شرایط ثبت و تمدید دامنه .Biz

دامنه .biz یک دامنه عمومی است و همه افراد می‌توانند آن را خریداری کنند. اگر در زمینه تجارت مشغولید و به دنبال پسوند دامنه‌ای مناسب با کسب‌وکار خود هستید، دامنه .Biz انتخاب مناسبی برای شماست.

شرایط ثبت و تمدید دامنه .Biz
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

شرایط ثبت و تمدید دامنه .Biz

اگر در زمینه تجارت مشغولید و به دنبال پسوند دامنه‌ای مناسب با کسب‌وکار خود هستید، دامنه .Biz انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. Biz خلاصه شده کلمه Business به معنای تجارت است. شما با داشتن این دامنه می‌توانید به کاربران خود نشان دهید که وب‌سایتتان ماهیت تجاری دارد و برای کسب‌وکار طراحی شده است.

دامنه .biz یک دامنه عمومی است و همه افراد می‌توانند آن را خریداری کنند.

شرکت Neustar مسئولیت مدیریت انحصاری این دامنه را به عهده دارد و تمامی عملیات‌های ثبت دامنه‌های .biz توسط این کمپانی صورت می‌گیرد.

 

  • نام دامنه می‌تواند شامل کاراکترهای انگلیسی شامل حروف از a تا z، اعداد از صفر تا 9 و خط تیره باشد.
  • باید حداقل 3 کاراکتر و حداکثر 63 کاراکتر باشد.
  • استفاده از خط تیره (Dash) به جز ابتدا و انتهای نام دامنه و بین دو کاراکتر مجازا ست.
  • استفاده از کاراکترهای خاص مانند $ و # مجاز نیست.

شما در طول بازه خرید تا انقضای دامنه می‌توانید آن را تمدید کنید. همچنین 30 روز پیش از سررسید اتمام اعتبار دامنه، یک ایمیل حاوی یادآوری تمدید و ۱۰ روز پیش از تاریخ انقضا، فاکتور تمدید دامنه خود را طی یک ایمیل از آذرآنلاین دریافت خواهید کرد.

 

در صورتی که تا زمان سررسید نتوانید دامنه خود را تمدید کنید، دامنه تا ۴۰ روز معلق شده و امکان تمدید با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه را دارید اما پس از اتمام این دوره، دامنه از حساب کاربری شما حذف شده و سایر افراد می‌توانند آدرس شما را ثبت نمایند.

 

با فعال کردن قابلیت تمدید خودکار، می‌توانید خیال خود را از  اتمام انقضای دامنه و از دست دادن آدرس آن راحت کنید!

نظرات کاربران