سرور مجازی (VPS) ایران

سرور مجازی امکانات مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سرور مجازی ایران با هدف تسهیل ورود کاربران وب فارسی به دنیای شبکه ارائه شده است.

سرور مجازی (VPS) ایران
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

سرور مجازی ایران

VPS خلاصه عبارت Virtual Private Server به معنی سرور مجازی اختصاصی است؛ سرور مجازی را می‌توان سرویسی مابین میزبانی وب اشتراکی (هاست) و سرور اختصاصی در نظر گرفت. شما می‌توانید قابلیت‌های یک سرور اختصاصی را با هزینه و پیچیدگی کمتر در سرور مجازی داشته باشید و در عین حال با محدودیت منابع و ترافیک سرویس هاست روبرو نشوید.

موقعیت جغرافیایی سرور مجازی می‌تواند متنوع باشد و بر اساس نیاز انتخاب شود. مثلا اگر قصد ترید در بازار جهانی را دارید، بهتر است موقعیت سرور مجازی خود را از کشوری انتخاب کنید که از طرف صرافی های مجازی تحریم نشده و سرعت بالایی داشته باشد یا اگر قصد راه‌اندازی سایت یا فروشگاهی داخل کشور دارید و اکثر مخاطبین شما داخل ایران هستند، سرور مجازی ایران برای شما انتخاب بهتری است.

سرور مجازی یا VPS در واقع بخشی از یک سرور اختصاصی با منابع سخت‌افزاری قدرتمند است. این سرویس‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های مجازی‌سازی، به بخش‌هایی تقسیم شده و در اختیار کاربر قرار می‌گیرند. سیستم های مجازی‌ساز سخت افزار سیستم را پیکربندی می‌کنند و بر اساس تعداد هسته‌های مجاز سی پی یو، میزان رم، حافظه مورد نظر و… به هر سرور مجازی منابع تخصیص می‌دهند. عملیات مجازی‌سازی باعث می‌شود که تاثیر عملکرد سایر سایت‌ها روی عملکرد سرور شما به حداقل برسد و همانند یک سرور اختصاصی عمل کند.

می‌توان گفت سرور مجازی عملکردی به مراتب بهتر از سرویس میزبانی وب یا هاستینگ دارد؛ می‌توانید سیستم عامل دلخواه را روی سرور مجازی اجرا کنید، آزادی عمل بیشتر و دسترسی کامل به تمامی تنظیمات سرور خواهید داشت. همچنین سرعت و قدرت پردازش آن، بسیار بیشتر از هاست اشتراکی است.

سرورهای ایران در دیتاسنترهای داخل کشور قرار دارند و روی سیستم‌های فیزیکی قدرتمندی در داخل ایران ارائه می‌شوند. این سرویس‌ها با توجه به میزان منابع مورد نیاز کاربر، در پلن‌های متنوعی عرضه می گردند تا بتوانید مناسب‌ترین پلن را برای وب‌سایت خود انتخاب نمایید. امکان نصب سیستم عامل‌های لینوکس و ویندوز روی سرور مجازی وجود دارد و می‌توانید نسخه‌ها و توزیع‌های مختلف را روی آن اجرا کنید. این سرویس‌ها داخل ایران هستند و این امر سرعت بالاتری را برای کاربران رقم می‌زنند و برای وب‌سایت‌هایی که بیشتر مخاطبین یا مشتری‌های آن از داخل کشور هستند، سایت ارگان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و یا سایت‌هایی که الزاما باید سرور داخل ایران داشته باشند، مناسب‌اند.

خدمات سرور مجازی آذرآنلاین، با به کارگیری فناوری‌های مدرن و سخت افزار پرقدرت با استفاده از سرورهای نسل جدید و پردازنده‌های توانمند، خدمات سرور مجازی خود را ارائه می‌کندشوند و ، این خدمات در کم‌ترین زمان ممکن فعال شده و تحویل کاربر داده می‌شود.

وی پی اس ایران در پلن‌های مختلفی با سیستم عامل‌های ویندوز و لینوکس ارائه می‌شود و با میزان حافظه و رم متنوع می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز تمام کاربران باشد. شما می‌توانید در هنگام سفارش سرور مجازی ایران، سیستم عامل لینوکس را با توزیع‌های CentOS, Debian, Ubuntu و سیستم عامل ویندوز با نسخه‌های 2012، 2016، 2019 و ویندوز 10 با OS مورد نظر انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که پس از سفارش سرور اگر قصد دارید کنترل پنل نیز سفارش دهید، آن را متناسب با سیستم عامل خود انتخاب کنید. کنترل پنل‌های cPanel و DirectAdmin برای سرور‌های لینوکسی و کنترل پنل PLESK برای سرورهای ویندوزی رایج‌اند.

سرور مجازی لینوکس ایران

سرویس VPS لینوکس ایران، سروری در یکی از دیتاسنترهای داخل کشور است که سیستم عامل نصب شده روی آن، لینوکس است. این سرویس با توزیع‌های مختلف CentOs, Debian, Ubuntu راه‌اندازی و ارائه می‌شود. همچنین می‌توانید با استفاده از کنترل پنل‌های سی پنل و دایرکت ادمین این سرور را کنترل کنید. 

