چرا هاست من مسدود شده است؟ بررسی دلایل مسدود شدن هاست

استفاده بیش از حد از منابع سرور و عدم پرداخت به موقعِ هزینه پشتیبانی، از دلایل مسدود شدن هاست هستند.

چرا هاست من مسدود شده است؟ بررسی دلایل مسدود شدن هاست
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

به عنوان ادمین سایت، یکی از مهم‌ترین کارهای شما برای رشد کسب و کارتان، داشتن یک هاست برای نگهداری اطلاعات و فایل های سایت می‌باشد. خرید هاست معتبر، که بتواند سرعت و خدماتی خوبی به شما بدهد از اولین اولویت‌های شروع کار وب سایت شماست.

در این مقاله قصد داریم شما را با یک سوال ترسناک روبرو کنیم!! چرا هاست من مسدود شده است؟ همچنین به بررسی دلایل مسدود شدن هاست می‌پردازیم.

با ما همراه باشید تا با جزئیات کامل دلایل مسدوزد شدن هاست را بدانید و از این مشکل پیشگیری کنید. یا آنکه بتوانید با دانش و آگاهی، برای رفع مسدودی هاست اقدام نمایید.

اخطار"This Account Has Been Suspended" در وب سایت شما می‌تواند یک تجربه ترسناک باشد، اما نگران نباشید، زیرا این مسئله معمولاً قابل حل است و شرکت ارائه دهنده میزبان وب، به شما در رفع سریع این مشکل وب سایت کمک می‌کند.

برای خرید یک هاست معتبر به سایت آذرآنلاین مراجعه کنید.


دلایل مختلفی برای مسدود شدن حساب میزبان شما وجود دارد، معمولاً مجازاتی است که ارائه دهنده میزبان شما به دلیل عدم رعایت شرایط و قوانین خدمات آنها، به شما تحمیل کرده است. اما دلایل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند باعث تعلیق حساب کاربری شما شوند.

برای درک این که چرا حساب شما به حالت تعلیق درآمده و چگونگی رفع آن، مقاله ما مروری می‌کند بر متداول‌ترین دلایل معلق شدن یک حساب میزبان.

ممکن است این یک موضوع پیش پا افتاده به نظر برسد، اما تعجب می‌کنید اگر بدانید بی توجهی و از یاد بردن زمان پرداخت پول به  شرکت میزبان، جهت هزینه‌های خرید و پشتیبانی یکی از عوامل تعلیق حساب کاربری شما است.

شرکت‌های ارائه دهنده میزبان وب با ارسال ایمیل و تیکت‌های پشتیبانی به مشتریان قبل از موعد سر رسید، می‌کوشند از مشکلات مربوط به پرداخت هزینه بپرهیزند. اما ممکن است این ایمیل‌ها به دلیل فیلترهای پیچیده اسپم، تغییر در آدرس ایمیل و دلایل دیگر به آدرس مخاطبان خود نرسند.

حتی در هنگام تنظیم پرداخت‌های خودکار، اگر فراموش کنید که اطلاعات کارت اعتباری خود را به روز کنید، مشکلات صورت حساب ممکن است ظاهر شود.

اگر یک هاست اشتراکی دارید و سایت شما از منابع بسیار زیاد (معمولاً حافظه و CPU) استفاده می‌کند، شرکت میزبان ممکن است حساب شما را به حالت تعلیق درآورد. از آنجا که وب سایت شما از منابع بسیار زیادی استفاده می کند، بر عملکرد سایر سایت هایی که در همان سرور میزبان هستند ، تأثیر می‌گذارد.

هاست اشتراکی، نوعی میزبان است که منابع خود را بین چند وب سایت با اشتراک می‌گذارد. در این نوع از میزبان‌ها، منابع شما محدود است و عملکرد سایت شما ممکن است بر عملکرد سایر سایت‌هایی که بر روی میزبان شما هستند، تاثیر بگذارد.

البته این نوع از هاست ها به دلیل مقرون به صرفه بودن و هزینه مناسب و همچنین استفاده آسان از آن بسیار پرطرفدار هستند. و برای کسب و کارای نوپا و سایت‌هایی که بار ترافیکی زیادی ندارند، مناسب هستند.

تعلیق به دلیل سوءاستفاده از منابع ممکن است فوراً اتفاق نیفتد (ممکن است برای محدود کردن استفاده از منابع خود اخطار دریافت کنید ، اما برخی از شرکت‌های هاستینگ حق دارند بدون هیچگونه اخطار قبلی حق تعلیق حساب شما را بدست آورند. این موضع بستگی به نوع قراردادی دارد که شما با شرکت هاستینگ دارید.

البته اینکه شما از منابع بیشتری استفاده می‌کنید، می‌تواند نشانه خوبی باشد! اینکه ترافیک و بازدید ازشما زیاد شده و در این صورت بهتر است به فکر خرید سرور مجازی یا VPS باشید و یا در مرحله ی پیشرفته تر، از سرورهای اختصاصی استفاده کنید.

