معرفی حالت Private فایرفاکس

در این مطلب از سری مطالب آموزش فایرفاکس در آذرآنلاین با معرفی حالت Private فایرفاکس و آموزش باز کردن فایرفاکس در حالت ناشناس در خدمت ....

معرفی حالت Private فایرفاکس

یکی از قابلیت‌هایی که امروزه هر مرورگری آن را دارا می‌باشد ، قابلیت مخفی یا همان ناشناس است که در مطلب قبلی که در مورد حالت Incognito گوگل کروم توضیح دادیم ، به آن اشاراتی داشتیم و حال دراین مطلب نیز به معرفی حالت Private فایرفاکس و همچنین آموزش استفاده از آن خواهیم پرداخت.

معرفی حالت Private فایرفاکس

هنگامی که شما در مرورگر فایرفاکس خود وبسایتی را باز می‌کنید و یا به یک صفحه مورد نظر لاگین می‌کنید ، اطلاعاتی مانند کوکی‌ها ، گواهینامه‌ها ، فایل‌های Temporary و ... بر روی سیستم شما ذخیره می‌شوند و اگر چه ذخیره شدن این اطلاعات به سرعت عمل و بازدهی شما در دفعات بعدی کمک می‌کند اما اگر اشخاص دیگری از این اطلاعات بر روی کامپیوتر شما استفاده کنند ممکن است زیاد خوشایند نباشد. حالت ناشناس یا Private در مرورگر فایرفاکس به شما کمک می کند تا بتوانید بصورت ناشناس از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید.

به طور مثال زمانیکه شما از Private Mode استفاده می‌کنید و به اکانت شخصی خود در یک بانک و یا ایمیل خود لاگین می‌شوید، صفحاتی را باز می‌کنید و وارد اکانت خود می‌شوید هیچکدام از این اطلاعات بر روی کامپیوتر شما ذخیره نخواهد شد و اگر کسی به سیستم شما دسترسی داشته باشد ، نمی‌تواند از فایل‌های کوکی‌‌ها و سایر اطلاعات از این قبیل شما سؤاستفاده کند ؛ همچنین جدا از ذخیره نشدن فایل‌ها و کوکی‌ها بر روی سیستم شما ، اطلاعات شما از بازدید آن سایت به صورت مخفیانه خواهد بود و آن سایت اطلاعات شما را نمی‌تواند ذخیره و یا نمایش دهد.

حال در ادامه با آموزش نحوه باز کردن فایرفاکس در حالت Private همراه ما باشید.

آموزش بازکردن فایرفاکس در حالت Private

1- ابتدا مرورگر فایرفاکس را باز کنید.

2- حال از منوی اصلی کلیک کرده و بر روی گزینه New Private Window کلیک نمایید.

باز کردن Private در فایرفاکس

3- پس از باز شدن صفحه جدید ، شما می‌توانید URL سایت مورد نظر را وارد کرده تا سایت به صورت Private برای شما باز شود.

تصویر زیر نمایی از Private Window مرورگر فایرفاکس می‌باشد.

نمایی از حالت Private فایرفاکس

نکته : شما قادر خواهید بود با کلیک راست بر آیکون فایرفاکس در Taskbar نیز یک صفحه Private باز کنید.

بدین ترتیب شما می‌توانید به صورت مخفیانه یک سایت را باز کنید و همچنین از ذخیره کوکی‌ها نیز جلوگیری کنید.

امیدواریم در پایان از مطلب معرفی حالت Private فایرفاکس استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید و یا برای رفع مشکلات دیگر در زمینه آموزش‌های آذرآنلاین به بخش Community مراجعه کرده و مشکل خود را در آن مطرح نمایید تا در اسرع وقت کاربران دیگر و کارشناسان به سؤالات شما پاسخ دهند.

نظرات کاربران


 
در حال بارگذاری...

برای مشاهده مطالب بیشتر به آکادمی آذرآنلاین مراجعه کنید

محتوای بیشتری برای بارگذاری وجود ندارید