Zend Optimizer چیست و چه کاربردی دارد ؟

Zend Optimizer چیست و چه کاربردی دارد ؟
Zend Optimizer چیست و چه کاربردی دارد ؟
10 ماه پیش

Zend Optimizer چیست و چه کاربردی دارد ؟

هر روز شاهد افزایش نرم افزار ها و سیستم ها و صفحات تحت وب هستیم که متناسب با فعالیت هر کاربر این موارد هم در حال رشد می باشد که حفاظت از این اطلاعات کار بسیار دشوار و مهمی است .

برنامه Zend Optimizer

برنامه Zend Optimizer شما را قادر می سازد برای اجرای فایل های کد گذاری که توسط Zend Guard کد شده است. اگر شما تمایل دارید که فایلها را کد نمایید باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید سرویس میزبانی وب شما باید برنامه Zend Optimizer را برروی سرور نصب کرده باشید تا بتوانید پس از کد کردن اسکریپت و برنامه خود آن قابل تفسیر توسط سرور باشد و بازدید کنندگا سایت بتوانند اسکریپت شما را مشاهده نمایند.

Zend Optimizer و Zend Guard

برنامه Zend Optimizer تنها می توانید کد های رمزگذاری شده را تفسیر کند.برای رمزگذاری شما باید از برنامه Zend Guard استفاده نمایید. این نرم افزار قادر است تمام متن ساده پی اچ پی را به یک فرمت باینری جدید که به آن Zend کد متوسط (Zend Intermediate Code) می گویند تبدیل می کند هنگام رمز گذاری فایلهای جدید جای فایلهای پی اچ پی به ظور منظم قرار میگیرند. یکی از بهترین ویژگیهای برنامه Zend Guard این است هم قادر به کد کردن فایل و هم  قادر به ایجاد لایسنس برروی فایل است.

برای اینکه بفهمیم روی سرور zend نصب شده باید یک فایل با پسوند php ایجاد کنیم و کد زیر را در این فایل قرار دهیم و سپس آدرس فایل را از طریق مرورگر فراخوانی کنیم .

<?php
phpinfo();
?>

صفحه ای که برای ما باز می شود باید دنبال خط زیر باشیم که اگر بود پس نرم افزار Zend  روی سیستم نصب شده و می توانیم از این قابلیت استفاده کنیم .

 This program makes use of the Zend Scripting Language Engine
Zend Engine vX.Y.Z, Copyright (c) 19982009 Zend Technologies.>with Zend Optimizer vX.Y.Z, Copyright (c) 19982009, by Zend Technologies

 

Zend Optimizer چیست و چه کاربردی دارد ؟

author
سینا نصیری- مدیریت

بیش از 10 سال هست که به صورت مستمر در زمینه وب فعالیت میکنم و مباحث برنامه نویسی و توسعه نرم افزار و تکنولوژی های جدید رو پیگیری میکنم.

3555
A
A