کروم 64 لینک‌ها را به صورت خودکار کوتاه می‌کند

کروم 64 لینک‌ها را به صورت خودکار کوتاه می‌کند و شما میتوانید از این به بعد در این نسخه بدون استفاده از لینک های بلند و تو در تو به صورت خودکار از لینک های کوتاه استفاده کنید.

کروم 64 لینک‌ها را به صورت خودکار کوتاه می‌کند

طبق آخرین اخبار منتشر شده گوگل کروم 64 لینک‌ها را به صورت خودکار کوتاه می‌کند. بله این خبری است چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد و یکی دیگر از قابلیت‌های این مرورگر مدرن را معرفی کرد.

در این چند وقت اخیر ، هر روز اخباری جدید از مرورگر کروم در فضای مجازی منتشر می‌شود و این نشان از یک تغییرات عمده در گوگل کروم است که پس از مدتی در نسخه‌های آتی تغییرات بزرگی را شاهد خواهیم بود. از طرفی اخباری مبنی گوگل کروم 68 عرضه شد که در مطلب سایت‌های بدون SSL از این پس نا امن هستند به آن پرداختیم و حال در این مطلب نیز به خبری جدید از گوگل کروم نسخه 64 خواهیم پرداخت.

کروم لینک‌ها را به صورت خودکار کوتاه می‌کند

همانطور که می‌دانید برخی از سایت‌های بزرگ به دلیل داشتن دسته‌ها و منوهای تودرتو بسیار زیاد ، لینک‌های بسیار بلندی داشته و برای کپی کردن و اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی ، همیشه دچار مشکلاتی خواهیم شد. حال گوگل کروم جدید با استفاده از یک فناوری جالب قصد دارد ، تمامی لینک‌هایی که بلند هستند را به صورت خودکار کوتاه ساخته تا کاربران بتوانند براحتی از آن استفاده کنند.

در گوگل کروم ۶۴ ، کافیست برای اشتراک گذاری یک لینک از منوی Share مرورگر اقدام کرده تا شاهد کوتاه شدن لینک باشید.

البته لازم به ذکر است که بدانید با کپی کردن کامل لینک ، شما می‌توانید لینک کامل را در اختیار داشته باشید.

در ادامه تصویری منتشر شده از این قابلیت را مشاهده می‌نمایید.

همانطور که در تصویر گویا است ، در سمت چپ یک نمونه از به اشتراک گذاشتن یک لینک را خواهید دید که از گوگل کروم 63 ( نسخه فعلی ) استفاده شده است و در سمت راست نحوه به اشتراک گذاری یک لینک در گوگل کروم 64 نمایش داده شده است.

نمونه ای از تغییر لینک در کروم

نکته حائز اهمیت در مورد کوتاه شدن لینک ، خودکار بودن آن است و بدین معناست شما نیازی به هیچ تنظیمی ندارید و کروم 64 به صورت خودکار این امکان را برای شما فراهم می‌سازد.

در پایان لازم بذکر است ، نسخه پایدار گوگل کروم 64 بزودی عرضه خواهد کرد شما می‌توانید از این قابلیت استفاده نمایید.

امیدواریم از مطلب کروم 64 لینک‌ها را به صورت خودکار کوتاه می‌کند استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران