فیشینگ چیست ؟

فیشینگ چیست ؟

فیشینگ چیست ؟

هکرها برای به دست آوردن اطلاعاتی که میخواهند از روش های زیادی استفاده می کنند و هر کدام که کار آمد باشد از آن استفاده می کنند و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا می کنند .

فیشینگ به نوعی دزدی آنلاین ولی با نقاب رسمی و تائید شده می باشد که معمولا قربانیان این نوع هک ظاهر گرافیکی آن است که به عنوان مثل هکراها برای دست آورد اطلاعات درخواستی با ارسال ایمیل هایی کاملا مشابه به سایت منبع اطلاعاتی از شما را میخواهند که معمولا اگه وارد لینک قرار داده شده شوید سوالاتی از شما می خواهند که در جواب به این سوالات باعث لو رفتن اطلاعات شما می شود و هکر به راحتی می تواند اکانت و حساب شما را در اختیار بگیرد .

وب سایت های محبوب اجتماعی، بانک ها، درگاه های پرداخت آنلاین و یا حتی مدیران IT معمولا طعمه های phishing قرار می گیرند. سایت Aol.com اولین وبسایتی است که در معرض حمله فیشینگ قرار گرفته است. همچنین سازمان هایی مثل paypal و epay با حملات فیشینگ مواجه شده اند. RSA مربوط به سال ۲۰۱۲ گزارش کلاهبرداری های آنلاین را نشان می دهد که به طور متوسط در هر ماه ۳۳،۰۰۰ حملات فیشینگ صورت گرفته است.

برای جلوگیری از فیشینگ چه باید کنیم ؟

  • اگر ایمیلی دریافت کردین و مشکوک به فیشینگ بود حتما ایمیل ارسال کننده را بررسی کنید که ایمیل رایگان نباشد .
  • نام خود را در ایمیل ها جستجو کنید، معمولا هکرها بدلیل اینکه اطلاعات واقعی شما را نمی دانند، نام شما را درمتن ایمیل مورد خطاب قرار نمی دهند. معمولا از نام های عمومی مانند “کاربر گرامی” یا “مشتری عزیز” استفاده خواهند کرد.
  • هکرا برای اینکه شما را وادار به عمل انجام شده قرار دهند همیشه از کلماتی مثل “در صورت عدم پاسخگویی حساب شما مسدود می شود” و امثال این استفاده می کنند .
  • لینک موجود در ایمیل را حتما قبل از باز کردن بررسی کنید که مربوط به یک منبع رسمی باشه .
  • می توانید برای امنیت بیشتر از نرم افزار های آنتی فیشینگ استفاده کنید .

نظرات کاربران


 
در حال بارگذاری...

برای مشاهده مطالب بیشتر به آکادمی آذرآنلاین مراجعه کنید

محتوای بیشتری برای بارگذاری وجود ندارید