت وزیر انتخاب مناسبی برای سایت های خبری است. سایت های پزشکی باید فونتی انتخاب کنند که حالت رسمی و خوانایی داشته باشد. سایت های آموزشی باید فونتی داشته باشند که مخاطب بتواند مطالب را بفهمد و بنابراین فونت ایران سنس می تواند گزینه مناسبی باشد. در نهایت باید فونتی مناسب انتخاب کنید که در گوشی و لپ تاپ قابل نمایش باشد. 

ویژگی های مهم فونت مناسب سایت

انتخاب بهترین فونت های فارسی، می تواند بر روی بازدید از سایت تاثیرگذار باشند، البته عوامل دیگری بر روی بازدید سایت تاثیر گذارند نظیر طراحی و گرافیک زیبای سایت و خوانا بودن مطالب سایت که همگی تاثیرات قابل توجهی دارند، بنابراین در هر حوزه کاری باید متناسب با نوع سایت فونت مناسب برای وب سایت استفاده شود. اگر مخاطب وارد سایتی شود اما فونت انتخاب شده درون گوشی یا لپ تاپ وی نمایش ندهد از سایت خارج می شود. اگر فونت مناسبی انتخاب کنید کاربر مجاب می شود کل مطالب سایت را بخواند، اما اگر به درستی انتخاب نشود کاربر بعد از مدتی سایت را ترک می کند. انتخاب فونت مناسب می تواند بر روی جذابیت سایت اثر گذار باشد و کاربران بیشتری را جذب کند. زیبای فونت و گرافیک در سطح سایت می تواند رضایت مشتری را به همراه داشته باشد و موجب حفظ کاربر در سایت می شود. 

سخن پایانی

انتخاب بهترین فونت های فارسی می تواند مزایای بسیار زیادی برای صاحبان وب سایت داشته باشد یکی از مهم ترین مزایای آن حفظ کاربر و رضایت کاربر است. فونت های فارسی در وزن های مختلفی تولید شده اند و متناسب با انواع مشاغل فونت هایی با حالت رسمی و گرافیکی تولید شده است که می تواند بهترین انتخاب برای سایت ها باشند. فونت می توان جنبه بازاریابی داشته باشند، بنابراین اگر از فونت مناسب در یک وب سایتی استفاده شود، موجب جذب خریداران بالقوه به وبسایت می شود. نام های بهترین فونت های فارسی با نام های فونت ایران یکان، فونت شبنم، فونت وزیر، فونت صمیم و غیره شناخته می شوند. 

 

Web Admin- مدیر صفحات

1874
A
A