ابونتو 18 آپریل 2018 به صورت رسمی منتشر خواهد شد

سرانجام پس از مدت‌ها ابونتو 18 در آپریل 2018 معرفی خواهد شد. این نسخه که با نام Bionic Beaver نام گذاری شده است دارای دو نسخه آلفا ، دو نسخه بتا و در پایان نسخه پایدار آن Ubuntu 18 lts ...

نویسنده: آبتین حیدرآبادیان| 0 نفر| 1819 بازدید | 26 دی 1396
ابونتو 18 آپریل 2018 به صورت رسمی منتشر خواهد شد

بالاخره انتظارها به پایان رسید و شرکت کنونیکال تاریخ انتشار نسخه ابونتو 18 را اعلام کرد. طبق آخرین اعلام این شرکت نسخه ابونتو 18 در تاریخ 26 آپریل 2018 به صورت رسمی منتشر خواهد شد.

با ما همراه باشید تا با این سیستم عامل جدید ابونتو بیشترآشنا شوید.

ابونتو 18

نسخه 18 ابونتو با نام Bionic Beaver منتشر خواهد شد. همانطور که می‌دانید ابونتو اسامی اختصاص داده به نسخه‌های سیستم‌عامل خود را به صورت 2 سیلابی نام‌گذاری می‌کند و پس از ارائه ابونتو 17 که با نام Artful Aardvark منتشر شد ، انتظار می‌رفت که نام سیستم عامل بعدی با حرف B شروع شود.

حال پس از نام‌گذاری رسمی با نام Bionic Beaver مشخص شد که ابونتو سنت خود را حفظ کرده و نام سیستم عامل جدید با حرف B شروع می‌گردد.

Bionic Beaver به طور کلی یک اصطلاح در زبان انگلیسی است و در کل معنای لغوی ندارد ، اما اگر بخواهیم این دو کلمه را از هم جدا کنیم ، می‌توان به معنای آن پی برد.

اگر به داستان‌های علمی تخیلی علاقه داشته باشید متوجه خواهید شد که عموماً به چیزهای مصنوعی الکترومکانیکی نیز Bionic گفته می‌شود و Beaver نیز عموماً به سگ آبی و یا موجوداتی که در شب به حفاری زمین مشغول هستند ، اطلاق می‌شود.

علت نام‌گذاری این نسخه به این نام همچنان مشخص نیست اما می‌توان حدس زد که همانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده توزیع‌های لینوکس ، این نام نیز تنها یک نام است و معنای خاصی را نسبت به سیستم عامل ندارد.

حال از نام ابونتو 18 که بگذریم ، تاریخ انتشارهای نسخه‌های آلفا و بتا است که طبق گفته شرکت کنونیکال به شرح زیر خواهد بود.

تاریخ انتشار نسخه‌های ابونتو 18

طبق گفته این شرکت ، این نسخه دارای دو نسخه آلفا ، دو نسخه بتا و در نهایت نسخه پایدار است که با نام Ubuntu 18 LTS روانه بازار خواهد شد.

تغییرات و مزایای ابونتو 18

مزایای اصلی این نسخه از ابونتو و همچنین تغییرات اساسی که در کرنل و بخش‌های دیگر رخ داده است در حال حاضر در دسترس نیست و این شرکت تا ارائه کامل features و همچنین نسخه 18 LTS پایدار ، مزایای کلی آن را منتشر نخواهد کرد ، اما از نسخه آلفایی که چند روز پیش برای کلاینت‌ها منتشر شد ، می‌توان به برخی از امکانات جدید این نسخه پی برد.

  • اضافه شدن اموجی‌های فراوان و رنگی ( مشابه اندروید)
  • تم کاملا جدید که توسط Community ابونتو طراحی شده است.
  • سری جدید آیکن‌های ابونتو با نام Suru
  • روان‌تر شدن محیط
  • افزایش گرافیک و عملکرد رضایت‌بخش سایه‌ها و پنجره‌ها
  • سفارشی‌سازی حرفه‌ای‌تر در تم و بدنه اصلی ابونتو

تصویر زیر نمایی از ابونتو 18 نسخه آلفا 1 می‌باشد.

نمایی از دسکتاپ ابونتو 18 آلفا 1

حال باید منتظر ماند تا در 26 آپریل 2018 و پس از ارائه نسخه سرور و نسخه کلاینت Ubuntu 18 LTS ، تغییرات کامل و همچنین feature های جدید این سیستم عامل را مشاهده کرد.

حتماً با ارائه اخبار جدید ابونتو 18 ، شما را درجریان آن خواهیم گذاشت.

امیدواریم از این مطلب استفاده مفید برده باشید.

آموزش نصب ابونتو 18.04 LTS

کاربر گرامی شما میتوانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنتها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران