اصول ضروری سئو که باید در سایت وردپرسی رعایت کرد

اصول ضروری سئو که باید در سایت وردپرسی رعایت کرد
اصول ضروری سئو که باید در سایت وردپرسی رعایت کرد
11 ماه پیش

هزاران متخصص در سرتاسر دنیا وجود دارند که شغل آن‌ها ارائه خدمات سئو به صاحبان وب سایت است. سئوکاران حرفه‌ای، زمان و منابع زیادی را صرف یادگیری مهارت‌های بهینه سازی مؤثر وب سایت وردپرسی می‌کنند.

نوشتن محتوای یکپارچه تنها یک تکه از پازل بازاریابی یک وبلاگ موفق است. بهینه سازی سایت وردپرسی با استفاده از اصول ضروری سئو که باید در سایت وردپرسی رعایت کرد ، به شما کمک می‌کند تا رتبه سایت خود را افزایش دهید، مشتریان یا فروش بیشتری به دست آورید و به‌طورکلی وب سایت بهتری داشته باشید.

سئو به چه معناست؟

سئو به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو بوده و فرآیندی است که برای بهینه‌سازی پیکربندی فنی، ارتباط محتوا و محبوبیت لینک یک وب‌سایت به کار می‌رود. با استفاده از سئو، صفحات سایت وردپرسی شما به‌راحتی قابل یافتن بوده و در نتیجه، موتورهای جستجو رتبه‌بندی بهتری به آن‌ها می‌دهند.

سئو فرآیند انجام مراحلی است که به یک وب سایت کمک می‌کند تا در رتبه بالاتر گوگل قرار گیرد؛ بنابراین وقتی افراد چیزی را جستجو می‌کنند، موتورهای جستجو مانند Google، سایت سئو شده را در نتایج اول صفحه جستجو نشان می‌دهند.

شرکت‌ها به دنبال بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو سایت وردپرس خود هستند تا به کسب آگاهی بیشتر کمک کنند و شرکت خود را در رتبه یک موتور جستجو بالاتر ببرند. سئو از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، ام اس ان، بینگ و غیره به کار می‌رود. با بهینه سازی سایت وردپرس، موتورهای جستجو از کلمات کلیدی استفاده می‌کنند تا کاربر را به شرکت جذب نمایند.

 

برای آشنایی بیشتر با سئو، خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می شود.

سئو چیست؟

 

مزایای سئو برای یک سایت وردپرسی چیست؟

زیبایی سئو در این است که هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد و از آنچه شما فکر می‌کنید قابل دسترسی‌تر و آسان‌تر است. به جای پرداخت هزینه برای تبلیغات مختلف، صرف زمان و تلاش برای درک اصول سئو و احتمالاً سرمایه‌گذاری روی چند ابزار، فرآیند سئو می‌تواند ارزش بیشتری را برای کسب‌وکار شما ایجاد کند.

در ادامه ببینیم که چرا باید به دنبال استفاده از سئو برای ارتقاء کسب‌وکار خود باشیم.

سئو شما را در معرض دید تمام مخاطبان هدف قرار می‌دهد

سئو فقط برای سازمان‌هایی با یک مخاطب هدف واحد نیست. بهینه سازی موتورهای جستجو برای شرکت‌هایی که مخاطبان مختلف را هدف قرار می‌دهند، به همان اندازه مؤثر است.

به عنوان مثال، یک شرکت سازنده استخر ممکن است به دو مخاطب مجزا یعنی صاحبان خانه و مشتریان تجاری خدمات ارائه دهد. سئو به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق تحقیق کلمات کلیدی مبتنی بر هدف به هر مخاطب دسترسی پیدا کنند. برای دستیابی به هر دو مخاطب می‌توان صفحات خدمات جداگانه‌ای ایجاد کرد که یکی عبارت کلیدی "خدمات نصب استخر مسکونی" و دیگری "خدمات نصب استخر تجاری" را هدف قرار می‌دهد.

رتبه بندی در صفحه اول گوگل برای دیده شدن از سوی مشتریان امری ضروری است. نرخ بازدید که منجر به افزایش ترافیک وب سایت می‌شود یک مزیت بزرگ سئو است. همچنین بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار هدفمند و مشتری محور است. استراتژی مؤثر SEO از طریق جستجوهای مربوط به ارائه صفحات وب سایت شما به مخاطبان مرتبط کمک می‌کند.

SEO بازگشت سرمایه قابل‌توجهی دارد

هنگام ارزیابی کانال‌های بازاریابی دیجیتال، بازگشت سرمایه (ROI) یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها است. در حالی که نتایج SEO زمان‌بر است، اما در نهایت ROI قابل‌توجهی را نیز ارائه می‌دهد.

به‌طورکلی سرنخ‌های موتور جستجو حدود 14.6% از کاربران را به سمت سایت شما هدایت می‌کند که تقریباً 12% بیشتر از بازاریابی سنتی است. با این حال اگر وب‌سایت وردپرسی شما در انتهای صفحه دو، سه یا چهار بوده و یا اصلاً رتبه‌بندی نشده باشد، احتمالاً سرنخی وجود ندارد.

از سوی دیگر، لینک‌های اولین صفحه گوگل حدود 33 درصد از کل ترافیک جستجو را به خود اختصاص می‌دهند. دیده شدن در موتورهای جستجو به طور مستقیم با افزایش ترافیک وب و افزایش درآمد مرتبط است و بازگشت سرمایه را به یکی از مهم‌ترین مزایای SEO برای بسیاری از شرکت‌ها تبدیل می‌کند.

سئو یک استراتژی بازاریابی بلند مدت است

در حالی که سئوی با کیفیت اغلب در همان سال اول تأثیر قابل‌توجهی در کسب‌وکار ایجاد می‌کند تأثیرات سئو در طول زمان بیشتر شده و منجر به افزایش عملکرد سایت وردپرسی برای چندین سال بعدی نیز می‌شود. در واقع اهمیت نتایج سئو و بازگشت سرمایه با بودجه، تلاش و زمان صرف شده برای آن مطابقت دارد.

اجرای استراتژی و متفکرانه سئو مانند ایجاد محتوا و بهینه سازی در صفحه و تسلط بر الگوریتم گوگل زمان مخصوص به خود را می‌طلبد. برای مشاهده بهترین نتایج حاصل از گنجاندن SEO در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، باید سئو را به عنوان یک سرمایه گذاری با بازده طولانی مدت و قابل توجه در نظر بگیرید.

سئو یک تجربه قابل اعتماد برای مشتریان ایجاد می‌کند

کلیک کردن روی صفحه اول و کسب رتبه اول در نتایج جستجو کاملاً متکی به قدرتی است که شما ایجاد می‌کنید. شما می‌توانید بهترین پاسخ یا منبع در دسترس را داشته باشید.

به همین دلیل است که عناصر فنی سئو، مانند سرعت صفحه، بک لینک‌ها و سایر عناصر ایجاد قدرت برای موفقیت کسب‌وکار آنلاین شما بسیار مهم هستند. بازی با قوانین حاکم بر موتورهای جستجو شما را مجبور می‌کند تا سایت خود را به بهترین شکل نگه دارید و حفظ سلامت آن را به یک اولویت همیشگی تبدیل کنید.

مزیت این فرآیند برای شما این است که نه تنها به شما کمک می‌کند رتبه بهتری داشته باشید بلکه در معرض دید بیشتری نیز قرار بگیرید. همچنین اعتماد مشتریان را بر اساس عملکرد وب سایت شما آسان‌تر می‌کند. داشتن صفحات سریع، اقدامات امنیتی و پورتال‌های خودکار خدمات مشتری، راهکارهای متفاوتی برای انجام این کار به شمار می‌روند.

سئو شما را تشویق می‌کند تا روی تجربه کاربری تمرکز کنید

یکی از عناصر اصلی سئو، بهینه سازی تجربه کاربر (UX) است. گوگل نیز در سال 2021 تجربه کاربری را به عنوان یک عامل رتبه بندی در اولویت قرار داد.

توجه به تجربیات کاربر در مورد مشاغل به این معنی است که شما باید بر نیازهای مشتریان خود تمرکز کنید. چه چیزی می‌خواهند بدانند؟ آن‌ها می‌خواهند چه کاری انجام دهند؟ چه اطلاعات، منابع یا خدمات دیگری می‌توانید به آن‌ها ارائه دهید؟

با اولویت بندی نیازهای مشتری خود، شانس بیشتری برای رتبه بندی بهتر و وفادار نگه داشتن آن‌ها به سایت خود دارید. در نتیجه سایت شما اعتبار بیشتری دریافت کرده و افراد بیشتری را جذب خواهید کرد.

