انتقاد پدر لینوکس از اینتل و بسته‌های امنیتی برای باگ اسپکتر و ملت‌داون

نویسنده: آبتین حیدرآبادیان| دسته بندی: اخبار تکنولوژی و IT | نظرات: 0 نفر
انتقاد پدر لینوکس از اینتل و بسته‌های امنیتی برای باگ اسپکتر و ملت‌داون
974
12 بهمن 1396

پس از مدتی کوتاه که اینتل اعتراف به باگ امنیتی اسپکتر و ملت‌داون کرده است ، این شرکت سعی داشته این مشکل سخت‌افزاری را با پچ امنیتی نرم‌افزاری پوشش دهد و حال پس از گذشت مدت زمانی از ارائه بسته‌های امنیتی ناکارآمد ، درنهایت انتقاد پدر لینوکس از اینتل و بسته‌های امنیتی برای باگ اسپکتر و ملت‌داون را در برداشت.

انتقاد پدر لینوکس از اینتل

لینوس توروالدز از پچ‌هایی که شرکت اینتل برای حافظت‌ از کرنل لینوکس در مقابل نقص‌های لینوکس و اسپکتر ساخته است، رضایت ندارد. لینوس توروالدز، خالق لینوکس، در پستی ، به انتقاد‌ از تفاوت‌های موجود در شیوه مقابله شرکت اینتل با نقص‌های ملت‌ داون و اسپکتر پرداخت. او درمورد پچ‌ها گفت:

این پچ‌ها کارهای احمقانه‌ای انجام می‌دهند که اصلا هیچ معنایی ندارد. دوست ندارم باز هم شاهد بیرون آمدن چنین پچ‌های مسخره‌ای باشم.

این اولین باری نیست که رئیس لینوکس، روش شرکت اینتل را برای رفع نقص‌های اسپکتر و ملت‌داون مورد انتقاد قرار می‌دهد. او در اوایل ماه ژانویه گفت:

فکر می‌کنم وقت این رسیده است که شخصی در شرکت اینتل یک نگاه عمقی به پردازنده‌های این شرکت داشته باشد و به جای اینکه بنویسد همه چیز همانطور که طراحی‌ شده است کار می‌کند، قبول کند که مشکلاتی در کار آن‌ها وجود دارد.

توروالدز همچنین درمورد تصمیم خود مبنی‌ بر منتشر نکردن آخرین نسخه‌ی لینوکس ۴.۱۵ در آخر هفته پیش خبر داد و گفت برنامه‌های آن‌ها هنوز نیازمند کار بیشتری است. او اشاره کرد که آنها قصد دارند به جای آن ، RC9 را ارائه دهند. البته توروالدز هشدار داده است که ملت‌داون و اسپکتر ممکن است بر این RC جدید هم تأثیر بگذارند. وی گفت نسخه پایانی بعد از این RC ارائه خواهد شد. به گفته وی:

من انتظار تأخیری بیشتر از این ندارم. ما قبلا هم RC9 را داشتیم؛ اما واقعا نادر بودند و آخرین نمونه، 3.1-rc9 مربوط به سال ۲۰۱۱ بود که برای rc10 ارائه شده بود و من واقعا فکر نمی‌کنم که ما این‌ کار را با وجود تمام باگ‌های CPU ، دوباره انجام دهیم.

این شرکت پس از انتقاد پدر لینوکس از اینتل واکنش نشان داده است. اینتل در بیانیه‌ای اعلام کرد:

ما بازخورد شرکا در این صنعت را جدی گرفتیم و فعالانه درگیر جامعه لینوکس، شامل لینوس شدیم و به‌ دنبال کاری تیمی برای پیدا کردن راه‌ حل هستیم.

در پایان گفتنی است مایکروسافت نیز پس از ارائه یک بسته امنیتی نه چندان مطلوب ، هفته پیش ، بسته امنیتی کاملی ارائه کرد و به گفته توسعه‌دهندگان این بسته امنیتی ، تا بدین لحظه مشکلات باگ‌های اسپکتر و ملت‌داون بر روی سیستم عامل ویندوز برطرف شده و مشکلی پس از ارائه این بسته گزارش داده نشده است.

امیدواریم این اخبار برای شما مفید واقع شده باشد.