کروم 63 با امکانات امنیتی بیشتر

نویسنده: آبتین حیدرآبادیان| دسته بندی: اخبار تکنولوژی و IT | نظرات: 0 نفر
کروم 63 با امکانات امنیتی بیشتر
1178
20 آذر 1396

درست 5 روز پیش در تاریخ 5 دسامبر 2017 ، نسخه جدید کروم منتشر شد که در این نسخه کروم 63 با اماکانات امنیتی بیشتر عرضه شده است.

با گزارش آذرآنلاین همراه ما باشید.

گوگل کروم یکی از معروفترین و البته یکی از پرطرفدارترین مرورگرهای اینترنتی است که همانند فایرفاکس و Edge جایگاه ویژه‌ای در تمامی سیستم عامل‌ها دارد.

گوگل با معرفی و عرضه گوگل کروم 63 قابلیت امنیتی آن را افزایش داده تا کاربران را با خیال راحت‌تر به وب گردی دعوت کند.

کروم 63 با امکانات امنیتی بیشتر

Sasha Perigo یکی از افراد تازه وارد به تیم توسعه کروم ، چندی پیش توضیحاتی نسبت به عرضه نسخه جدید کروم داد که در آن می‌توان به نکات مهمی از این نسخه پی برد.

نسخه 63 کروم که هم اکنون در دسترس کاربران است ، با هوشمندی خاصی ، امنیت کاربران را برقرار کرده و توانایی تشخیص حملات MitM یا همان Man in the Middle و SSL Inception را نیز داراست.

تشخیص اینگونه حملات برای آنتی ویروس‌ها و سیستم عامل‌ها سخت است و همانگونه که در مقاله معرفی حملات Man in the Middle خدمت شما عرض کردیم گاهاً غیر قابل شناسایی است و کاربران به سادگی به دام هکرها خواهند افتاد.

حال با ارائه این قابلیت توسط گوگل می‌توان با خیالی آسوده در اینترنت به گشت و گذار و وبگردی پرداخت.

ساشا در این مورد گفت : این نسخه از کروم ، از لحاظ امنیتی بسیار بسیار بالاتر از حد تصور است و با ریزبینی زیادی در تمامی موارد امنیتی ، توسعه داده شده است.

البته گوگل در بخش توضیح Feature های جدید این نسخه ، جدا از اشاره به بخش امنیتی این مرورگر به توضیح موارد افزوده شده آن پرداخته که بیشتر کمک به توسعه دهندگان وب خواهد آمد و شاید کاربران روزمره این مرورگر زیاد با آن درگیر نباشند.

در این نسخه از Chrome ، یک صفحه جدید خطا تهیه شده که همانند تصویر زیر در زمانی نمایش داده خواهد شد که ارتباط شما و سرور مقصد ، تحت تأثیر حملات MitM قرار گیرد.

خطای شناسایی حملات MitM در گوگل کروم 63

امیدواریم مطلب کروم 63 با امکانات امنیتی بیشتر برای شما مفید واقع شده باشد.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.