آموزش گرفتن backup از هاست cpanel

در ادامه مباحث آموزش کنترل پنل هاست سیپنل در این بخش با آموزش گرفتن backup از هاست cpanel در خدمت شما خواهیم بود. برای این امر ابتدا باید مراحل زیر را ...

آموزش گرفتن backup از هاست cpanel

در این مطلب از سری مطالب آموزش سیپنل با آموزش گرفتن backup در هاست Cpanel در خدمت شما خواهیم بود.

Backup یا گرفتن نسخه پشتیبان از هاست و وب سایت‌ها به یک امر بسیار مهم در امروز تبدیل شده است و لازمه یک مدیر حرفه‌ای وب است که همیشه نسخه پشتیبانی از وب سایت خود داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم به آموزش گرفتن یک نسخه پشتیبان کامل در سیپنل پرداخته تا شما بتوانید از وب سایت خود یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کرده تا در صورت لزوم و یا ایجاد مشکل بر روی وب سایتتان آن را باز گردانی کنید.

نکت در این آموزش نحوه تهیه نسخه پشتیبان در کنترل پنل Cpanel آموزش داده شده است و چنانچه شما از میزبانی وب ویندوز و کنترل پنل پلسک استفاده می‌کنید به آموزش نحوه گرفتن بک آپ در پلسک مراجعه نمایید.

با آموزش گرفتن backup در هاست Cpanel همراه ما باشید.

آموزش گرفتن backup در هاست Cpanel

1- ابتدا وارد هاست Cpanel خود شوید.

2- از منوی Files بر روی Backup کلیک کنید تا صفحه بک آپ باز گردد.

باز کردن بخش Backup در سیپنل

3- سپس برای دریافت یک نسخه پشتیبان کامل از سایت خود بر روی  Download a Full Website Backup کلیک کرده تا به صفحه بعدی بروید.

انتخاب Full Backup در سیپنل

نکته : در صورتی که نیاز دارید تنها از بخشی از هاست مانند دیتابیس و یا Home Directory خود بک آپ تهیه کنید بر روی نام آنها که در ادامه صفحه نوشته شده است کپی کنید.

4- حال پس از باز شدن صفحه Full Backup ، ابتدا ایمیل خود را در بخش Email Address وارد کرده و سپس بر روی Generate Backup کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی Generate Backup ، سیپنل شروع به گرفتن یک نسخه پشتیبان کامل از هاست شما کرده و بعد از اتمام آن یک ایمیل مبنی بر اتمام بک آپ برای شما ارسال خواهد شد.

نکته : چنانچه نمی‌خواهید سیپنل برای شما ایمیلی ارسال کند ، گزینه Do not send email notification of backup completion را انتخاب نمایید.

وارد کردن ایمیل و کلیک بر روی generate Backup

پس از کلیک بر روی Generate Backup صفحه‌ای همانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که به معنای شروع مراحل دریافت بک آپ است و در این لحظه شما می‌توانید از سیپنل خارج شده و پس از مدتی برای دانلود بک آپ خود مراجعه نمایید.

شروع مرحله گرفتن Full Backup

5- پس از دریافت ایمیل ، به صفحه Download a Full Website Backup برگشته و بر روی بک آپ ایجاد شده کلیک کنید تا دانلود آن شروع شود.

دانلود بک آپ کامل از وب سایت در Cpanel

پس از دانلود ، شما یک بک آپ کامل از وب سایت خود خواهید داشت.

امیدواریم از آموزش گرفتن backup در هاست Cpanel استفاده لازم را برده باشید.

جهت دیدن سایر آموزش‌های سیپنل به لینک آموزش کنترل پنل Cpanel مراجعه نمایید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران