چرا سوء استفاده از ثبت دامنه صورت می گیرد؟

چرا سوء استفاده از ثبت دامنه صورت می گیرد؟
چرا سوء استفاده از ثبت دامنه صورت می گیرد؟
5 ماه پیش

 باز هم موضوع چالش برانگیز هاست و دامنه که برای ایجاد یک وب سایت ضروری می باشد و بقای یک وب سایت را تضمین می نمایند. بدون شک به این مسئله واقف هستید که برای ایجاد یک وب سایت ضروری است که یک دامنه خریداری نمایید. در واقع دامنه آدرس وب سایت شما در بستر اینترنت می باشد که کاربران به وسیله آن امکان دسترسی به محتوای سایت تان را دارد و بایست منحصر به فرد و تنها به وب سایت شما تعلق داشته باشد. در حالت کلی بکارگیری نام مستعار برای وب سایت ها پذیرفته و قابل استفاده می باشد. ولیکن آیا این موضوع بدان مفهوم است که می شود نام مستعار را برای ثبت دامنه بکار برد؟

ما به شما میگوییم که در زمان ثبت دامنه از اطلاعات دقیق و قانونی استفاده نمایید. چرا که ثبت دامنه با نام جعلی خطراتی را برای شما به همراه خواهد داشت برای مثال در صورت انجام این کار ممکن است مورد سو استفاده قرار بگیرید. به دلیل آنکه داشتن یک دامنه مناسب برای ادامه روند کار وب سایت و موفقیت او مهم است و در واقع یک برند سازی به شمار می رود و شما را با آن نام دامنه خواهند شناخت. آذرآنلاین تصمیم گرفته است که موضوع مقاله امروز را به چرا سوءاستفاده از ثبت دامنه صورت می گیرد؟ اختصاص دهد. در نتیجه اگر شما تمایل به آشنایی با این موضوع و اینکه چرا نباید دامنه با نام مستعار به ثبت برسانید گفتگو خواهیم نمود.  

 

طرح شکایت در اختلافات و یا سوء استفاده از نام دامنه

نام دامنه نام متخصص برای هرگونه فعالیت در اینترنت می باشد که پایه تجارت الکترونیک در بستر اینترنت به حساب می آید. در طی این سال ها درخواست ثبت دامنه به خصوص در بین صاحبان کسب و کارهای تجاری بسیار افزایش یافته است. افزایش این درخواست و همچنین داشتن تقاضایی برای ثبت اسامی خاص سبب مشکلات و اختلال و در برخی موارد شکایت بین افراد متقاضی گشته است. در زمان ثبت دامنه فرد درخواست ثبت و یا تمدید دامنه قوانین را قبول می نماید. از اینرو اگر نمی خواهید که دامنه خریداری شده شما لغو نگردد بایست قبل از ثبت دامنه تمامی موارد را وارسی نمایید و با یک کارشناس در این حوزه گفتگو نموده و راهنمایی های لازم را بدست آورد. تا با اینجای مطلب بدون شک به اهمیت نام دامنه پی برده اید و متوجه شده اید که نباید در زمان خرید آن به سادگی از روی آن عبور نمود چرا ممکن است تمام زحمات شما بر باد رود.

 

چرا نباید دامنه را با نام جعلی یا مستعار به ثبت رساند؟

به سرور های اینترنتی برای یافتن وب سایت خود کمک نمایید

زمانی که یک دامنه بین المللی تهیه می نمایید این دامنه را از رجیسترار ثبت دامنه که اعتبار آن ها به وسیله  ICANN تأیید گشته به ثبت میرسانند. برای دسترسی به هر فرد در فضای اینترنت بایست آدرس IP آن را در کامپیوتر خود درج نمود. و همانگونه که میدانید بایست منحصر به فرد باشد چرا که کامپیوتر ها به وسیله این IP یک دیگر را می یابند. ICANN این شناسه را هماهنگ می نماید که می شود گفت که لازمه داشتن اینترنت جهانی همین هماهنگی است. اکنون در دنباله این مطلب می رسیم به WHOIS که یک پروتکل جستجو می باشد و بر طبق معیار و عملکرد های تعیین می کند که هر دامنه مطلق به چه شخصی می باشد و مالکیت آن در اختیار چه شخصی است. چنانچه که شما بخواهید برخی از قوانین را رعایت نکنید به گفته خود WHOIS در صورتی که اطلاعات غلط درج کنید و یا اطلاعات خود را در صورت تغییر یافت بروز نکنید این احتمال وجود دارد که ثبت دامنه شما لغو و یل معلق گردد. در این صورت تنها کافی است که فقط یک بار  فکر کنید که چقدر دشوار خواهد بود و در بیشتر موارد غیر ممکن خواهد بود که نام دامنه که از دست داده اید را بار دیگر به ثبت برسانید. نام دامنه شما آدرسی می باشد که کاربران را به سوی وب سایت شما هدایت می نماید. در نتیجه در صورت از دست دادن آن هر آنچه تا به امروز بدست آورده اید را از دست خواهید داد. در حقیقت دامنه شما توسط دیگران خریداری شده و احتمال بدست آوردن آن نزدیک به صفر خواهد بود.

 

کلام پایانی

 ما در این مطلب از آذر آنلاین تلاش خود را نمودی تا در رابطه با چرا سوء استفاده از ثبت دامنه صورت می گیرد؟ مطالب را برای شما عزیزان شرح دهیم. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان کارآمد بوده باشد.

 

Web Admin- مدیر صفحات

756
A
A