معرفی حالت Incognito در گوگل کروم

معرفی حالت Incognito در گوگل کروم
معرفی حالت Incognito در گوگل کروم
9 ماه پیش

در این بخش از سری مطالب آموزشی در آذرآنلاین و به درخواست کاربران گرامی به معرفی حالت Incognito در گوگل کروم خواهیم پرداخت تا بیشتر بتوانید از این مرورگر توانا بهره ببرید.

در گوگل کروم ، حالتی با نام Incognito یا همان ناشناس وجود دارد که برای جلوگیری از سودجویان و هکرها ، می‌تواند برای شما سودمند باشد.

معرفی حالت Incognito در گوگل کروم

هنگامی که شما در مرورگر کروم خود وبسایتی را باز می‌کنید و یا به یک صفحه مورد نظر لاگین می‌کنید ، اطلاعاتی مانند کوکی‌ها ، گواهینامه‌ها و ... بر روی سیستم شما ذخیره می‌شوند و اگر چه ذخیره شدن این اطلاعات به سرعت عمل و بازدهی شما در دفعات بعدی کمک می‌کند اما اگر اشخاص دیگری از این اطلاعات بر روی کامپیوتر شما استفاده کنند ممکن است زیاد خوشایند نباشد. حالت ناشناس یا Incognito در مرورگر کروم به شما کمک می کند تا بتوانید بصورت ناشناس از مرورگر کروم استفاده کنید.

به طور مثال زمانیکه شما از Incognito Mode استفاده می‌کنید و به اکانت شخصی خود در یک بانک و یا ایمیل خود لاگین می‌شوید، صفحاتی را باز می‌کنید و وارد اکانت خود می‌شوید هیچکدام از این اطلاعات بر روی کامپیوتر شما ذخیره نخواهد شد و اگر کسی به سیستم شما دسترسی داشته باشد ، نمی‌تواند از فایل‌های کوکی‌‌ها و سایر اطلاعات از این قبیل شما سؤاستفاده کند.

حال در ادامه با نحوه باز کردن کروم در حالت Incognito همراه ما باشید.

آموزش باز کردن گوگل کروم در حالت Incognito

1- ابتدا گوگل کروم خود را باز کنید.

2- از منوی سمت راست و کلیک بر روی آن گزینه‌ای با نام New Incognito Windows مشاهده می‌نمایید که با کلیک بر روی آن یک صفحه ناشناس برای شما باز می‌گردد.

باز کردن حالت incognito در کروم

صفحه‌ای در ادامه مشاهده می‌نمایید ، نمایی از حالت Incognito مرورگر گوگل کروم می‌باشد.

نمایی از صفحه Incognito در Chrome

نکته : برای باز کردن حالت ناشناس کروم می‌توان هرجایی که شما آیکون گوگل کروم را مشاهده کردید بر روی آن کلیک راست کرده و از حالت Incognito استفاده نمایید.

به طور مثال در تصویر زیر نمونه از کلید راست بر روی آیکون گوگل کروم در منوی استارت را مشاهده می‌نمایید.

نحوه باز کردن یک پنجره جدید Incognito در کروم

در پایان امیدواریم از مطلب معرفی حالت Incognito در گوگل کروم استفاده لازم را برده باشید.

در مرورگرهای دیگر مانند Firefox و Edge نیز مشابه این حالت وجود دارد که در مطالب آتی نیز به آنها خواهیم پرداخت.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید و یا برای رفع مشکلات دیگر در زمینه آموزش‌های آذرآنلاین به بخش Community مراجعه کرده و مشکل خود را در آن مطرح نمایید تا در اسرع وقت کاربران دیگر و کارشناسان به سؤالات شما پاسخ دهند.

مطالعه مقاله های زیر به شما پیشنهاد میشود:

13640
A
A