پاک کردن کش فایرفاکس

در ادامه آموزش های کاربردی در بخش آموزش آذرآنلاین در این مطلب با پاک کردن کش فایرفاکس در خدمت شما خواهیم بود تا اگر مشکلاتی با history و یا کش مرورگر فایرفاکس کوانتوم خود دارید بتوانید ...

پاک کردن کش فایرفاکس

در ادامه مطالب کاربردی در این قسمت همانند مطلب آموزش حذف history در گوگل کروم با آموزش پاک کردن کش فایرفاکس در خدمت شما خواهیم بود.

همانطور که در مطالب قبلی خدمت شما عرض کردیم ، مرورگرها برای افزایش سرعت جستجو و وب‌گردی کاربران از سیستم Cache یا همان کش استفاده می‌کنند ؛ در کنار کش در مرورگرها History کلیه جستجوها ؛ پسوردها ، وب سایت‌هایی که وارد آن شده‌اید و ... ذخیره شده تا سرعت شما در وب‌گردی افزایش یابد.

اما این افزایش گاهی باعث اختلال در کارهای کاربران شده و برخی اوقات دیده شده به دلیل وجود کش موجود مرورگر ، کاربر وب سایت را به صورت کامل مشاهده نکرده و یا مطالب قدیمی در وب سایت همچنان قابل مشاهده است و خبری از مطالب جدید نیست.

البته مشکلات دیگری نیز وجود دارد که مطمئناً شما نیز تا به حال برخورد داشته‌اید!

سیستم کشینگ و در کل History مرورگرها مزایای زیادی دارند و در مقابل چندین مشکل که مزایای آن مفیدتر بوده و در صورت بروز مشکل با این امکان ، شما قادر خواهید آن را حذف و برای همیشه پاک کنید.

در این مقاله که به آموزش پاک کردن کش فایرفاکس پرداخته‌ایم شما قادر بود در صورت نیاز به این بخش مراجعه کرده و پس از حذف History و Cache ، مرورگر خود را نوسازی کنید.

با ما همراه باشید.

نکته : این آموزش بر معیار مرورگر فایرفاکس کوانتوم است و در صورتی که کمی مرورگر شما با این آموزش متفاوت است ، شما می‌توانید آن را آپدیت کرده و یا تنظیمات را در منوی دیگر پیدا کنید ؛ اما در مجموع روند کاری پاک کردن کش فایرفاکس به همین صورت می‌باشد.

پاک کردن کش فایرفاکس

  • ابتدا مرورگر فایرفاکس خود را باز کنید.
  • سپس از سمت راست بالای صفحه ، بر روی گزینه نشانه‌گذاری شده کلیک کنید.

کلیک بر روی منوی history

  • سپس از منوی باز شده ، بر روی گزینه History کلیک نمایید.

رفتن به گزینه history در فایرفاکس

  • پس از نمایش بخش History فایرفاکس ، Clear History را انتخاب نمایید.

انتخاب گزینه Clear history در فایرفاکس کوانتوم

  • پنجره همانند تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد که امکان انتخاب پاک کردن کش ، سایر موارد ذخیره شده مانند پسورد و ... را به شما خواهد داد . که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

Time range to clear : بازه زمانی ک در نظر دارید History پاک شود را مشخص کنید ، اگر در نظر دارید کلیه کش و تاریخچه مرورگر حذف گردد بر روی Everything کلیک کنید.

Browsing & Download History : پاک کردن کلیه وب‌گردی‌ها و تاریخچه فایل‌های دانلود شده

Form & Search History : پاک کردن فرم‌های پر شده و تاریخچه جستجوها

Cookies : جذف تمام کوکی‌های سایت‌ها

Cache : پاک کردن کش وب سایت‌ها

Active Logins : حذف تمام پسوردهای ذخیره شده برای لاگین به سایت‌ها

Offline Website Data : حذف تمامی اطلاعات ذخیره شده سایت‌هایی که به صورت آفلاین ذخیره و نمایش داده می‌شوند.

Site Preferences : تنظیمات اولیه نمایش سایت‌ها

بدین ترتیب با آگاهی از موارد ذکر شده ، گزینه‌های مورد نظر را انتخاب کرده و سپس بر روی Clear Now کلیک کرده تا فایرفاکس به حذف History بپردازد.

حذف history به صورت کامل

در این جا آموزش پاک کردن کش فایرفاکس به پایان رسیده است.

امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران


 
در حال بارگذاری...

برای مشاهده مطالب بیشتر به آکادمی آذرآنلاین مراجعه کنید

محتوای بیشتری برای بارگذاری وجود ندارید