ریستارت اضطراری در ویندوز 10

در ادامه آموزش‌های کاربردی ویندوز 10 در این بخش با آموزش ریستارت اضطراری در ویندوز 10 در خدمت شما خواهیم بود که یکی از مهمترین و کاربردیترین نکاتی است که شما ...

ریستارت اضطراری در ویندوز 10

گاهاً برای شما هم اتفاق افتاده که ویندوز شما به دلایل مختلف هنگ می‌کند و یا نیاز دارید که فوراً و بدون وقفه در بستن نرم‌افزارها ویندوز ریستارت شود. اولین ایده مطمئناً کلید ریست بر روی لپ‌تاپ یا کیس شما خواهد بود اما امکانی دیگر وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد به طور سریع ویندوز را ریستارت کنید. بر همین اساس در این مطلب قصد داریم شما را با ریستارت اضطراری در ویندوز 10 آشنا سازیم.

شاید در ابتدا نیازی به آموزش و فراگیری این مطلب نداشته باشید اما با کمی تأمل می‌بینید که این قابلیت ویندوز 10 یکی از بهترین آپشن‌هایی است که تا بحال ویندوز ارائه داده است.

دیلیل این برتری این است که ، شما در هنگام فشردن کلید ریست یا پاور برای ریستارت شدن سیستم ، بدون توجه به ویندوز و هارددیسک و از دست دادن ویندوز و یا اطلاعات این کار را انجام می‌دهید و حتی شاید با دانستن این مطلب نیز نیاز به ریستارت سخت افزاری داشته باشید. اما ریستارت اضطراری در ویندوز 10 با ملاحظه برای عدم از دست دادن ویندوز و همچنین سایر اطلاعات ، ریستارت را به همان سرعت سخت افزاری انجام خواهد داد .

پس یک نکته مثبت استفاده از این قابلیت در کنار مزیت بزرگ آن ، از دست ندادن ویندوز و سخت‌افزار شما خواهد بود.

حال با تفاسیری که خدمت شما از این مطلب داشتیم در ادامه شما را به آموزش ریستارت اضطراری در ویندوز 10 دعوت می‌نماییم.

ریستارت اضطراری در ویندوز 10

1- ابتدا کلید ترکیبی CTRL + ALT + DEL را از روی کیبورد خود بزنید.

2- پس از مواجه با تصویر مانند زیر ، کلید CTRL را نگه داشته و بر روی علامت پاور در سمت راست تصویر کلیک نمایید.

ریستارت اضطراری در ویندوز 10

3- حال از شما سؤالی مبنی بر تأیید ریستارت ویندوز به صورت اضطراری خواهد پرسید که با کلیک بر روی OK ، ویندوز شما ریستارت خواهد شد.

ریستارت فوری ویندوز 10

بدین ترتیب شما موفق به انجام ریستارت فوری در ویندوز 10 خود شده‌اید.

امیدواریم مطلب ریستارت اضطراری در ویندوز 10 برای شما مفید واقع شده باشد.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران