آموزش حذف سابقه مرورگر گوگل کروم [پاک کردن هیستوری کروم]

در ادامه مطالب کاربردی در آذرآنلاین در این بخش با آموزش حذف سابقه مرورگر گوگل کروم در خدمت شما هستیم تا بتوانید براحتی پس از مدتی سرعت کروم خود را چند برابر کرده و...

آموزش حذف سابقه مرورگر گوگل کروم [پاک کردن هیستوری کروم]
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

در این مطلب از سری مطالب کاربردی قصد داریم با آموزش پاک کردن هیستوری کروم در خدمت شما باشیم تا بتوانید بسادگی کش مرورگر خود را پاک کنید.

حتماً برای شما نیز اتفاق افتاده است که گاهاً مرورگر شما سنگین کار می‌کند و یا سایت‌هایی را باز کرده و همان مطالب قبلی درج شده در چند روز گذشته سایت را می‌بینید در صورتی که می‌دانید مطالب جدیدی بر روی سایت قرار گرفته است.

نمایش مطالب روزهای گذشته در هنگامی که شما برای چندمین بار به یک سایت مراجعه می‌کنید دلیلی جز کش شدن آن سایت در مرورگر شما ندارد ؛ البته نکته حائز اهمیت آن است که این مشکل به صورت مستقیم از سمت شما نیست و تنظیماتی که آن وب سایت برای کش کردن سایت و افزایش سرعت انجام داده است شما را دچار این مشکل خواهد کرد.

حال با توضیحاتی که خدمت شما عرض کردیم متوجه شدید که حذف کش مرورگر برای چیست و چرا باید آن را انجام داد ؛ پیشنهاد می‌شود نسبت به جستجو شما در اینترنت و استفاده از مرورگر کروم خود ، حداقل هر 1 الی 2 ماه کش مرورگر را خالی کرده تا هم فضای اشغال شده هارددیسک شما توسط آن آزاد شود و هم سرعت مرورگر شما بیشتر گردد.

در ادامه با آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم همراه ما باشید.

1- ابتدا مرورگر Google Chrome خود را باز کنید.

2- بر روی منوی سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

کلیک بر روی منوی اصلی کروم

3- از منوی History زیر منوی History را انتخاب کرده تا صفحه تنظیمات آن باز شود.

نکته : شما می‌توانید با فشردن کلید ترکیبی Ctrl + H از روی کیبورد خود به باز کردن این صفحه بپردازید.

رفتن به بخش history گوگل کروم

4- در صفحه History ، بر روی Clear Browsing Data کلیک کنید.

رفتن به بخش تنظیمات حذف و پاک کردن کش و سایر دیتاها گوگل کروم

5- حال صفحه‌ای همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که شما قادر خواهید بود با تنظیم آن به حذف کش و History خود بپردازید ؛ در ادامه به توضیح هر یک از بخش‌ها خواهیم پرداخت.

انتخاب و تنظیم Clear Browsing data در google chrome

Clear the following items from : در این فیلد شما می‌توانید به کروم بگویید History چه بازه‌ای از زمان را برای شما حذف کند . برای حذف کامل آن باید این قسمت را بر روی The Beginning of time تنظیم کنید.

Browsing History : تمامی تاریخچه جستجو‌ها و سایت‌هایی که تا به حال وارد آن شده‌اید.

Download History : تمام فایل‌هایی که تا به حال با کروم دانلود شده است.

نکته : با انتخاب این قسمت ، تنها تاریخچه فایل‌های دانلودی حذف شده و فایل‌های دانلود شده بر روی سیستم شما همچنان باقی خواهد ماند.

Cached images and files : این بخش مرتبط با کش و فایل‌های سایت‌هایی است که تا به حال وارد آن شده‌اید که مهمترین قسمت در حذف History و دوباره‌خوانی محتوای وب سایت‌ها نیز می‌باشد.

Passwords : تمامی پسوردهای وارد شده برای لاگین به وب سایت‌های مختلف در این قسمت ذخیره شده است.

Autofill form data : تمامی اطلاعاتی که در فرم‌های مختلف سایت‌ها به صورت خودکار توسط کروم پر می‌شوند در این قسمت نگه‌داری می‌گردد.

Hosted app data : اطلاعات و داده‌های مربتط با نرم افزارهای کروم که بر روی آن نصب شده است در این قسمت وجود دارد.

Media License : اگر از لایسنس و یا گواهینامه امنیتی برای ورود به برخی از سایت‌ها استفاده می‌کنید در این بخش ذخیره شده و با انتخاب آن به حذف آنها خواهید پرداخت.

حال با توضیحاتی که خدمت شما عرض کردیم ، می‌توانید گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از آن بر روی CLEAR BROWSING DATA کلیک نمایید.

نکته : اگر قصد دارید ، به طور کلی مرورگر گوگل کروم رفرش شود ، باید تیک تمام گزینه‌ها را زده و سپس بر روی Clear browsing data کلیک کنید.