سئو به شما کمک می‌کند تا در جریان همه امور باشید

مانند هر چیزی که به راه‌اندازی یک تجارت مربوط می‌شود، سئو نیز همیشه در حال تغییر است. موتورهای جستجو به‌‍روز می‌شوند، عوامل مختلف اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند و کسب‌وکارها روی استراتژی‌های خود برای رتبه بندی کار می‌کنند. این بدان معناست که برای اجرای موفقیت‌آمیز سئو، باید از بهترین شیوه‌ها، راه‌حل‌ها و تغییرات مطلع باشید.

اگرچه ممکن است این به معنای فعالیت بیشتر باشد اما در واقع یک مزیت برای کسب‌وکار شما تلقی می‌شود، زیرا شما را در مورد فرآیندهای آنلاین مطلع می‌کند.

سئو مستقیماً با فناوری دیجیتال مرتبط است به این معنی که بسیاری از اتفاقاتی که همراه با آن رخ می‌دهد، می‌تواند به شما در درک روندهای آنلاین کمک کند. به‌علاوه از طریق تحقیقات و به‌روز رسانی سایت وردپرس خود اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان، رقبای خود و در کل تجربه دیجیتالی خود خواهید داشت.

سئو کلید اصلی برای دیده شدن محتوای سایت شماست.

ما در یک عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم. سازمان‌هایی که قصد ایجاد یک برند تأثیرگذار را دارند باید در جستجوی وب قابل مشاهده باشند. با این حال اگر در صفحه یک گوگل نباشید احتمالاً بازدیدی دریافت نخواهید کرد یا نمی‌توانید برند خود را برای کسی تبلیغ کنید. امروزه بهینه سازی موتورهای جستجو برای ایجاد هویت یک برند بسیار مهم است.

ایجاد محتوای با کیفیت؛ از مهم‌ترین اصول سئو برای سایت وردپرسی

در ادامه مهم‌ترین نکات برای ایجاد بهترین محتوایی که خوانندگان آن را دوست دارند و Google نیز برای آن ارزش قائل است را شرح می‌دهیم:

  1. درک هدف کاربر: شما باید بدانید که خواننده وقتی در صفحه شما قرار می‌گیرد چه کاری می‌خواهد انجام دهد.
  2. پرسونای مخاطب را ایجاد کنید: همچنین باید بدانید که خواننده شما کیست، چه چیزی را دوست دارد، چه چیزی را دوست ندارد و چرا در سایت شماست.
  3. متن را تجزیه‌وتحلیل کنید: امروزه افراد صبر کمتری دارند و نوشتن متن‌های طولانی دیگر مزیتی ندارد. شما باید متن سایت وردپرسی خود را با هدرها و تصاویر فراوان تقسیم‌بندی کنید.
  4. کامل بنویسید: محتوای شما باید کامل باشد. همچنین باید به این سؤال پاسخ دهد که "حالا چه؟" آیا وقتی خواننده مقاله شما را تمام کند همه چیزهایی را که نیاز دارد در اختیار خواهد داشت

 

 

خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می شود.

ابزارهای بررسی سئو سایت

 

 

 

اصول سئو در سایت‌های وردپرسی

در ادامه با مهم‌ترین اصول سئو برای سایت‌های وردپرسی آشنا می‌شویم:

کلمات کلیدی

وقتی به تولید محتوا فکر می‌کنید باید کلماتی که افراد برای جستجو استفاده می‌کنند را بشناسید. هر صفحه باید بر اساس کلمات کلیدی که برای شما و کسب‌وکار شما مهم هستند پایه‌ریزی و برنامه‌ریزی شود. زمانی که در حال تولید صفحات برای وب سایت وردپرسی خود هستید از بهترین کلمات کلیدی در هر پست استفاده کنید.

