چرا دامنه com محبوب تر است؟

چرا دامنه com محبوب تر است؟-پسوند های همچون .com و .net از پسوند های است که به سهولت قابل تشخیص می باشند در واقع می توان ب زبان ساده گفت که

چرا دامنه com محبوب تر است؟
لیست مطالبی که در این مقاله می خوانید:

 تصور کنید که تحت عنوان مدیر وب سایت یک وب سایت نوپا فعالیت می کنید در این صورت آیا مطلع هستید که باید چه دامنه ی را انتخاب نمایید؟ از چه پسوندی بایست استفاده نمود؟ آیا انتخاب درست پسوند دامنه بر روی وب سایت شما تأثیر دارد؟ آیا پسوند دامنه می تواند بر روی سئو تأثیر دارد؟ دامنه متشکل از سه قسمت می باشد قسمت سوم و یا نهایی آن که پسوند دامنه می باشد که نمایانگر نوع سایت می باشد. پسوند دامنه های بسیاری وجود دارد که با توجه به ماهیت وب سایت خود بایست آن را انتخاب نمایید. آنگونه که به نظر می رسد نام دامنه com بسیار محبوب تر از نام دامنه های دیگر می باشد چرا که تقریباً از همان ابتدای کار وجود داشته است. در نتیجه به خوبی می تواند در ذهن کاربر باقی بماند. علاوه بر این پسوند com از امتیاز بالای در موتور های جستجو برخوردار می باشد. در ادامه این مطلب ((چرا دامنه com محبوب تر است؟)) با آذرآنلاین همراه باشید. چنانچه نیاز به خرید دامنه com داشته باشید می توانید با خیالی راحت به لینک آن مراجعه نموده و خرید خود را انجام دهید.

در حالت کلی دامنه های TLD به دو گروه تقسیم می گردند گروه اول دامنه های هستند که به یک کشور خاص تعلق دارند برای مثال ir که با نام ccTLD شناخته می شوند. گروه دوم دامنه های می باشند که عمومی هستند برای مال .org که به اینگونه دامنه ها Gtld اطلاق می گردد. با وجود آنکه پسوند های دامنه متعدد بسیاری می توان پیدا نمود و دامنه های سطح بالا به صورت پیوسته به وجود می آیند. ولیکن بعضی از TLD ها طرفداران زیاد داشته و محبوبیت بسیاری دارند. همین مسئله موجب شده است که از بازار رقابتی بالای برخوردار باشند به نحوی که دامنه ها با قیمت بسیاری بالای فروخته می شوند و افراد بسیاری در صدد تصاحب بهترین دامنه باشند.

دامنه

از قدیمی ترین دامنه های که می توان نام برد و در صدر فهرست قرار داد بدون شک دامنه .com است. این پسوند دارای سی سال سابقه می باشد که تحت عنوان مخفف commerce می باشد. در ابتدا تنها برای استفاده شرکت های پی ریزی شده بود ولیکن پس از مدتی عمومیت یافت و اکنون به وسیله هر نوع وب سایتی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به آمار های منتشر یافته در رابطه با بیشترین میزان استفاده از پسوند نگاهی بیندازید مشاهده خواهید کرد که بیشتر از نیمی از آدرس های اینترنتی پسوند .com را دار می باشد. بعد از این پسوند در رتبه های بعدی .net و .org قرار دارد. همچنین اگر به تصویر زیر که همین آمار را نشان می دهد نگاهی بیندازید دامنه .ir که برای کشور ایران می باشد  جایگاه 5 را به خود اختصاص داده است.

دامنه دات کام

پسوند های همچون .com و .net از پسوند های است که به سهولت قابل تشخیص می باشند در واقع می توان ب زبان ساده گفت که جزء قابل تشخیص ترین ها در بستر وب می باشند. نکته جالب در رابطه با این پسوند ها این است که از زمان ایجاد شبکه جهانی وب قابل استفاده می باشند. به نحوی که همچنان نیز جزء اولین دامنه های انتخابی توسط کسب و کار های بزرگ و کوچک می باشد.

 

چنانچه که اگر یک سایت دارای پسوند .com باشد بازدیدکنندگان بسیاری خواهد داشت چرا که جزء قدیمی ترین نام دامنه های می باشد. ولیکن تنها دامنه نمی تواند عامل موفقیت به شمار آید. در یک کلام اگر موفق شوید وب سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه نمایید. در این صورت در کنار این مورد پسوند مناسب بهتر می تواند ترافیک بسیاری را به سمت وب سایت شما هدایت نماید که می تواند دلیلی بر استفاده از این پسوند به حساب آید. مورد بعدی برای بکارگیری دامنه .com مناسب بودن آن برای گوشی می باشد. به این صورت که اگر به کیبورد گوشی خود نگاهی بیندازید به احتمال زیاد کلید اختصاصی که برای .com در نظر گرفته شده است را مشاهده خواهید نمود؛ که سبب می شود کاربران به سهولت در زمان درج آدرس تنها با یک کلیک کار را تمام کنند. همچنین بدون توجه به نوع سایت خود می توانید از این پسوند استفاده نمایید. موارد بیان شده تنها برخی از دلایلی محبوبیت این دامنه باشد. 

کلام پایانی

دامنه .com در میان وب سایت های تجارت الکترونیک بسیار محبوب می باشد و می تواند  منافع بسیاری به همراه داشته باشد. ولیکن تنها مشکلی که وجود دارد این است که کلمات کلیدی محبوب و کلیک خور با دامنه .com به ثبت رسیده و در نتیجه به سختی می توان دامنه با پسوند .com به وجود آورد.

آشنایی با  : ثبت دامنه 

 

نظرات کاربران