آموزش استفاده از نرم افزار WinSCP

آموزش استفاده از نرم افزار WinSCP
آموزش استفاده از نرم افزار WinSCP
2 ماه پیش

در ادامه مطالب آموزشی سرور مجازی لینوکس در این بخش با معرفی و آموزش استفاده از نرم افزار WinSCP در خدمت شما خواهیم بود تا بتوانید بسادگی توسط این نرم افزار بین سرور لینوکس خود و کامپیوتر شخصی ، فایل‌های مورد نیاز را آپلود و دانلود کنید.

آموزش استفاده از نرم افزار WinSCP

WinSCP یک نرم افزار رایگان و منبع باز برای برقراری ارتباط و ارسال و دریافت اطلاعات به وسیله FTP و SFTP می باشد. این نرم افزار بصورت کاملا امن فایل‌ها را بین یک کامپیوتر محلی و یک کامپیوتر دور رد و بدل می کند.

این نرم افزار یک کلاینت SFTP, SCP, FTPS و FTP برای ویندوز می‌باشد که عملکرد اصلی آن انتقال فایل بین یک کامپیوتر محلی و از راه دور می باشد. این نرم افزار امکاناتی فراتر از این مانند برنامه نویسی و مدیریت فایل بیسیک را در اختیار شما قرار می دهد.

قابلیت های نرم افزار WinSCP:

  • هماهنگ سازی با ویندوز (کشیدن و رها کردن، URL و آیکون های میانبر)
  • مشترک بودن تمامی عملیات بین فایل ها
  • پشتیبانی از SFTP و پروتکل های SCP بیش از SSH-1 و SSH-2 و پروتکل ساده ی FTP
  • ویرایشگر متن قدرتمند
  • هماهنگ سازی دایرکتوری در چندین راه بصورت نیمه و یا تمام اتوماتیک
  • پشتیبانی از تمام پروتکل های وب
  • و …

همچنین از مهمترین قابلیت‌های این نرم افزار ، ارتباط از طریق SSH است که به شما این امکان را می‌دهد ، بدون راه‌اندازی سرویس خاصی از طریق SSH به لینوکس خود متصل شده و فایل‌های خود را در سرور مپی کنید و یا از سرور دانلود کنید.

برای استفاده از این ابزار تنها نیاز است شما آدرس IP سرور مجازی لینوکس خود را وارد کرده و بر روی Connect کلیک کنید تا ارتباط برقرار شده و فایل‌ها و دایرکتوری‌های داخل لینوکس خود را مشاهده نمایید.

در تصویر زیر نمایی از نرم افزار WinSCP را که در ارتباط با یک Centos 7 می‌باشد را مشاهده می‌کنید.

نمایی از نرم افزار WinSCP

در پایان امیدواریم از مطلب آموزش استفاده از نرم افزار WinSCP استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

author
سینا نصیری- مدیریت

بیش از 10 سال هست که به صورت مستمر در زمینه وب فعالیت میکنم و مباحث برنامه نویسی و توسعه نرم افزار و تکنولوژی های جدید رو پیگیری میکنم.

12942
آموزش استفاده از نرم افزار WinSCP
100.006
A
A