روش تغییر مشخصات هویز دامنه

تغییر مشخصات هویز دامنه دارای 5 مرحله می باشد که در این مقاله شرح داده ایم. هویز به معنای این است که افراد هنگام ثبت دامنه اطلاعاتشان را در سامانه ثبت می کنند.

روش تغییر مشخصات هویز دامنه
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

امروزه خیلی از افراد از دامنه ها در رایانه ها و دستگاه های کامپیوتری خود برای داشتن امنیت بالایی که ایجاد می‌کنند، استفاده فراوانی دارند. هویز هم بخشی بسیار  مهم  از این دامنه است که خود دارای ویژگی هایی است که افراد با آن هم سر و کارهایی دارند. گاهی در صورت نیاز دست به تغییر و تحولی در این مشخصات هویز دامنه انجام می‌دهند. ما در این مقاله قصد داریم برای شما از روش تغییر مشخصات هویز دامنه و همچنین دامنه و انواع هویز دامنه ها اطلاعاتی را ارائه بدهیم که بسیار مفید هستند.

در همه دامنه ها، هویز عضوی جدا نشدنی است و بخشی از دامنه را هویز تشکیل می دهد. در اصل هویز به معنای این است که افراد هنگام ثبت دامنه هر اطلاعاتی را که وارد دامنه ها می ‌کنند و در سامانه ثبت می‌شود را هویز دامنه ها می نامند. اطلاعاتی مانند نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن ، کد پستی ، آدرس و نشانی ، تاریخ ثبت و تاریخ انقضا ، نشانه ایرنیک و غیره در هویز دامنه ها است .

 همه این اطلاعاتی را که افراد در این سامانه ثبت می‌کنند، در یک بانک اطلاعاتی به صورت بایگانی نگهداری می‌شوند. همه این اطلاعات هر فرد را که مشخصات خود آن هستند، افراد ثبت کننده آن ها می‌توانند ویرایش و تغييراتی در آن اطلاعات ایجاد کنند. ما در این مقاله از روش تغییر مشخصات هویز دامنه اطلاعاتی را مطرح میکنیم که هر زمان نیاز به تغییراتی بود با مطالعه این مطلب سریعا اقدام به تغییر کنید.

 هویز دامنه چیست؟

هویز دامنه را می‌توان به  دو نوع هویز تقسیم بندی کرد :

 نوع اول

هویز دامنه ها اطلاعاتی است که به صورت عمومی است و برای همه عموم مردم قابل مشاهده است، اما نمی توانند آن ها را تغییراتی ایجاد کنند.

 نوع دوم

هویز دامنه ها اطلاعاتی است که به صورت شخصی و خصوصی است و مردم عادی که آن اطلاعات را ثبت نکرده اند نمی توانند آن ها را مشاهده کنند و فقط برای ثبت کننده مشخصات در دامنه قابل مشاهده و تغییر می باشد.

 

 برای تغییر مشخصات هویز دامنه از روشی که در این قسمت گفته می ‌شود،  می توانید استفاده کنید.  روش تغییر مشخصات هویز دامنه عبارتند از:

 قدم اول:

برای شروع تغییرات در اطلاعات هویز دامنه در ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

 قدم دوم:

به روی منوی ' دامنه ها ' کلیک نمایید و سپس در زیر آن منوی  ' دامنه های من ' را کلیک کنید.

قدم سوم:

صفحه نمایش، تعدادی از همه ی دامنه های شما را نمایش می دهد و شما هر کدام از دامنه های مورد نظر را که نیاز به تغییراتی در هویز آنها وجود دارند انتخاب و کلیک بر روی آن گزینه می کنيد.

 قدم چهارم:

صفحه نمایش دیگری نمایان می‌شود که از منو های موجود در صفحه، منوی اطلاعات تماس را انتخاب می نمایید.

 قدم پنجم:

صفحه نمایش جدیدی نمایان می‌شود و شما میتوانید اطلاعات و مشخصات هویز دامنه را به طوری که می‌خواهید وارد نمایید و تغییراتی را ایجاد کنید. در آخر به روی گزینه ' ذخیره سازی اطلاعات ' کلیک کرده و تمام و پایان کار تغییر مشخصات هویز دامنه است.  توجه داشته باشید که هر تغییراتی که در اطلاعات و مشخصات هویز دامنه ها  به وجود می آیند به صورت ایمیل برای شما ارسال می شوند. تا در صورت تایید شما ، صحت این تغییرات از طرف شما سریعا بلافاصله بعد از تایید آن تغییرات در اطلاعات و مشخصات هویز دامنه ها به روز رسانی و اعمال شوند.

  • اطلاعات و مشخصات شرکت های ثبت کننده
  • تاریخ ثبت و تاریخ انقضا
  • DNS هایی که در دامنه وجود دارند
  • نام و نام خانوادگی
  • شماره تلفن
  • آدرس و نشانی محل سکونت
  • تاریخ ثبت و تاریخ انقضا
  • آدرس ایمیل
  • شناسه ایرنیک

 سعی کردیم اطلاعاتی راجع به روش تغییر مشخصات هویز دامنه و خود هویز دامنه را به طوری مطرح کنیم که قابل یادگیری آسان و راحتی باشد و هر زمان نیازی به تغییراتی بود بهترین استفاده را از این مقاله برای رفع مسئله مورد نظر ببرید.

 

نظرات کاربران