دامنه ملی .ir (دامنه ایرانی)

نویسنده: آبتین حیدرآبادیان| دسته بندی: دامنه اینترنتی | نظرات: 3 نفر
دامنه ملی .ir (دامنه ایرانی)
5645
31 مرداد 1396

در مطالب قبل توضیحاتی کلی نسبت به مفاهیم دامنه های بین المللی و دامنه های محلی خدمت شما ارائه کردیم و در این مطلب قصد داریم در پایان توضیحات مفهومی انواع دامنه به توضیح دامنه های ایرانی بپردازیم.

همانطور که پست‌های قبلی توضیح دادیم ، دامنه یک نام اینترنتی است که پس از ثبت به یک شخص متعلق بوده و می‌توان از آن برای وب سایت و یا سایر سرویس‌های اینترنتی استفاده نمود. دامنه به دو بخش اصلی تقسیم شده که به شرح زیر می‌باشد.

بخش اول : نام دامنه : نامی است که شما به دلخواه خود آن را انتخاب می‌نمایید. مانند azaronline

بخش دوم : پسوند دامنه : نامی است عموماً دو یا سه حرفی که شما قادر خواهید بود با رعایت ضوابط و شرایط ، پسوند مورد نظر را انتخاب کنید.

کلیه توضیحات و تقسیم بندی دامنه های ایرانی مربوط به بخش دوم یعنی پسوند می‌باشد که در ادامه این مطلب به شرح آن می‌پردازیم.

دامنه های ملی .ir

دامنه های ایرانی یک نوع دامنه محلی است که مختص افراد حقیقی یا حقوقی در ایران می‌باشد و از طریق سایت IRnic و یا نماینده رسمی IRnic به ثبت می‌رسد.

دامنه های ایرانی با پسوند ir. نشان داده می‌شوند که همانند سایر دامنه های محلی دارای تقسیم بندی‌های مانند gov.ir ، edu.ir. و ... می‌باشد که برای ثبت آنها نیز با شرایط و قوانین مربوطه رعایت گردد.

آذرآنلاین به عنوان نماینده رسمی شرکت فیزیک نظری ( IRnic ) سرویس جستجو دامنه ، تمدید دامنه و انتقال دامنه ایرانی را به صورت آنی و مستقیم ارائه داده و پس از ثبت امکانات کاملی را جهت کنترل دامنه در اختیار شما قرار می‌دهد.

امیدواریم توضیحات ارائه شده نسبت به مفهوم دامنه های ایرانی برای شما مفید واقع شده باشد.

جهت ثبت دامنه .ir می‌توانید از لینک ثبت دامنه استفاده نمایید.