افزودن فایل‌های نصبی رول‌ها در ویندوز سرور

افزودن فایل‌های نصبی رول‌ها در ویندوز سرور
افزودن فایل‌های نصبی رول‌ها در ویندوز سرور
1 سال پیش

در مطلب کاهش حجم ویندوز سرور به نحوه حذف فایل‌های نصب رول‌ها و فیچرها پرداخته شد و راه‌کاری برای کاهش حجم ویندوز نیز بود. حال در این مطلب قصد داریم به آموزش افزودن فایل‌های نصبی رول‌ها در ویندوز سرور پرداخته تا در صورتی که مجدد نیاز دارید فایل‌های نصبی رول‌ها و فیچر‌ها را به ویندوز اضافه کنید ، بتوانید براحتی به آن بپردازید.

برای این امر شما باید همانند ، آموزش قبلی از پاورشل با دسترسی Administrator استفاده نمایید ، بنابراین در تمامی مراحل آموزش ، با دسترسی Admin به سرور خود متصل شوید.

با آموزش افزودن فایل‌های نصبی رول‌ها در ویندوز سرور همراه ما باشید.

افزودن فایل‌های نصبی رول‌ها در ویندوز سرور

1- ابتدا پاورشل را با دسترسی Administrator باز کنید.

2- سپس با استفاده از دستور Install-WindowsFeature به نصب هر یک از فایل‌های نصبی رول‌ها و اضافه کردن آن به ویندوز نیز بپردازید.

ساختار دستور Install-WindowsFeature به شکل زیر می‌باشد.

Install-WindowsFeature [Feature Or Role Name] -Source [Source Address]

حال برای درک بهتر به مثال زیر توجه فرمایید.

Install-WindowsFeature DHCP -Source wim:d:\sources\install.wim:4

با استفاده از دستور بالا ، فایل‌های نصبی رول DHCP بر روی ویندوز نصب خواهد شد و شما قادر به استفاده از این رول در ویندوز سرور خود خواهید بود ، اما چند نکته در دستور بالا وجود دارد که در ادامه نظر شما را به آن جلب می‌نماییم.

نکته اول : آدرس سورس با عبارت wim شروع شده که به معنای این است که آدرس یک فایل wim به آن داده خواهد شد. (فایل wim فایل اصلی نصب ویندوز در DVD نصب ویندوز سرور می‌باشد)

نکته دوم : در پایان آدرس عبارت 4: اضافه شده که به معنای ایندکس نسخه نصب شده ویندوز سرور شما می‌باشد. به شکل ساده‌تر در هنگام مراحل نصب و انتخاب نسخه مورد نظر شما چند گزینه دارید ، که باید انتخاب کنید ، اگر نسخه چهارم را انتخاب کرده باشید باید همانند مثال عدد 4 را وارد کنید و یا اگر از نسخه دومی که در DVD وجود دارد استفاده کرده باشید ، باید عدد 2 را نیز وارد نمایید.

بدین ترتیب شما قادر به نصب مجدد فایل‌های نصبی رول‌ها در ویندوز سرور خواهید بود.

امیدواریم در پایان آموزش افزودن فایل‌های نصبی رول‌ها در ویندوز سرور برای شما مفید واقع شده باشد.

در آموزش بعدی به نصب رول‌ها از روی DVD خواهیم پرداخت تا در صورت حذف فایل‌های یک رول و بدون اضافه کردن مجدد آن ، رول را به صورت مستقیم از روی DVD نصب و استفاده نمایید.

 کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید و یا برای رفع مشکلات دیگر در زمینه آموزش‌های آذرآنلاین به بخش Community مراجعه کرده و مشکل خود را در آن مطرح نمایید تا در اسرع وقت کاربران دیگر و کارشناسان به سؤالات شما پاسخ دهند.

5962
A
A