امیدواریم از آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم استفاده لازم را برده باشید.

نکته 2: اگر نمی‌خواهید تمام موارد فوق را پاک کنید می‌توانید با پاک کردن فایل‌ها و تصاویر کش شده نیز به سرعت بخشیدن بیشتر گوگل کروم کمک کنید برای این کار علاوه بر زدن تیک کنار Browsing History تیک Cached images and files را نیز بزنید سپس بر روی Clear browsing data کلیک کنید.

امیدواریم بخش پاک کردن هیستوری گوگل کروم کامپیوتر به اندازه کافی برایتان مفید باشد. اما در ادامه می‌خواهیم بدانیم چطور تنها یک و یا چند سایت را از تاریخچه گوگل پاک کنیم.

 1. همانطور که گفته شد ابتدا مرورگر گوگل کروم را باز کنید.
 2. در بالای مرورگر سمت چپ سه نقطه وجود دارد بر روی آن کلیک کنید.

3.مانند تصویر زیر از زیر منو history گزینه history را انتخاب کنید.

4.پنجره‌ای مانند پنجره زیر باز می‌شود که لیست همه سوابق سایت‌هایی که شما باز کرده‌اید را نشان می‌دهد. یک و یا چند سایتی که می‌خواهید آن را از سابقه گوگل حذف کنید انتخاب کنید. برای مثال در اینجا تصمیم داریم سرچی که مربوط به سرور اختصاصی رایگان است را پاک کنیم خانه کنار آن را تیک می‌زنیم.

5.اکنون در بالا صفحه سمت راست گزینه Delete و cancel را می‌بینیم. با انتخاب دکمه cancel تیک‌های زده شده برداشته می‌شوند اما برای پاک کردن سایت مورد نظر از تاریخچه گزینه Delete را انتخاب کنید.

6.در کادر ظاهر شده دو دکمه remove و cancel وجود دارد با کلیک بر دکمه cancel عملیات حذف سابقه مرورگر گوگل به یک مرحله قبل می‌رود اما با انتخاب remove کار شما به پایان می‌رسد.

در این آموزش شما متوجه شدید که هیستوری گوگل کجاست و چطور می‌توانیم اقدام به پاک کردن سابقه جستجو در گوگل کروم کنیم همچنین متوجه شدید که چطور می‌توان اقدام به حذف کامل سابقه گوگل و یا یک یا چند سابقه جستجو کرد. در ادامه مقاله تصمیم داریم به شما بیاموزیم که چطور به طور خصوصی سایت‌های مورد نظر را چک کنید و سایت باز شده درون تاریخچه لیست نشود.

خوب است که بدانید چطور می‌توانید در کامپیوتر و یا لپ تاپ سایتی را جستجو کنید بدون این که درون سابقه جستجو شما لیست شود. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا در کامپیوتر و یا لپ تاپ برنامه گوگل کوروم را باز کنید.

 1. سپس در بالای صفحه بر روی بیشتر که به شکل سه نقطه است کلیک کنید.
 2. بر روی دکمه new incognito window کلیک کنید. (به جای پیمودن این سه مرحله می‌توانید از کلید ترکیبی ctrl+ shift+ N استفاده کنید)
 3. اکنون یک پنجره جدید باز می‌شود. در گوشه تصویر سمت چپ به دنبال تصویر کلاه و عینک بگردید و بر روی آن کلیک کنید.
 4. اکنون می‌توانید در بار جستجو گوگل هر چه را که می‌خواهید سرچ کنید.

در این بخش تلاش کردیم تا شما را با نحوه یک مرور خصوصی آشنا کنیم اما در ادامه قصد داریم به آموزش پاک کردن History گوگل کروم اندروید بپردازیم. پس ادامه مقاله را نیز مطالعه کنید.

احتمالاً برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید سوابق جستجو در گوگل را در تلفن همراه خود پاک کنید، اما ندانید از چه راهی باید این کار را انجام دهید. مراحل این کار بسیار شبیه به مکراحل پاک کردن history مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر و لپ تاپ است اما برای این که شما بیشتر متوجه شوید همه مراحل آن را برایتان توضیح خواهیم داد.

1.برنامه گوگل کروم که به این شکل است را در تلفن همراه Android خود باز کنید.

2.بالای صفحه در سمت چپ بر روی بیشتر که به شکل سه نقطه است اشاره کنید.

نکته: امکان دارد نوار پیمایش شما در پایین صفحه باشد آن را به سمت بالا بکشید تا سه نقِطه مورد نظر دیده شود.

3.بر روی دکمه history اشاره کنید.

4.در صفحه جدید باز شده بر روی Clear Browsing Data اشاره کنید.

