روش تغییر و مدیریت رکورد ها در کنترل پنل دامنه آذرآنلاین

با استفاده از آموزش تغییر و مدیریت رکورد ها در کنترل پنل دامنه آذرآنلاین می‌توانید تمامی رکوردهای دامنه خود را به راحتی از طریق کنترل پنل اختصاصی دامنه کنترل و مدیریت کنید.

روش تغییر و مدیریت رکورد ها در کنترل پنل دامنه آذرآنلاین
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

پس از خرید دامنه از سایت آذرآنلاین، یک کنترل پنل اختصاصی به شما تعلق خواهد گرفت که به واسطه آن می‌توانید تنظیمات مختلفی را انجام دهید. از مهمترین تنظیمات قابل انجام در کنترل پنل دامنه آذرآنلاین، تنظیم NS سرورهای دامنه است که در مطالب قبل به توضیح آن پرداختیم.

اما یک امکان خوب و کاربردی دیگر که در پنل آذرآنلاین قابل دسترس است، وجود یک DNS Manager برای کنترل تنظیمات دی ان اس دامنه شماست.

به درخواست کاربران آذرآنلاین، در این مطلب به نحوه تغییر و مدیریت رکورد ها در کنترل پنل دامنه آذرآنلاین خواهیم پرداخت.

 

  1. پس از ورود به کنترل پنل اختصاصی دامنه خود، از منوی Manage Orders بر روی گزینه List/Search Order کلیک کنید.

image1

2. در صفحه باز شده بر روی نام دامنه خود کلیک کنید.

image2

3. در صفحه تنظیمات دامنه خود، بر روی DNS Management کلیک کرده و پس از هدایت به پایین صفحه بر روی Manage DNS کلیک نمایید.

image3

4. در پنجره باز شده، رکوردهایی را مشاهده می‌کنید که می‌توانید بر روی دامنه تنظیم نمایید. با انتخاب هر کدام از آن‌ها، گزینه Add Record برای شما به نمایش در خواهد آمد. به‌طور مثال، بدون داشتن سرویس هاست، شما می‌توانید از کنترل پنل دامنه خود به صورت مستقیم به یک آدرس IP اشاره کنید؛ این آدرس IP می‌تواند مربوط به سرور و یا هر سرویس دیگری باشد.
با انتخاب گزینه A Records و کلیک بر روی Add A Record این امر برای شما ممکن خواهد بود. 

image4

5. در این بخش شما باید نام زیر دامنه ، آدرس IP مورد نظر و TTL رکورد خود را وارد کرده و در پایان بر روی Add Record کلیک کنید.

 

اکنون رکورد مورد نظر شما در این لحظه ساخته شده و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

روش ساخت سایر رکورد ها نیز به همین روش بوده و تنها کافیست مقادیر لازم را در فیلدهای مربوطه وارد نمائید. 

 

  1. حال اگر در نظر دارید تغییراتی را در رکورد ساخته شده ایجاد کنید و یا آن را حذف کنید؛ بر روی نام رکورد ساخته شده خود کلیک نمایید.

image5

2. سپس در صفحه باز شده بر روی Delete Record و یا Modify Record کلیک نمایید.

image6

اکنون می‌توانید رکورد مورد نظر را حذف یا ویرایش کنید.

 

همچنین در مطالب قبلی به نحوه متصل کردن زیر دامنه به سرور مجازی از کنترل پنل سی پنل و یا متصل کردن زیر دامنه به یک IP در کنترل پنل پلسک اشاره کردیم ، اما این نکته حائز اهمیت است که برای تنظیم آن‌ها نیز به یک هاست نیاز خواهید داشت تا بتوانید تنظیم مورد نظر خود را اعمال کنید.

امیدواریم از آموزش تغییر و مدیریت رکورد ها در کنترل پنل دامنه آذرآنلاین استفاده لازم را برده باشید. اکنون می‌توانید تمامی رکوردهای دامنه خود را به راحتی از طریق کنترل پنل اختصاصی دامنه کنترل و مدیریت کنید. در صورت وجود هرگونه سوال، از طریق لایوچت، تیکت یا تماس با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

نظرات کاربران