آموزش قرار دادن لوگو اینماد در سایت وردپرس

آموزش قرار دادن لوگو اینماد در سایت وردپرس می‌تواند از سه روش مختلف انجام شود. وجود لوگو اینماد در سایت سبب جلب نظر و اعتماد کاربران و مشتریان خواهد شد.

آموزش قرار دادن لوگو اینماد در سایت وردپرس
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

حتما تا به حال نام «اینماد» را شنیده‌اید؛ «نماد اعتماد الکترونیکی» یا به اختصار اینماد (Enamad) یک نماد اعتماد است که از طرف سازمان دولتی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اختیار سایت‌های کسب‌وکار قرار می‌گیرد.
برای دریافت درگاه پرداخت برای وب‌سایت‌های فروشگاهی دریافت این نماد ضروری است. اینماد پس از انجام مراحلی به مدت دو سال به کسب‌وکارهای اینترنتی داده می‌شود تا مشتریان بتوانند با اطمینان کامل از وب‌سایت موردنظر، خرید خود را انجام دهند. در این مقاله می‌خواهیم آموزش قرار دادن لوگو اینماد در سایت وردپرس و نمایش آن در فوتر سایت را توضیح دهیم.

 

اگر با مراحل دریافت اینماد آشنا نیستید، خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود.

نحوه دریافت اینماد

 

شما پس از طی مراحل اولیه دریافت اینماد یک کد به عنوان نماد الکترونیک دریافت می‌کنید که باید آن را در سایت خود قرار دهید تا کاربران بتوانند اصالت آن را چک کنید.

برای این کار پس از دریافت کد نماد الکترونیک، وارد وردپرس شده و از مسیر زیر یک برگه با عنوان نماد اعتماد بسازید و در حالت متنی، کد دریافتی از نماد اعتماد را با استفاده از ویرایشگر به این برگه اضافه کنید.

پیشخوان وردپرس <<<   برگه‌ها >>>  افزودن جدید

enamad 01

enamad 02
حالا اگر به صفحه مشاهده برگه موردنظر بروید، خواهید دید که کد نماد اعتماد فقط در این صفحه به شما نمایش داده می‌شود و برای اینکه بتوانید در همه صفحات نماد اعتماد را نشان دهید، کافی است تصویر نماد اعتماد را دانلود کرده و در سایت خود آپلود کنید. سپس تصویر را در مکان دلخواه قرار داده و برگه ایجاد شده را به آن لینک کنید.
اکنون می‌توانید کاربران را برای مشاهده نماد اعتماد به صفحه مدنظر هدایت کنید.

برای این کار می‌توانید از نمونه کد زیر استفاده کرده و در مکان دلخواه از سایت خود قرار دهید. همان‌طور که در قطعه کد زیر می‌بینید، به‌جای آدرس «صفحه نماد اعتماد» لینک برگه‌ای که کد نماد را در آن قرار داده‌اید و به‌جای "آدرس تصویر لوگو اینماد" هم آدرس لوگو اینماد که در سایت آپلود کردید را قرار دهید.

 

بهترین روش برای قرار دادن نماد اعتماد در سایت، روش غیرمستقیم یا قرار دادن آن در صفحه HTML است.
در این روش باید با استفاده از برنامه‌های ویرایشگر متن مانند Notepad یک سند ایجاد کرده، کد اینماد را در آن قرار دهید و فایل را با فرمت html. ذخیره کنید.

حال باید از داخل سی‌پنل و قسمت File Manager، فایل HTML ای را که ایجاد کرده‌اید، در روت هاست آپلود کنید. درصورتی‌که آدرس سایت را به‌صورت زیر با نام فایل موردنظر لود نمایید، باید صفحه‌ای شامل لوگو اینماد را نشان دهد:

http://yourdomain.com/enamad.html

enamad 03

روش دیگر برای قرار دادن اینماد در سایت، استفاده از افزونه Logo Manager For Enamad است.

  • ابتدا این افزونه را دانلود و در وردپرس نصب می‌کنیم.

با نصب افزونه گزینه «نماد الکترونیکی» به پیشخوان وردپرس و قسمت تنظیمات افزوده می‌شود.

درصورتی‌که روی گزینه نماد الکترونیکی کلیک کنید، با صفحه‌ای به شکل زیر مواجه می‌شوید:

enamad 04

فعال‌سازی نمایش خودکار: درصورتی‌که می‌خواهید نماد اعتماد به‌صورت خودکار نمایش داده شود و نیازی به استفاده از کد نداشته باشید این گزینه را فعال کنید.

عرض: با استفاده از این گزینه می‌توانید عرض لوگو را به پیکسل تعیین کنید.

موقعیت قرارگیری: با این گزینه می‌توانید محل قرار گرفتن لوگو در صفحه را تعیین کنید.

نحوه نمایش:  این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که نماد اعتماد را در صفحه اصلی و یا در کل سایت نمایش دهید.

کد نماد الکترونیکی: کد دریافتی از سایت اینماد را باید در این قسمت قرار دهید.

درصورتی‌که گزینه «فعال سازی نمایش خودکار» را فعال نکنید و مایل به استفاده از کد باشید، می‌توانید کد زیر را  در برگه‌ای که می‌خواهید اینماد نمایش داده شود وارد کنید:

[enamadlogo_shortcode]

نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد به سایت شما اعتبار می‌بخشد و باعث می‌شود مشتریان با خیال راحتتری از شما خرید کنند. با قرار دادن لوگو اینماد در سایت وردپرس امکان بررسی اصالت نماد برای کاربران فراهم می‌شود.

نظرات کاربران