آموزش ثبت دامنه

در این مطلب به آموزش ثبت دامنه در آذرآنلاین پرداخته شده تا شما با مطالعه آن بتوانید به سرعت و به صورت آنی دامنه بین المللی خود را ثبت کرده و از آن استفاده نمایید.

آموزش ثبت دامنه

در این مطلب از سری مطالب آموزش‌های دامنه با آموزش ثبت دامنه در آذرآنلاین در خدمت شما خواهیم بود.

همانطور که می‌دانید ثبت دامنه یکی از اولین قدم‌ها برای راه اندازی وب سایت است و در ابتدای راه شما باید نامی برای وب سایت خود انتخاب کنید که همان نام دامنه می‌باشد.

حال در این آموزش ما به آموزش ثبت دامنه‌های بین المللی پرداخته و در آموزش‌های آتی ، آموزش ثبت دامنه ir. را منتشر خواهیم کرد، همچنین میتوانید جهت ثبت دامنه ir به این صفحه مراجعه کرده و دامنه ایرانی خود را ثبت نمایید.

با ما همراه باشید.

توصیه می‌گردد قبل از ثبت و پراختتن به مراحل آن ، مطلب راهنمای ثبت دامنه‌های بین المللی را مطالعه کرده تا در بین مراحل ثبت دامنه با مشکل مواجه نشوید.

آموزش ثبت دامنه بین المللی

1- در ابتدای کار باید شما وارد اکانت کاربری خود در آذرآنلاین شده و یا یک اکانت کاربری جدید ایجاد کنید.

نکته 1 : اگر می‌خواهید یک اکانت بسازید ، در نظر داشته باشید که آدرس و سایر مشخصات را به صورت لاتین وارد کرده و کشور را بر روی گزینه‌ای غیر از ایران تنظیم کنید تا مراحل ثبت دامنه برای شما به صورت اتوماتیک طی شود و دامنه بلافاصله بعد از پرداخت ، ثبت گردد.

نکته 2 : در صورتی که شما از قبل اکانتی بر روی سایت آذرآنلاین داشته‌اید ، مشخصات خود را چک کرده و در صورتی که اطلاعات به صورت لاتین وارد نشده و یا کشور خود را ایران انتخاب کرده‌اید ، تغییرات لازمه را انجام داده تا مراحل به درستی تا پایان انجام گردد.

وارد شدن یا ساخت دامنه

2- پس از ورود به اکانت خود ، از صفحه اصلی سایت ، منوی دامنه را باز کرده و گزینه ثبت دامنه را انتخاب کنید.

رفتن به منوی ثبت دامنه

3- در این صفحه نام دامنه خود را در سمت چپ وارد کرده و پسوندهای مورد نیاز خود برای ثبت را در کادر وسط وارد نمایید ؛ در پایان بر روی بررسی دامنه کلیک کنید.

گرفتن هویز دامنه مورد نظر

4- پس از جستجو نام دامنه شما ، در صورتی که دامنه قبلاً ثبت نشده باشد به شکل زیر نمایش داده خواهد شد که باید بر روی افزودن به ثبت خرید کلیک کنید.

افزودن دامنه مورد نیاز

5- پس از افزودن به سبد خرید ، بر روی ادامه سفارش کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

نکته : شما می‌توانید با ثبت چندین پسوند از دامنه انتخابی خود ، از تخفیف ویژه در ثبت دامنه برخوردار گردید.

ادامه سفارش خرید دامنه

6- در این مرحله به شما پیشنهاد سرویس‌های مورد نیاز و کاربردی برای دامنه داده خواهد شد که می‌توانید آنها را به دلخواه انتخاب کرده و یا بر روی ادامه سفارش کلیک کنید.

نمایش سرویس های پیشنهادی

7- در مرحله پایانی شما درگاه پرداخت را انتخاب کرده و به پرداخت هزینه سرویس خود می‌پردازید.

نکته : اگر کد تخفیفی برای ثبت دامنه دارید ، می‌توانید در این صفحه وارد کرده و گزینه اعمال تخفیف را انتخاب کنید.

انتخاب درگاه پرداخت و پرداخت هزینه ثبت دامنه

پس از پرداخت ، مراحل ثبت سفارش شما پردازش شده و در صورت وارد کردن اطلاعات با رعایت نکات ثبت دامنه ، دامنه شما به صورت خودکار ثبت خواهد شد.

امیدواریم از آموزش ثبت دامنه در آذرآنلاین استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران


 
در حال بارگذاری...

برای مشاهده مطالب بیشتر به آکادمی آذرآنلاین مراجعه کنید

محتوای بیشتری برای بارگذاری وجود ندارید