گوگل با کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند. زمانی که شروع به تایپ کردن در نوار جستجوی Google می‌کنید، گوگل کلمات یا عبارات محبوبی را که افراد در جستجو استفاده می‌کنند به شما پیشنهاد می‌دهد. اگر می‌خواهید یک قدم جلوتر بروید می‌توانید از ابزاری به نام Google Keyword Planner استفاده کنید که کلمات کلیدی محبوب را به شما معرفی می‌کند. این ابزار تعداد واقعی میانگین جستجوهای ماهانه کلمات کلیدی مورد نظر را به شما نشان می‌دهد.

 

خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می شود.

روش‌های پیدا کردن کلمات ترند و کلیدی

 

تگ‌های تصویری

کاربران تمایل زیادی به مشاهده تصاویر دارند و باعث تعجب است که صاحبان سایت از تصاویر استفاده کافی را نمی‌برند. همچنین شما باید تصاویر خود را تگ کنید. اگر هیچ توضیحی وجود نداشته باشد، گوگل نمی‌داند چگونه تصویر را شناسایی کند.

افزونه یوآست در وردپرس به شما یادآوری می‌کند که تصاویر خود را برچسب گذاری کنید. با برچسب گذاری تصاویر، گوگل مفهوم تصویر را متوجه می‌شود و آن را در لیست تصاویر خود قرار می‌دهد.

توضیحات متا

درست زیر لینک محتوای شما در صفحه جستجو، جمله‌ای است که به توضیحات متا مشهور است. این جمله در واقع خلاصه‌ای از محتوای شماست. اگر می‌خواهید جذاب و صادقانه باشد و مردم را وادار به کلیک کردن و کسب اطلاعات بیشتر کند، از کلمات تشویقی مانند "یاد بگیرید" و "بازدید کنید" استفاده کنید تا افراد را درگیر کرده و آن‌ها را تشویق کنید تا دریابند چرا اطلاعات صفحه شما برای آن‌ها مهم است.

بک لینک ها

یکی از مواردی که در سئو از اهمیت بالایی برخوردار است بک لینک‌ها هستند. بک لینک‌ها در واقع لینک‌های ورودی از یک صفحه وب به صفحه دیگر هستند. به‌عبارت‌دیگر افراد به وب سایت شما لینک می‌دهند زیرا ارزشی را در آنچه شما ارائه دادید پیدا کرده‌اند. علاوه بر این شما می‌توانید لینک‌هایی را برای ارائه اطلاعات مفیدتر به خوانندگان خود و کمک به ایجاد روابط با سایر سایت‌ها اضافه کنید.

اطمینان حاصل کنید که لینک‌ها برای خوانندگان شما اهمیت دارند. همچنین توجه کنید که هرگز نمی‌توانید بک لینک‌های زیادی برای یک محتوا داشته باشید. با کمک بک لینک‌ها ترافیک بالایی ایجاد خواهید کرد که به شما کمک می‌کند تا به نتایج بالای موتورهای جستجو صعود کنید.

 

 

معماری سایت

معماری خوب وب سایت به تجربه کاربری عالی منتهی می‌شود که برای بازاریابی سئو بسیار مهم است. روی مواردی مانند زمان بارگذاری سریع، اتصال ایمن و طراحی سازگار با موبایل تمرکز بیشتری کنید. در حالت ایده آل، معماری سایت خود را حتی قبل از خرید دامنه ترسیم کنید. این کار به شما امکان می‌دهد که وارد ذهن کاربر خود شوید و راه خود را به سمت یک تجربه کاربری عالی با مهندسی معکوس هموار کنید.

جمع‌بندی

اگر به دنبال ایجاد آگاهی بلندمدت از برند، گسترش مخاطبان هدف و کسب درآمد بیشتر هستید بهینه سازی برای موتورهای جستجو را در مرکز توجه قرار دهید. سئو مزایای عمده‌ای برای وب‌سایت‌ها دارد و می‌تواند به رشد تصاعدی بلند مدت منتهی شود. برندهایی که در سئو سرمایه گذاری می‌کنند می‌توانند اعتبار و اعتماد را در مخاطبان خود ایجاد کرده و آن را به بخش اساسی از استراتژی بازاریابی دیجیتال برند خود تبدیل کنند.رعایت تمامی اصول ضروری که باید در سایت وردپرسی رعایت کرد می‌تواند به رشد بیشتر سایت شما کمک کند.

 
دریا بهرامی- نویسنده

1533
A
A