آموزش تنظیم Cronjob در دایرکت ادمین

آموزش تنظیم Cronjob در دایرکت ادمین
آموزش تنظیم Cronjob در دایرکت ادمین
11 ماه پیش

Cronjob در لینوکس بخشی است که شما قادر خواهید بود دستور و یا اسکریپتی را در آن قرار داده تا در مدت زمانی مشخص اجرا گردد. این قاعده در کنترل پنل‌های هاستینگ که در لینوکس نصب و سرویس‌دهی می‌کنند صدق کرده و بخشی را برای تنظیم آن دارند. حال در این مطلب از سری مطالب آموزش دایرکت ادمین به آموزش تنظیم Cronjob در دایرکت ادمین پرداخته تا در صورت نیاز شما بتوانید به تنظیم و استفاده از آن بپردازید.

آموزش تنظیم Cronjob در دایرکت ادمین

1- برای تنظیم کرون جاب ، ابتدا وارد پنل دایرکت ادمین خود شوید.

2- سپس از Advanced Features بر روی Cronjobs کلیک کنید.

corn-job-1

3- پس از باز شدن این صفحه شما بخشی خواهید داشت که قادر به تنظیم دقیق اجرای کرون جاب خواهید بود که به ترتیب زیر قابل تنظیم خواهد بود.

در قسمت Create New Cron Job شما می‌توانید یک کرون جدید تنظیم کرده تا به صورت کامل آن اجرا گردد.

زمان و تعداد دفعات تکرار این کرون به صورت کلی در ابتدای صفحه توضیح داده شده است اما برای درک بهتر به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

Minute : تنظیم دقیقه

Hour : تنظیم ساعت

Day of Month : تنظیم روز اجرا در ماه

Day of Week : تنظیم روز هفته

Command : آدرس اسکریپت مورد نظر برای اجرا در این بخش وارد کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه Add کلیک کرده تا کرون به دایرکت ادمین اضافه شود.

نکته 1 : در صورتی که در نظر دارید پس از اجرای Cronjob برای شما ایمیلی از وضعیت اجرای آن ارسال گردد باید در بخش Email در پایین صفحه آن را وارد کرده و ذخیره نمایید.

نکته 2 : شما قادر خواهید بود به نهایت Cron Job در دایرکت ادمین خود تعریف کرده ، اما در نظر داشته باشید که اگر وظیفه سنگینی مانند تعمیر دیتابیس ، گرفتن بک‌آپ از دیتابیس و یا ... را تنظیم کرده‌اید ، زمان اجرای کرون‌ها را متفاوت تنظیم کرده تا سرور در لحظه اجرای دستورات شما از دسترس خارج نگردد.

corn-job-02

امیدواریم در پایان از آموزش تنظیم Cronjob در دایرکت ادمین استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

4563
A
A