اگر پرداخت‌های شما به روز بوده و میزان استفاده از منابع شما در حد مجاز است، و تعلیق شدید ممکن است حساب کاربری شما با خطر رو به رو شده باشد یا به زبان ساده هک شده باشید. این موضوع یکی از دلایل مهم در مسدود شدن حساب هاست شماست.

اگر ارائه دهنده میزبان شما فعالیت‌های غیرقانونی یا فعالیت‌هایی را که مطابق با شرایط سرویس آنها مطابقت ندارد، تشخیص دهد، حساب شما را به حالت تعلیق در می‌آورد. بسته به شدت مسئله، ممکن است در مورد تعلیق هیچ گونه اخطار قبلی دریافت نکنید.

روند برگشت وب سایت پس از تعلیق، از میزبان به میزبانی دیگر متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی ، صاحب وب سایت باید فایل های مخرب را حذف کند و سپس برای ارائه دهنده خدمات با یک میزبان تماس بگیرید.

 قبل از تماس با میزبان خود، صاحبان وب سایت باید با دقت به بررسی تمام پرونده‌های موجود در حساب هاست، حذف پرونده‌های مخرب یا کدهای مخرب تزریق شده بپردازند. ممکن است یک توسعه دهنده وب ماهر بتواند این کار را بصورت دستی انجام دهد، اما استفاده از یک اسکنر بدافزار با پشتیبان بانک اطلاعات بدافزار سریع‌تر و آسان‌تر است. با این کار به طور خودکار تمام پرونده‌ها اسکن می‌شود و محتوای مخرب از جمله انواع بدافزار کشف شده و از بین می‌روند.

تعلیق به دلیل نقض TOS بسته به حساسیت قوانین ارائه دهنده میزبان شما، می‌تواند چندین دلیل مختلف داشته باشد. به طور مثال:

مطالبی که قوانین کپی رایت را نقض می‌کند.

مطالب غیرقانونی و سایت های غیر اخلاقی.

استفاده از حساب شما برای هرزنامه یا فیشینگ.

و موارد متعدد دیگر، زمینه‌ای برای ارائه دهنده میزبان شماست که به طور خودکار وب سایت شما را به حالت تعلیق درآورد. در نتیجه فعالیت‌هایی که توسط قانون غیر مجازا اعلام شده است، ممکن است با اقدامات قانونی یا جریمه نیز روبرو شوید.

به عنوان یک ادمین سایت، من به شما سایت آذرآنلاین را برای خرید هاست امن پیشنهاد می‌کنم، زیرا به علت پشتیبانی و تماس های مکرر، مطمئنا با مسدود شدن هاست رو به رو نمی‌شوید.

 برای حل مشکل وب سایت "این حساب متوقف شده است" چه کاری باید انجام دهیم؟

وقتی این پیام را در وب سایت خود مشاهده می‌کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ایمیل‌های خود (از جمله پوشه‌های اسپم خود ) را بررسی کنید تا ببینید آیا از طرف ارائه دهنده میزبانی خود اخطار دریافت کرده‌اید یا خیر.

دستورالعمل‌های مندرج در آن ایمیل‌ها را دنبال کنید یا برای ارائه توضیحات بیشتر در مورد موضوع، با ارائه دهنده میزبان خود تماس بگیرید، زیرا  ممکن است از قبل اخطاری دریافت نکرده باشید.

همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که شرکت میزبان شما معمولاً مقصر تعلیق حساب کاربری شما نیست و دلیلی برای عصبانی شدن از آنها وجود ندارد. این موضوع را بدانید که اگر از شرایط و قوانین آنها پیروی نکنید، آنها این حق را دارند که بدون اخطار قبلی، حساب کاربری شما را مسدود کنند.

بسته به نوع مشکل می‌توان آن را بررسی و حل کرد. اگر مسئله صورتحساب باشد، پرداخت هزینه، معمولاً مشکل را خیلی سریع برطرف می‌کند. اگر حساب شما به دلیل سوءاستفاده از منابع به حالت تعلیق درآمده باشد، معمولاً شرکت  به شما این امکان را می‌دهد که حساب خود را ارتقا دهید یا استفاده بیش از حد از منابع خود را کم کنید.

وب سایت‌هایی که به دلیل هک شدن و تخلف TOS به حالت تعلیق درآمده‌اند ممکن است سخت‌تر به حالت عادی برگردند. در صورت تعلیق در اثر هک شدن ، باید تمام فایل‌ها و اطلاعات خراب شده و خرب را از بین برد و یک نسخه پشتیبان پاک از وب سایت خود تهیه کنید.

بسته به شدت آنها، برخی از تعلیق‌ها به دلیل نقض TOS می توانند ثابت بمانند و قابل برگشت نیستند.

