نحوه اتصال دامنه به کلادفلر (Cloudflare)

یادگیری نحوه اتصال دامنه به کلادفلر که یکی از CDN های محبوب و پرطرفدار است از مواردی است که می‌تواند به شما کمک بزرگی کند.

نحوه اتصال دامنه به کلادفلر (Cloudflare)

شبکه‌های تحویل محتوا یا «Content Delivery Network» یا همان CDN ها از تعداد بسیار زیادی سرور در نقطات مختلف جهان تشکیل شده‌اند که تمامی این سرورها با هم در ارتباط هستند.

کلادفلر یکی از CDN های محبوب و پرطرفدار است. زمانی که شما از کلادفلر برای وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، اطلاعات سایت به صورت بهینه در این شبکه ذخیره می‌شود؛ به عبارت ساده‌تر، زمانی که کاربر به وب‌سایت شما وارد می‌شود، درخواست ورود از طرف کاربر به جای وب سرور اصلی، به نزدیک‌ترین سرور CDN ارسال می‌شود و کلادفلر با کاهش فاصله جغرافیایی، در زمان سریع‌تری به درخواست کاربر پاسخ داده و محتوای آن را نمایش می‌دهد.

کلودفلر علاوه بر سرعت بخشیدن به نمایش وب‌سایت برای کاربر، امنیت بیشتری برای سایت نیز فراهم می‌کند. زمانی که سایت شما در شبکه Cloudflare قرار بگیرد، تمامی درخواست‌هایی که به وب‌سایت ارسال می‌شوند توسط این CDN بررسی می‌شوند. اگر روبات یا هکری، قصد ایجاد مشکل و خرابی در سایت شما را داشته باشد، توسط فایروال‌های قدرتمند این سرویس، شناسایی و مسدود می شود.

با ما همراه باشید تا در این مطلب، با بررسی نحوه اتصال دامنه به کلادفلر ، بتوانیم یک سایت یا دامنه را به کلادفلر اضافه کنیم.

آموزش نحوه اتصال دامنه به کلادفلر و بررسی اتصال آن

قدم اول برای افزودن دامنه به کلادفلر، ورود به سایت Cloudflare است. پس از ورود به سایت کلادفلر بر روی گزینه Log In یا Sign Up کلیک می‌کنیم.

به دامنه ۰۱

اگر هنوز در کلادفلر حساب ندارید، ابتدا باید در این سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام در کلادفلر ساده است و می‌توانید این پروسه را با یک ایمیل و تعیین پسورد انجام دهید. 

به دامنه 02

اکنون در صفحه اصلی یا Home، بر روی Add site کلیک کرده و دامنه سایت خود را به کلادفلر اضافه کنید.

به دامنه 03

پس از انتخاب دامنه‌ای که اضافه کرده‌اید، از پنل سمت چپ، بر روی قسمت DNS کلیک کنید تا بتوانید رکوردهای دامنه را مدیریت کنید.

اکنون نیم سرورهای کلادفلر را که در قسمت پایین صفحه برای شما به نمایش در آمده را روی دامنه خود تنظیم کنید تا اتصال دامنه شما به CDN کلادفلر انجام شود.

 به دامنه 04

امیدواریم این آموزش برایتان مفید واقع شود. در صورت وجود هرگونه سوالی در رابطه با نحوه اتصال دامنه به کلادفلر (CloudFlare) می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی مجموعه در ارتباط باشید. 

نظرات کاربران