رفع مشکل نمایش حروف فارسی در MySQL

رفع مشکل نمایش حروف فارسی در MySQL یکی از درخوست هایی است که کاربران زیادی برای آموزش آن به ما اعلام کرده اند و حال در این مطلب قصد داریم به آموزش 3 روش برای حل این مشکل بپردازیم

رفع مشکل نمایش حروف فارسی در MySQL

گاهاً کاربران سوال داشتنه‌اند ، که دلیل نمایش حروف فارسی در دیتابیس به صورت ؟ چیست و چگونه می‌توان آن را حل کرد. حال قصد داریم در این مطلب به رفع مشکل نمایش حروف فارسی در MySQL پرداخته تا برای همیشه با علامت ؟ در دیتابیس خود خداحافظی کنید.

ایجاد و منشع این مشکل دلایل مختلفی دارد که از اصلی‌ترین آنها می‌توانید به نوع unicode دیتابیس باشد و این اتفاق برای تمامی زبان‌هایی که از بازه ASCII خارج می‌گردند رخ خواهد داد و ما در این مطلب از طریق 3 روش مختلف به حل آن خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

رفع مشکل نمایش حروف فارسی در MySQL

روش اول : تنظیم Unicode دیتابیس

دلیل اصلی مشکل تغییر حروف فارسی به ؟ یونیکدهای داخل دیتابیس است که شما می‌توانید از طریق PHPMyAdmin به تصحیح آن بپردازید.

1- برای تنظیم Unicode از طریق پنل هاست خود به بخش PHPmyAdmin بروید.

رفتن به بخش phpmyadmin

2- حال بر روی دیتابیس مورد نظر کلیک کنید و سربرگ Operations را انتخاب کنید.

رفتن به سربرگ operations دبیتابیس

3- دربخش Collation فرمت را به utf_8 persian ci تغییر داده و بر روی Go کلیک کنید تا تغییرات اعمال گردد.

تغییر collation به یونیکد

حال از این به بعد تمامی اطلاعات ذخیره شده بدون هیچ مشکلی و به صورت صحیح در دیتابیس ذخیره می‌گردند.

دقت داشته باشید اطلاعات قبلی که در دیتابیس ذخیره شده‌اند قابلیت بازگشت به حروف فارسی را نداشته و اطلاعاتی که پس از تنظیم یونیکد ذخیره می‌گردند ، با حروف فارسی در دیتابیس جای خواهند گرفت.

روش دوم : تنظیم و استانداردسازی ارتباط دیتابیس

شما می‌توانید جهت استانداردسازی ارتباط با دیتابیس و ثبت اطلاعات از تکه کد زیر استفاده نموده تا بدون مشکل ، ارتباطات از همان ابتدا به صورت Unicode شده و یا استاندارد utf8 برقرار شود.

دقت داشته باشید این روش ، یکی از بهترین راه‌کارها در زمینه مشکلات حروف فارسی است و دیگر با حروف فارسی هیچ مشکلی نخواهید داشت.

mysql_query(“SET CHARACTER SET utf8″);

روش سوم : تنظیم یونیکد از طریق ارسال Header در PHP

شما می‌توانید همانند روش قبلی ، این کد را در ابتدای کد صفحات PHP خود قرار داده تا مشکل نمایش حروف فارسی در MySQL را نداشته باشید.

header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');

بدین ترتیب شما می‌توانید مشکلات پیش آمده برای حروف فارسی و همچنین دیتابیس خود را با روش‌های بالا تغییر داده و بدون مشکل به کار خود ادامه دهید.

البته دقت داشته باشید که اگر از زبان فارسی در فایل‌های PHP و سایر فایل‌های کدنویسی شده ، استفاده کرده‌اید ؛ آنها را نیز باید با یونیکد Utf8 ذخیره کرده تا حروف فارسی بدون مشکل به شما نمایش داده شود.

امیدواریم مطلب رفع مشکل نمایش حروف فارسی در MySQL برای شما مفید واقع شده باشد.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران


 
در حال بارگذاری...

برای مشاهده مطالب بیشتر به آکادمی آذرآنلاین مراجعه کنید

محتوای بیشتری برای بارگذاری وجود ندارید