غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق Group Policy

در ادامه آموزش های کاربردی ویندوز 10 و نحوه غیرفعال سازی آپدیت ویندوز در این بخش با آموزش غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق Group Policy در خدمت شما خواهیم بود. شما می‌توانید ...

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق Group Policy

در مطالب قبلی از سری مطالب آموزش‌های کاربردی ویندوز 10 به آموزش غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق سرویس Windows Update و همچنین حذف تسک‌های آپدیت در ویندوز اشاره کردیم و حال در این مطلب قصد داریم به آموزش یکی از روش‌های دیگر غیرفعال‌سازی آپدیت ویندوز نیز بپردازیم. غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق Group Policy نه تنها بر روی سیستم‌های لوکال کاربرد دارد ، بلکه شما می‌توانید از طریق شبکه و Active Directory Domain Services نیز به تغییر تنظیمات آپدیت پرداخته و این تنظیم را به سادگی برای تمامی سیستم‌های داخل Domain خود لحاظ کنید.

نکته : تنظیمات در Group Policy کمی حساس بوده و برای اجرا و تغییرات آن باید کمی تخصص داشته باشید ، حال اگر تخصص لازمه را ندارید ، مراحل زیر را به صورت دقیق و کامل پیش بگیرید تا مشکلی برای ویندوز شما ایجاد نگردد.

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق Group Policy

1- ابتدا پنجره Run را با زدن کلید ترکیبی WinKey + R باز کنید.

پنجره Run را شما می‌توانید با جستجو در نوار استارت نیز پیدا کنید.

2- سپس عبارت gpedit.msc را تایپ کرده و بر روی Ok کلیک کنید.

باز کردن group policy از طریق پنجره run

3- پس از باز شدن پنجره Goup Policy به ترتیب به آدرسی که در خط زیر ذکر شده بروید.

Computer Configuration > Administrative Template > Windows Components > Windows Update

4- حال پس از کلیک بر روی Windows Update بخشی در سمت راست پنجره نمایان خواهد شد که در بین آن گزینه Configure Automatic Update را یافته و با دابل کلیک آن را باز کنید.

رفتن به بخش Windows update

5- در این بخش شما قادر خواهید بود ، تنظیمات آپدیت ویندوز را به هر شکلی در نظر دارید ، سفارشی‌سازی نمایید.

این بخش دارای 4 گزینه اصلی بوده که عبارت‌اند از :

1- Notify for download and notify for install : به شما پیغامی مبنی بر وجود آپدیت جدید خواهد داد و شما قادر خواهید بود که به دانلود آن بپردازید یا خیر . همچنین پس از دانلود و قبل از نصب به شما پیغامی داده خواهد شد تا در هر زمان که در نظر دارید به نصب آپدیت دانلود شده ، بپردازید.

2- Auto download and notify for install : آپدیت‌های جدید به صورت خودکار دانلود خواهد شد ولی برای نصب به شما پیغام ارسال خواهد شد و پس از تأیید شما شروع به نصب خواهد کرد. ( ویندوز به صورت پیش‌فرض از این حالت استفاده می‌کند. )

3- Auto download and schedule the install : به صورت خودکار دانلود آپدیت انجام خواهد شد و یک یک بازه زمانی به صورت خودکار برای نصب آن مشخص خواهد شد.

4- Allow local admin to choose setting : با انتخاب این گزینه ، ویندوز اجازه تنظیم دریافت کردن آپدیت به شکل خودکار و یا دستی را از طریق کنترل پنل آپدیت ویندوز در اختیار Administrator لوکال همان سیستم قرار خواهد داد.

*** بهترین حالت برای جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز انتخاب گزینه Notify for download and notify for install است که در هر شرایطی برای آپدیت از شما اجازه گرفته و شما می‌توانید در هر زمانی که با پیغام آپدیت روبه‌رو شدید ، وضعیت آپدیت شدن یا نشدن را انتخاب کنید.

تنظیم آپدیت ویندوز

امیدواریم مطلب غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق Group Policy استفاده لازم را برده باشید.

در مطالب آتی به نحوه تنظیم غیرفعال کردن آپدیت ویندوز از طریق رجیستری خواهیم پرداخت.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران