آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم

نویسنده: آبتین حیدرآبادیان| دسته بندی: آموزش | نظرات: 7 نفر
آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم
147166
08 آذر 1396
آبتین حیدرآبادیان نویسنده

در این مطلب از سری مطالب کاربردی قصد داریم با آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم در خدمت شما باشیم تا بتوانید بسادگی کش مرورگر خود را پاک کنید.

حتماً برای شما نیز اتفاق افتاده است که گاهاً مرورگر شما سنگین کار می‌کند و یا سایت‌هایی را باز کرده و همان مطالب قبلی درج شده در چند روز گذشته سایت را می‌بینید در صورتی که می‌دانید مطالب جدیدی بر روی سایت قرار گرفته است.

نمایش مطالب روزهای گذشته در هنگامی که شما برای چندمین بار به یک سایت مراجعه می‌کنید دلیلی جز کش شدن آن سایت در مرورگر شما ندارد ؛ البته نکته حائز اهمیت آن است که این مشکل به صورت مستقیم از سمت شما نیست و تنظیماتی که آن وب سایت برای کش کردن سایت و افزایش سرعت انجام داده است شما را دچار این مشکل خواهد کرد.

حال با توضیحاتی که خدمت شما عرض کردیم متوجه شدید که حذف کش مرورگر برای چیست و چرا باید آن را انجام داد ؛ پیشنهاد می‌شود نسبت به جستجو شما در اینترنت و استفاده از مرورگر کروم خود ، حداقل هر 1 الی 2 ماه کش مرورگر را خالی کرده تا هم فضای اشغال شده هارددیسک شما توسط آن آزاد شود و هم سرعت مرورگر شما بیشتر گردد.

در ادامه با آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم همراه ما باشید.

آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم

1- ابتدا مرورگر Google Chrome خود را باز کنید.

2- بر روی منوی سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

کلیک بر روی منوی اصلی کروم

3- از منوی History زیر منوی History را انتخاب کرده تا صفحه تنظیمات آن باز شود.

نکته : شما می‌توانید با فشردن کلید ترکیبی Ctrl + H از روی کیبورد خود به باز کردن این صفحه بپردازید.

رفتن به بخش history گوگل کروم

4- در صفحه History ، بر روی Clear Browsing Data کلیک کنید.

رفتن به بخش تنظیمات حذف و پاک کردن کش و سایر دیتاها گوگل کروم

5- حال صفحه‌ای همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که شما قادر خواهید بود با تنظیم آن به حذف کش و History خود بپردازید ؛ در ادامه به توضیح هر یک از بخش‌ها خواهیم پرداخت.

انتخاب و تنظیم Clear Browsing data در google chrome

Clear the following items from : در این فیلد شما می‌توانید به کروم بگویید History چه بازه‌ای از زمان را برای شما حذف کند . برای حذف کامل آن باید این قسمت را بر روی The Beginning of time تنظیم کنید.

Browsing History : تمامی تاریخچه جستجو‌ها و سایت‌هایی که تا به حال وارد آن شده‌اید.

Download History : تمام فایل‌هایی که تا به حال با کروم دانلود شده است.

نکته : با انتخاب این قسمت ، تنها تاریخچه فایل‌های دانلودی حذف شده و فایل‌های دانلود شده بر روی سیستم شما همچنان باقی خواهد ماند.

Cached images and files : این بخش مرتبط با کش و فایل‌های سایت‌هایی است که تا به حال وارد آن شده‌اید که مهمترین قسمت در حذف History و دوباره‌خوانی محتوای وب سایت‌ها نیز می‌باشد.

Passwords : تمامی پسوردهای وارد شده برای لاگین به وب سایت‌های مختلف در این قسمت ذخیره شده است.

Autofill form data : تمامی اطلاعاتی که در فرم‌های مختلف سایت‌ها به صورت خودکار توسط کروم پر می‌شوند در این قسمت نگه‌داری می‌گردد.

Hosted app data : اطلاعات و داده‌های مربتط با نرم افزارهای کروم که بر روی آن نصب شده است در این قسمت وجود دارد.

Media License : اگر از لایسنس و یا گواهینامه امنیتی برای ورود به برخی از سایت‌ها استفاده می‌کنید در این بخش ذخیره شده و با انتخاب آن به حذف آنها خواهید پرداخت.

حال با توضیحاتی که خدمت شما عرض کردیم ، می‌توانید گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از آن بر روی CLEAR BROWSING DATA کلیک نمایید.

نکته : اگر قصد دارید ، به طور کلی مرورگر گوگل کروم رفرش شود ، باید تیک تمام گزینه‌ها را زده و سپس بر روی Clear browsing data کلیک کنید.

امیدواریم از آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.