آموزش بلاک کردن سایت در میکروتیک

در این بخش از سری مطالب آموزش میکروتیک با آموزش بلاک کردن سایت در میکروتیک در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود ...

آموزش بلاک کردن سایت در میکروتیک

در این بخش از سری مطالب آموزش فایروال میکروتیک به درخواست کاربران با آموزش بلاک کردن سایت در میکروتیک در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

در مطالب قبل به آموزش بلاک کردن یک آدرس IP و یا بلاک کردن Mac در میکروتیک پرداختیم که از سری رول‌هایی بود که بسته‌ها به مقصد میکروتیک ارسال می‌شدند و در اصل ارتباط از خارج به داخل شبکه بود.

حال در این مطلب با آموزش بلاک کردن سایت در میکروتیک در خدمت شما خواهیم بود که به نوعی Chain آن با موارد قبلی متفاوت است و در این رول ارتباط داخل به خارج کنترل می‌گردد.

در ادامه با آموزش بلاک کردن سایت در میکروتیک همراه ما باشید.

آموزش بلاک کردن سایت در میکروتیک

1- ابتدا از طریق Winbox به میکروتیک متصل شوید.

2- از منوی IP بر روی گزینه Firewall کلیک کنید.

رفتن به فایروال میکروتیک

3- در پنجره باز شده از بخش Filter Rules بر روی علامت به علاوه کلیک کنید تا یک رول جدید ایجاد شود.

افزودن رول جدید به فایروال میکروتیک

4- حال در این صفحه از سربرگ General گزینه Chain را بر روی Forward قرار داده و سپس از سربرگ Advanced و بخش Content ، آدرس دامنه مورد نظر را وارد نمایید و در نهایت از سربرگ Action ، گزینه Action را بر روی Drop انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید.

تصویر زیر نمونه‌ای از انجام مراحل ذکر شده می‌باشد.

تنظیم فایروال میکروتیک برای بلاک کردن URL

بدین ترتیب شما می‌توانید دامنه‌های مورد نظر را در میکروتیک بلاک کرده تا دسترسی از داخل شبکه به سایت مورد نظر قطع گردد.

نکته اول : دقت داشته باشید که اگر در نظر دارید تمامی SubDomain های یک دامنه را بلاک کنید باید از * قبل از دامنه استفاده نمایید.

نکته دوم : اگر کاربری در شبکه شما از VPN استفاده نماید ، این فیلترینگ عمل نخواهد کرد و شما باید سرویس‌های VPN را نیز به ترتیب بلاک نمایید که در مطالب آتی نیز به آنها خواهیم پرداخت.

امیدواریم در پایان از آموزش بلاک کردن سایت در میکروتیک استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید و یا برای رفع مشکلات دیگر در زمینه آموزش‌های آذرآنلاین به بخش Community مراجعه کرده و مشکل خود را در آن مطرح نمایید تا در اسرع وقت کاربران دیگر و کارشناسان به سؤالات شما پاسخ دهند.

نظرات کاربران