نکاتی برای جلوگیری از مشکل ارور "این حساب متوقف شده است" در آینده:

با کمی پیش بینی و داشتن یک استراتژی مناسب، می‌توان از تعلیق وب سایت جلوگیری کرد. در ادامه نکات مهمی در مورد چگونگی جلوگیری از بروز چنین مشکلی در آینده آورده شده است:

  1. اطلاعات خود را به روز کنید:

هر وقت جزئیات کارت اعتباری یا آدرس ایمیل خود را تغییر دادید، حتماً حساب خود را به روز کنید تا منعکس کننده این تغییرات باشد و در اسرع وقت به شرکت میزبان خود اطلاع دهید. در نتیجه، می‌توانید از مشکلات ناشی از عدم دریافت ایمیل ارسال شده، توسط ارائه دهنده خود جلوگیری کنید یا از عدم پرداخت خودکار جلوگیری کنید.

خود را در مورد محدودیت منابع خود آگاه کنید: اگر در حساب میزبانی مشترک هستید ، حتماً برای جلوگیری از تعلیق به دلیل سوء استفاده از منابع ، با سیاست های تخصیص منابع و محدودیت منابع مشورت کنید.

  1. TOS را بررسی کنید:

خواندن شرایط خدمات ارائه دهنده میزبان، ایده نسبتاً واضحی را در مورد کارها و مواردی که هنگام ورود به حساب میزبان، از شما خواسته می‌شود را به شما ارائه می‌دهد. هر ارائه دهنده هاستینگ نسخه مخصوص قوانین و مقررات خود را دارد، بنابراین قبل از ثبت نام و خرید یک هاست، حتما شرایط آن شرکت را مطالعه کنید.

  1. بر روی آینده ی کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید!

همیشه یادتان باشد وقتی می‌خواهید در مورد خرید هاست، تصمیم گیری کنید، آن را به چشم یک سرمایه گذاری ببینید نه صرفا هزینه!

در مرحله اول برای کاهش هزینه‌ها، ممکن است فکر کنید بهتر است از هاست‌های ارزان قیمت یا حتی رایگان استفاده کنید، یا در بهترین حالت ازمیزبان‌های اشتراکی برای نگهداری اطلاعات سایت خود استفاده کنید، اما این میزبان ها بعد از مدتی برای شما مشکل ساز خواهند بود.

  • هاست‌های ارزان قیمت امنیت پایین‌تری نسبت به هاست های نیمه اختصاصی و اختصاصی دارند، بنابراین امکان هک شدن و از دست رفتن اطلاعات در آنها بیشتر است.
  • به علت ارزان‌تر بودن این نوع میزبان‌ها، شما منابع کمتری در اختیار دارید و در نهایت مجبور خواهید شد، استفاده کمتری از میزبان خود داشته باشید.
  • مسلما هزینه کمتر به معنی پشتیبانی کمتر خواهد بود، وقتی شما هزینه کمتری می‌پردازید اولیت کمتری برای رسیدگی به مشکلات شما وجود دارد و در صورت بروز مشکل ممکن است حتی تا چند روز، امکان دسترسی به وب سایت برای شما میسر نگردد.
  • در ابتدا شاید هزینه کمتر به نظر مقرون به صرفه‌تر باشد اما در نهایت مجبور خواهید شد برای دسترسی به امکانات بهتر، مبلغ بیشتری بپردازید و هاست خود را ارتقا دهید.

صرف نظر از این دلایل، خرابی وب سایت می‌تواند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد. اگرچه تعلیق وب سایت ممکن است کاملاً خارج از کنترل شما باشد. اما هنگامی که این اتفاق می‌افتد، باید هرچه سریع‌تر با ارائه دهنده میزبان خود در تماس باشید تا درک بهتری در مورد دلیل مسدود شدن سایت شما و مراحلی که می‌توانید برای برطرف کردن آن کسب کنید، داشته باشید.

برای جلوگیری از به حالت تعلیق درآوردن حساب کاربری خود، اقدامات لازم را برای به روز رسانی اطلاعات تماس و صورت حساب خود انجام داده و با TOS ارائه دهنده میزبان خود مطابقت دهید.

کسب و کار شما، آینده شماست! در عصر تکنولوژی و پیشرفت روز افزون اطلاعات، شما نیاز به مکانی دارید تا خود و کسب و کار خود را معرفی کنید.

این مکان برای شما وب سایت شما و شبکه‌های اجتماعی است که در واقع دریچه‌ای به سوی دنیای بیرون از محل کارتان است، یک سایت بدون داشتن میزبان یا هاست نمی‌تواند در فضای اینترنت وجود داشته باشد. بنابراین انتخاب هاست در واقع بخشی از انتخاب آینده ی کسب و کار شماست.

اگر به هر دلیلی، هاست شما با مشکل رو به رو شود، مجبورید هزینه زیادی بابت رفع خرابی بپردازید، بنابراین سعی کنید تمام مطالبی که در این مقاله به شما آموزش داده شده است را با دقت بخوانید و تا حد امکان از مسدود شدن هاست خود جلوگیری کنید.در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید.

ما در این مقاله سعی داشتیم شما را در مورد اینکه چرا هاست من مسدود شده است؟ بررسی دلایل مسدود شدن هاست راهنمایی کنیم.

تشکر از همراهی شما.

نظرات کاربران


 
در حال بارگذاری...

برای مشاهده مطالب بیشتر به آکادمی آذرآنلاین مراجعه کنید

محتوای بیشتری برای بارگذاری وجود ندارید