سرور مجازی ویندوز ایران

سرور مجازی ایران علاوه بر سیستم عامل لینوکس، با سیستم عامل ویندوز نیز ارائه می‌شود. هنگام خرید این سرویس می‌توانید نسخه ویندوز دلخواه خود را از بین نسخه‌های 2012، 2016، 2019 و Windows 10 انتخاب نمایید. کنترل پنل محبوب مورد استفاده کاربران سرور ویندوز، پلسک یا PLESK است که می‌توانید هنگام تهیه این سرویس، آن را خریداری کنید.

  • هزینه و نوسانات قیمت کم‌تر

 

قیمت سرویس‌های سرور‌های مجازی معمولا به دلیل نوسانات قیمت ارز دستخوش تغییر می‌شوند ولی سرور‌های مجازی ایران، به دلیل قرار گرفتن در داخل کشور از ثبات قیمت نسبی برخوردارند.

 

  • سرعت بالا

 

این سرورها به دلیل نزدیک بودن به کاربران ایرانی، معمولا سرعت لود بالاتر و پینگ پایین‌تری دارد و این امر باعث فراهم کردن آپتایم بالا می‌شوند. 

 

  • امنیت

برای ادارات و ارگان‌های دولتی داشتن سرور ایرانی اجباری است؛ چرا که این سرور باعث می‌شود که اطلاعات شما از خطرات و مشکلات احتمالی تحریم ها در امان باشد.

 

  • امکان نصب نرم افزارهای مورد نياز

سرور مجازی امکاناتی بیشتر از هاست اشتراکی در اختیار شما قرار می‌دهد و انعطاف پذیری بیشتری دارد. نصب و اجرای نرم‌افزارهای دلخواه روی سرور مجازی یکی از موارد دسترسی در این سرویس هاست. البته این امر در مورد همه سرورهای مجازی صادق است و مختص سرور ایران نیست.

 

  • سخت افزار

VPS های ایران آذرانلاین دارای امکانات سخت‌افزاری مدرن و متنوعی هستند که می‌توانند پاسخگوی نیازهای کاربران باشد. این خدمات سرورهای نسل جدید HP، هارد SSD، فضای ذخیره‌سازی بالا، پردازنده پرتوان Intel Xeon و ترافیک نامحدود ارائه می‌کنند.

با توجه به موارد ذکر شده می‌توان نتیجه گرفت که سرور مجازی نسبت به سرویس هاست اشتراکی سطح بالاتری دارد و  امکانات بیشتری ارائه می‌کند. وی پی اس، آزادی عمل، انعطاف پذیری بیشتر و امکان دسترسی به تنظیمات سرور را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. عملکرد هاست اشتراکی قابل مدیریت توسط کاربر نیست و می‌تواند تحت تاثیر عملکرد سایر کاربران قرار بگیرد. همچنین منابع هاست محدودتراست.

در مقابل، هاست اشتراکی قیمت پایین‌تری دارد و برای سایت‌ها و بلاگ‌های کوچک و تازه تاسیس مناسب است.

سرور اختصاصی در عین حال که آزادی عمل بالا و منابع نامحدود و گسترده‌ای برای کاربر فراهم می‌کند، بسیار گران قیمت است و همچنین برای استفاده از امکانات سرور اختصاصی باید بر علم و دانش آن تسلط کافی داشته باشید.

در مقابل سرور مجازی،‌ قیمت پایین‌تری نسبت به Dedicated Server دارد و پیچیدگی‌های اداره سرور اختصاصی را ندارد. VPS منابع محدودتری دارد ولی به علت استفاده از تکنولوژی مجازی سازی، می‌تواند تجربه‌ای مشابه استفاده از سرور اختصاصی را رقم بزند.

در سال‌های اخیر، ارگان‌ها و نهادهای دولتی موظف شده‌اند تا سرور‌های وب‌سایت خود را به داخل کشور انتقال دهند. از این رو آذرآنلاین می‌کوشد تا سرویس‌های سرور مجازی ایران خود را با بالاترین کیفیت و امکانات در پلن‌های متنوع به کاربران عزیز عرضه نماید. این سرویس‌ها می‌توانند کسب و کار شما را توسعه دهند و با فراهم کردن ترافیک بالا به بهبود عملکرد سایت‌ شما کمک کنند. با تهیه این خدمات شما می‌توانید امکانات یک سرور اختصاصی را با هزینه کم‌تری فراهم کنید و هر زمان که بخواهید پلن‌ خود را ارتقا دهید و به منابع بیشتری دسترسی داشته باشید.

نظرات کاربران


 
در حال بارگذاری...

برای مشاهده مطالب بیشتر به آکادمی آذرآنلاین مراجعه کنید

محتوای بیشتری برای بارگذاری وجود ندارید