معرفی Vmware vSphere 6.7

نویسنده: آبتین حیدرآبادیان| دسته بندی: آموزش اخبار IT سرور اختصاصی اخبار | نظرات: 0 نفر
معرفی Vmware vSphere 6.7
2272
29 فروردین 1397
آبتین حیدرآبادیان نویسنده

همانطور که انتظار می‌رفت با پیشرفت تکنولوژی پردازش ابری و همچنین نیاز به امنیت بیشتر در سیستم مجازی‌سازی در سطح جهان ، شرکت بزرگ Vmware ، نسخه جدید vSphere را معرفی کرد. حال در این مطلب ما قصد داریم به معرفی Vmware vSphere 6.7 پرداخته تا با امکانات و قابلیت‌های جدید این نسخه از مجازی‌ساز آشنا شوید.

معرفی Vmware vSphere 6.7

شرکت Vmware دیروز در بلاگ رسمی این شرکت به معرفی vSphere 6.7 پرداخت و از مزایا و امکانات جدید این مجازی‌ساز پرده برداشت.

مجازی ساز vSphere که امروزه کمتر کسی است که با آن آشنا نباشد ، یک سیستم مجازی‌ساز قدرتمند و کامل است که به شما امکان مجازی‌سازی سیستم عامل‌های متعدد را بر روی یک سرور می‌دهد. vSphere با رشد و پیشرفت علم رایانش ابری و علاقه کاربران به استفاده از این علم ، سیستم‌های خود را مبتنی بر تکنولوژی ابری ارائه داده است و در آخرین نسخه ارائه شده ، آن را تکمیل کرد.

vSphere 6.7 در حال حاضر قابلیت ارتباط مستقیم با AWS یا همان سرویس ابری آمازون را داراست و کاربران می‌توانند از این پس کلود شخصی خود را با سیستم کلود عمومی آمازون یکپارچه ساخته و از آن استفاده کنند.

در بلاگ رسمی شرکت Vmware آمده که vSphere 6.7 بر مبنای یک پلتفرم کارآمد و امن بر روی بستر پردازش ابری ترکیبی ارائه شده که تحول جدیدی در تکنولوژی ابری بشمار می‌رود. vSphere 6.7 به نسبت نسخه‌های قبلی از مقیاس‌پذیری بیشتری در بخش مدیریت برخوردار است و همچنین با ارائه راه‌کارهای متفاوت امنیت را به صورت جامع بر روی ماشین‌های مجازی فرام می‌سازد.

با این تفاسیر که شرکت Vmware از این نسخه جدید تعریف و تمجید کرده است ، مشخص است که از این نسخه به بعد باید شاهد امکانات و مزایای متفاوت نسبت به سایر نسخه‌های قبلی باشیم.

حال در ادامه به توضیح اجمالی مزایای شاخص این نسخه از vSphere پرداخته تا بیشتر با آن آشنا شوید.

قابلیت و امکانات جدید vSphere 6.7

مدیریت ساده و کارآمد در مقیاس بالا

VSphere در نسخه 6.5 خود مدیریت را بر روی Web برد و دیگر خبری از vSphere Client نبود. این اقدام Vmware در ابتدا با کمی انتقاد طرف شد اما پس از مدتی که کاربران متوجه افزایش امنیت و همچنین مقیاس‌پذیری بالای این امر شدند ، از Vmware تمجید شد. حال در نسخه vSphere 6.7 این محیط گرافیکی تحت وب با امنیت بیشتر و همچنین عملکرد بهبود یافته طرف شده است.

Vmware در کنار نسخه پیشین یک vCSA یا همان vCenter Server Appliance را به طور کامل معرفی کرد که قادر بود چندین سرور vSphere را در کنار یکدیگر برای مدیریت آماده‌سازی کند و سرعت بیشتری به پیکربندی و استفاده از سرویس‌های موجود دهد.

حال در نسخه جدید این امکانات با بهبود و امکانات جدید روبه‌رو شده است که به گفته این شرکت ، دو برابر سریعتر عملیات مورد نظر کاربر را نسبت به vCenter انجام می‌دهد و سه برابر کمتر از فضای رم را اشغال می‌کند. همچنین vCSA در نسخه جدید سه برابر سرعت بیشتری در عملیات کاربردی سیستم عامل‌ها مانند خاموش و روشن کردن ، گرفتن Snapshot و ... دارد.

جامعیت امنیت داخلی

vSphere 6.7 نسبت به نسخه 6.5 از امنیت بیشتری برخوردار بوده و همچنین هسته مرکزی HyperVisor از لحاظ امنیتی بازبینی مجدد شده است. در کنار این اقدام Vmware ، پشتیبانی از ماژول Trusted Platform Mudule یا همان TMP نسخه 2 به VSphere 6.7 اضافه شده است که هم می‌تواند به طور کامل بر روی خود vSphere راه‌اندازی و استفاده گردد و هم به صورت مجازی با نام vTPM بر روی تک تک ماشین‌های مجازی تنظیم گردد.

پلتفرم اپلیکیشن جهانی

نسخه 6.7 از vSphere دارای سیستم جدیدی از Universal Application Platform است که به شما اجازه می‌دهد هر بخش از سخت افزار سرور را به طور کامل به آن شناسایی کرده و در ادامه آن را به صورت مجازی در اختیار سرورها قرار دهد. این پلتفرم که شامل مواردی چون 3D Graphic ، Big Data ، HPC ، Machine Learning و Cloud-Native می‌شود به صورت کامل در این نسخه پشتیبانی شده و با سخت افزار سرور اصلی به صورت کامل کار می‌کند.

به طور مثال با استفاده از این قابلیت شما اگر کارت گرافیکی Geforce بر روی سرور داشته باشید می‌توانید آن را به صورت مجازی و با نام vGPU به هر سرور داخلی اختصاص دهید تا از آن بهره ببرد.

تجربه استفاده از ابر ترکیبی یکپارچه

یکی از مهمترین قابلیت‌های افزوده شده در vSphere 6.7 که در مطلب معرفی vSphere 6.7 به آن خواهیم پرداخت ، استفاده از رایانش ابری به صورت ترکیبی است. جایی که شما قادر خواهید بود سیستم رایانش ابری داخلی خود و یا یک سیستم عامل را به یک سیستم رایانش ابری عمومی مانند AWS متصل کرده و از آن استفاده کنید.

این قابلیت که به کمک vCenter Server hybrid Linked Mode امکان‌پذیر است یک فضای یکپارچه ابری را به شما ارائه داده و بدون احساس کوچکترین درز در بین این دو ابر می‌توانید از آن استفاده نمایید.

در پایان شما می‌توانید با مراجه به صفحه رسمی Vmware در مورد محصول vSphere 6.7 اطلاعات بیشتری کسب کرده و از مزایای دیگر آن مطلع گردید.

کاربران گرامی در نظر داشته باشید هم اکنون شما می‌توانید سرور اختصاصی را از آذرآنلاین با Vmware vSphere 6.7 تهیه نمایید.

امیدواریم مطلب معرفی vSphere 6.7 برای شما مفید واقع شده باشد.