آموزش ریکاوری کردن پسورد ویندوز سرور 2008

آموزش ریکاوری کردن پسورد ویندوز سرور 2008
آموزش ریکاوری کردن پسورد ویندوز سرور 2008
2 ماه پیش

ریست کردن پسورد ادمین در ویندوز سرور 2008

 

یکی از مشکلاتی که گاهی اوقات ممکن است برای هر کسی پیش آید، فراموش کردن پسورد ورود به ویندوز است. در اینصورت افراد از برخی نرم افزارهای جانبی مثل Hirens BootCD، ERD Commander، Active Password Changer و… استفاده می کنند که برای ویندوزهای XP یا 2003 می توان از آنها استفاده کرد. اما برای سیستم عامل های ویندوز 2008، و 2008 R2 محدودیت هایی وجود دارد.

یکی از روش های reset کردن پسورد administrator، استفاده از CD مربوط به خود آن سیستم عامل است. در این روش بدون استفاده از هیچ نرم افزاری جانبی، و تنها با استفاده از CD آن سیستم عامل می تواند پسورد تمام اکانت های موجود در آن سیستم را پاک کرد و یا حتی اکانت جدیدی ساخت. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

 

CD – 1 سیستم عامل را درون درایو قرار دهید لزومی ندارد که این همان CD باشد که توسط آن سیستم عامل را نصب کرده اید و سپس کامپیوتر را ریستارت کنید.
2- کامپیوتر را با CD بالا بیاورید تا وارد مراحل نصب ویندوز شوید و کلیدf2 را برای راه اندازی از طریق CD، فشار دهید تا به مرحله ی بوت برسید.

ویندوز سرور 2008

2-(2)

-3   پس از راه اندازی از طریق CD، زبان مورد نظر برای نصب ویندوز را انتخاب کنید (این مرحله برای کار ما مهم نیست) ما زبان انگلیسی را انتخاب می کنیم و سپس بر روی Next کلیک می کنیم.

آموزش ریکاوری کردن پسورد ویندوز سرور 2008

 

 

 

-4 در صفحه بعدی درباره نصب یا repair کردن ویندوز سوال می کند که ما گزینه Repair را کلیک می کنیم برای اینکه قصد نداریم که سیستم عامل را از ابتدا نصب کنیم هر چند که ویندوز را نیز repair نخواهیم کرد.

4

– 5   در صفحه بعد، گزینه اول را انتخاب و بر روی Next کلیک می کنیم.

 

 

5

– 6   در پنجره بعدی بر روی Command Prompt کلیک می کنیم.

 

6

-7    در پنجره Cmd دستورات زیر را تایپ کنید:

 

7

 

 

پس از تایپ دستورات بالا، پنجره Cmd را بسته و بر روی restart کلیک کنید و CD ویندوز را از دستگاه بردارید.
– 8   ویندوز را بصورت طبیعی راه اندازی کنید و سپس در صفحه خوش آمدگویی ویندوز، بر روی Utility کلیک کنید.

8

 

– 9 با کلیک بر روی آیکن Utilman، به جای پنجره Utility، پنجره Cmd باز می شود. از دستورات زیر برای ریست کردن پسورد administrator استفاده کنید در اینجا ما پسورد abc@123 را به عنوان

پسورد جدید قرار دادیم.

9

 

 

 

– 10پنجره Cmd را ببندید و کامپیوتر را ریستارت کنید و CD ویندوز را خارج کنید و با پسورد جدیدی که خودتان تعین کرده اید، وارد ویندوز شوید.

نکته:
•    می توان پسورد administrator سرور اکتیو دایرکتوری (DC) را نیز دقیقا به همین روش از بین برد و پسورد جدید قرار داد.
•    می توان در پنجره Cmd ، به جای ریست کردن پسورد administrator، اکانت جدید ساخت و آن را عضو گروه administrators کرد و …

رویا جعفری- نویسنده

17519
آموزش ریکاوری کردن پسورد ویندوز سرور 2008
100.009
A
A