دامنه های محلی

نویسنده: آبتین حیدرآبادیان| دسته بندی: دانشنامه‎ آموزشهای دامنه | نظرات: 2 نفر
دامنه های محلی
3004
31 مرداد 1396

در این مطلب از سری مقالات دانشنامه آذرآنلاین با شرح مفهوم دامنه های محلی در خدمت شما خواهیم بود.

همانطور که مقالات قبلی توضیح دادیم ، دامنه یا Domain یک نام اینترنتی است که پس از ثبت ، به یک شخص متعلق بوده و می‌توان از آن برای وب سایت و یا سایر سرویس‌های اینترنتی استفاده کرد. دامنه به دو بخش اصلی تقسیم شده که به شرح زیر می‌باشد.

بخش اول : نام دامنه : نامی است که شما به دلخواه خود آن را انتخاب می‌نمایید. مانند azaronline

بخش دوم : پسوند دامنه : نامی است عموماً دو یا سه حرفی که شما قادر خواهید بود با رعایت ضوابط و شرایط ، پسوند مورد نظر را انتخاب کنید. مانند in.

کلیه توضیحات و تقسیم بندی دامنه های محلی ، دامنه های ایرانی و دامنه های بین المللی مربوط به بخش دوم یعنی پسوند می‌باشد که در ادامه این مطلب به شرح دامنه های محلی می‌پردازیم.

دامنه های محلی

دامنه های محلی در یک تعریف ساده به دامنه هایی گفته می‌شود که متعلق به یک کشور و یا یک قاره بوده و عموماً توسط کاربران همان کشور و یا قاره انتخاب می‌گردد.

دامنه‌های محلی به جز بخش اصلی گاهاً خود دارای شاخه‌هایی هستند که به منظور استفاده های خاص مانند سازمانی ، فعالیت آموزشی و ... استفاده می‌شود.

به طور مثال ؛ دامنه de. مربوط به کشور آلمان است و شاخه‌هایی مانند edu.de. مرتبط به سازمان‌هایی که فعالیت آموزشی در آلمان دارند ، می‌باشد.

ثبت دامنه های محلی کمی متفاوت از دامنه های بین المللی است و شرایط و ضوابطی بر آن حاکم است که هر کشور و یا نهاد متصدی ارائه دهنده دامنه ، قوانین مربوطه را وضع می‌نماید.

آذرآنلاین به عنوان ارائه دهنده سرویس‌های اینترنتی سرویس ثبت دامنه ، تمدید دامنه و انتقال دامنه محلی را به صورت آنی و مستقیم به عنوان نماینده رجیستررهای معتبر جهان ارائه داده و پس از ثبت دامنه ، یک پنل اختصاصی جهت تنظیمات دامنه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

در پایان شما می‌توانید تصویری از دامنه‌های محلی به تفکیک نام بر روی نقشه ببینید.

تفکیک دامنه های محلی

امیدواریم توضیحات ارائه شده نسبت به مفهوم دامنه های محلی برای شما مفید واقع شده باشد.

جهت ثبت دامنه محلی می‌توانید از لینک ثبت دامنه استفاده نمایید.