هاست لایت اسپید, وب سرور LiteSpeed

از سری مقالات کاربردی دانشنامه آذرآنلاین در این مطلب با هاست لایت اسپید در خدمت شما دوستان خواهیم بود . LightSpeed یک وب سرور ...

هاست لایت اسپید, وب سرور LiteSpeed

در ادامه مطالب دانشنامه آذرآنلاین در این بخش با موضوع هاست لایت اسپید در خدمت شما خواهیم بود.

هاست لایت اسپید

لایت اسپید چیست؟

لایت اسپید به انگلیسی LiteSpeed یک وب سرور سبک است که عموماً جایگزین مناسبی برای Apache بوده و مدیران وب حرفه‌ای و شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های اینترنتی معتبر از این وب سرور استفاده می‌کنند.

در نگاه کلی این وب سرور یا حذف کردن برخی از ماژول‌های Apache و همچنین بهینه سازی عملکرد آن سرعت بالاتری را در هنگام پاسخ به درخواست ها داشته که در مجموع باعث می‌شود وب سایت با سرعت بیشتری نمایش داده شود.

لایت اسپید چهارمین وب سرور معتبر و اولین وب سرور تجاری در اینترنت که همانطور که گفته شد ارتقا به وب سرور لایت اسپید باعث افزایش عملکرد و کاهش هزینه های شما خواهد شد.

لایت اسپید سازگار با آپاچی

لایت اسپید با اکثر امکانات پرکاربرد آپاچی سازگار میباشد که از جمله آنها می‌توان به mod_rewrite, .htaccess, mod_security اشاره نمود. همچنین می‌توان وب سرور لایت اسپید را بدون قطعی و در کمتر از 15 دقیقه جایگزین دیگر وب سرور ها نمود.

افزایش عملکرد و پایداری با لایت اسپید

لایت اسپید با معماری ساده و رویداد محور میتواند هزاران کاربر را با کمترین استفاده از منابع سرور میزبانی کرده و درخواست‌های کاربران را به سرعت پاسخ دهی کند.

افزایش امنیت سرور

علاوه بر پشتیبانی لایت اسپید از mod_security ، کنترل حملات DDOS نیز از خصوصیات بارز LiteSpeed می باشد.

آذرآنلاین با توجه به سیاست‌های خود مبنی بر سرویس نوین و کاربردی برای کاربران اینترنتی و همچنین ارتقا سطح کیفی سرویس‌های خود ، در سرور های هاست پربازدید از وب سرور لایت اسپید استفاده میکند.

در پایان امیدواریم از مطلب هاست لایت اسپید و معرفی آن استفاده لازم را برده باشید.

نظرات کاربران