5.مجدداً صفحه جدیدی برایتان باز می‌شود در این صفحه گزینه‌ای به نام Time Range دیده می‌شود از منو باز شو رو به رو می‌توانید بازه زمانی مورد نظر را انتخاب کنید. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها می‌توانید مشخص کنید تاریخچه سرچ گوگل کروم شما از چه زمانی پاک شود. این بازه‌های زمانی عبارت‌اند از:

 Last hour: حذف تاریخچه از یک ساعت پیش تا کنون

 Last 24 hours: حذف تاریخچه جستجو از 24 ساعت پیش تا کنون

 Last 7 days: حذف تاریخچه جستجو در یک هفته گذشته

 Last 4 weeks: حذف تاریخچه از چهار هفته تا کنون

 All time: حذف کامل تاریخچه جستجو در همه بازه‌های زمانی

6.پس از انتخاب بازه زمانی مورد نظرتان به سه گزینه زیرین برخورد می‌کنید این گزینه‌ها عبارت‌اند از:

 • Browsing History: با انتخاب این گزینه همه تاریخچه جستجو و سایت‌هایی که تا کنون به آن وارد شده‌اید پاک می‌شود.
 • cookies and site data: حذف داده‌های سایت
 • Cached images and files: این بخش مرتبط با کش و فایل‌های سایت‌هایی است که تا به حال وارد آن شده‌اید که مهم‌ترین قسمت در حذف History و دوباره خوانی محتوای وب سایت‌ها نیز می‌باشد.

7.بعد از انتخاب این گزینه‌ها بر روی دکمه حذف و یا Delete ضربه بزنید. اکنون سابقه جستجو گوگل کروم تلفن همراه اندروید شما کاملاً پاک شده است.

در ادامه تصمیم داریم به شما آموزش دهیم که چگونه یک و یا چند مورد از سابقه جستجو در گوگل کروم تلفن همراه اندروید را پاک کنیم. برای این که این روش را بیاموزید در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه یک و یا چند مورد از سابقه جستجو در گوگل کروم تلفن همراه اندروید را پاک کنیم؟

 پیش از این که بیاموزید چگونه تاریخچه گوگل کروم تلفن همراه اندروید خود را پاک کنید باید بدانید چگونه می‌توان آن را مشاهده کرد. برای دیدن سابقه و یا تاریخچه جستجو گوگل در تلفن همراه اندروید باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. برنامه گوگل کروم را باز کنید.
 2. بر روی دکمه بیشتر که به شکل سه نقطه و در بالا سمت چپ تصویر است کلیک کنید
 3. از پلن باز شو History دکمه History را برگزینید. اکنون می‌توانید تاریخچه جستجو و سایت‌هایی که قبلاً باز کرده‌اید را ببینید.

اکنون زمان آن رسیده که بدانید پاک کردن History گوگل کروم اندروید به چه صورت است. برای این کار شما باید چند مرحله‌های ابتدایی بخش بالا را تکرار کنید و سپس اقدام به حذف مواردی که دیگر نمی‌خواهیند در تاریخچه گوگل شما باشند کنید. برای این که بیشتر متوجه شوید مراحل کامل این کار را برای شما توضیح خواهیم داد.

 1. برنامه گوگل کروم که به این شکل است را در تلفن همراه Android خود باز کنید.
 2. بالای صفحه در سمت چپ بر روی بیشتر که به شکل سه نقطه است اشاره کنید.

نکته‌ای که در بالا گفته شده را فراموش نکنید.

 1. بر روی دکمه history اشاره کنید.
 2. اکنون برای چند ثانیه انگشت خود را بر روی سابقه جستجو و یا سایتی که پیش از این به آن وارد شده‌اید نگه دارید.
 3. بر روی دکمه حذف و یا Delete که به شکل سطل زباله است اشاره کنید. اکنون سایت و یا جستجو مورد نظر شما از تاریخچه مرورگر گوگل کروم پاک شده است.

با این آموزش نیز متوجه شدید که چطور می‌توانید یک و یا چند مورد از سابقه جستجو در گوگل کروم تلفن همراه اندروید را پاک کنید و پیش از آن آموختید که چطور می‌شود این تاریخچه را مشاهده کرد.

در این مقاله تلاش کردیم تا به این سؤال‌ها که چگونه تاریخچه گوگل را پاک کنیم؟ و یا چگونه سرچ‌های قبلی گوگل را پاک کنیم، چطور یک مرور خصوصی انجام دهیم؟ چطور تاریخچه گوگل کروم را در گوشی اندروید پاک کنیم؟ چطور یک و یا چند سایت را از تاریخچه گوگل کروم اندروید و سیستم پاک کنیم؟ و سؤال‌هایی از این قبیل پاسخ دهیم.

ما از شما انتظار داریم که پس از مطالعه کامل این مقاله بتوانید تاریخچه جستجو گوگل در اندروید و کامپیوتر را مشاهده کنید، آن را به طور کامل و یا مواردی پاک کنید و یک مرور خصوصی انجام دهید. تلاش ما بر این بوده که آموزشی کامل درباره پاک کردن هیستوری کروم به شما بدهیم. امیدواریم که این آموزش‌ها کامل و جامع باشد و بتواند نیاز شما را رفع کند.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران