نکات ضروری برای خرید دامنه

نکات ضروری برای خرید دامنه از جمله مسائل مهم و کاربردی است که برای یک سایت حائز اهمیت است و می توان با انتخاب درست دامنه برای سایت، برندسازی خیلی خوبی انجام داد.

نکات ضروری برای خرید دامنه

هر کسب و کار و یا استارتاپ پیش از آنکه اقدامات مربوط به پیاده سازی سایت خود را انجام دهد بایست به فکر انتخاب نام دامنه مناسب باشد. در نتیجه می توان گفت که اسم دامنه در واقع معرف برند شما خواهد بود. چرا که افراد بر همین اساس در رابطه با سایت شما و محصولات ارائه داده شده گفتگو و داوری خواهند کرد. دامنه نه تنها به منظور پیدا کردن وب سایت شما در سطح اینترنت کاربرد دارد بلکه نشان از هویت برند شما دارد و مواردی همچون  اعتماد سازی، فروش بیشتر، رتبه شما را نیز درگیر می نمایید‌. به احتمال بسیار با مطالعه همین مقدمه کوتاه پی به موضوع مقاله امروز برده اید. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با نکات ضروری برای خرید دامنه گفتگو نماییم‌.

دلیل اهمیت انتخاب نام دامنه مناسب برای یک وب سایت

نام دامنه را می توان تحت عنوان یک ابزار برای موفقیت و یا شکست یک کسب و کار دانست. در ادامه دلیل اهمیت این موضوع را برایتان شرح خواهیم داد.

  • خود را به عنوان کاربر تصور کنید اولین چیزی که از یک سایت مشاهده می کنید چیست؟ بدون شک با نام دامنه مواجه می شوید. بیزینس شما با این نام دامنه قضاوت خواهد شد. از اینرو می توان به این نتیجه دست یافت نام دامنه مناسب به خوبی می تواند سبب افزایش کاربران وب سایت شما شود و بالعکس گردد.
  • در انتخاب نام دامنه شما ملزم به رعایت برخی نکات هستید و دلیل این مسئله را می توان تاثیر مثبت آن بر سئو سایت دانست.
  • نام دامنه انتخابی شما بایست متناسب با حوزه کاری شما باشد و به خوبی معنا و مفهوم کسب و کار شما را برساند.

نکات کلیدی در زمان خرید دامنه

نکات کلیدی در زمان خرید دامنه

خرید دامنه اولین قدم است که شما برای ورود به دنیای طراحی سایت و شروع کسب و کار اینترنتی خود بر می دارید. از اینرو بایست کوچک ترین نکات را نیز مد نظر قرار دهید. در زیر مهمترین موضوعاتی که شما بایست در زمان خرید دامنه مد نظر قرار دهید را شرح خواهیم نمود.

  • هر کدام از پسوندهای دامنه در سئو اهمیت دارد در نتیجه بایست در انتخاب پسوند با دقت عمل نمایید.
  • نام که شما انتخاب نموده اید بایست با یک نگاه در ذهن ثبت گردد و طولانی نباشد.
  • پیشنهاد می کنیم که از کاراکتر خط تیره در دامنه خود استفاده نکنید. استفاده از حروف جای اعداد و کاراکتر ها یک راهبرد عالی می باشد. نام دامنه ی انتخابی شما نبایست به گونه ای باشد که کاربران آن را در مرورگر اشتباهی تایپ کنند. این مسئله را به خوبی می توان با مشاهده نام دامنه کسب و کار های بزرگ دریافت.
  • چنانچه دارای کسب و کاری هستید که رقبای بسیاری دارید در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم که دیگر پسوندهای دامنه را نیز به ثبت برسانید و پس از آن بر روی دامنه اصلی ریدایرکت نمایید. این موضوع به این دلیل است که در آینده برای شما مشکلات حقوقی و منفی به وجود نیاید.

نکات مهم بعد از خرید دامین

چنانچه که نام دامنه شما به چند طریق نوشته می شود همه ی آن را خریداری کنید‌.

در زمان تهیه نام دامنه انتخابی تاریخچه آن را به کمک Wayback Machine وارسی نمایید.

در شبکه های اجتماع پیجی با نام دامنه انتخابی باز کنید.

بعد از خرید، دامنه خود را حتما قفل نمایید.

حتماً فراموش نکنید که دامنه خود را بر روی تمدید خودکار قرار دهید این مسئله بسیار اهمیت دارد. چرا که در صورت فراموشی، دامنه شما از دسترس خارج خواهد شد و احتمال خریداری آن توسط دیگران وجود خواهد داشت و این موضوع بدان معنا است که هر چه زحمت کشیده اید بر باد رفته است.

اگر تمایل دارید که از حریم شخصی خود حفاطت کنید بایست Domain ID Protection را فعال کنید. 

پیشنهاد مطالعه : آموزش وصل کردن دامنه به وبلاگ

نکات مهم بعد از خرید دامنه

کلام پایانی

در این مقاله از آذر آنلاین در رابطه با نکات ضروری برای خرید دامنه گفتگو نمودیم و بیان کردیم که به چه اندازه انتخاب درست برای نام سایت اهمیت دارد و چگونه موجب برند سازی می گردد. امید است این مطلب به شما در جهت انتخاب نام دامنه و خرید آن کمک کرده باشد. از نگاه شما دیگر نکات ضروری برای خرید دامنه کدامند؟ نظرات خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران