آموزش تست سرعت پهنای باند در میکروتیک

در این مطلب از سری مطالب آموزش میکروتیک با آموزش تست سرعت پهنای باند در میکروتیک در خدمت شما همراهان گرامی آذرآنلاین خواهیم بود تا بتوانید از این...

آموزش تست سرعت پهنای باند در میکروتیک

در این بخش از سری مطالب آموزش میکروتیک در آذرآنلاین با آموزش تست سرعت پهنای باند در میکروتیک در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود تا در صورت نیاز به تست پهنای باند بتوانید از این ابزار کارآمد میکروتیک استفاده نمایید.

سرعت پهنای باند یا همان به زبان آمیانه سرعت انتقال در میکروتیک توسط یک ابزار کارآمد موجود بر روی میکروتیک قابل تست است که در ادامه به معرفی و نحوه عملکرد آن خواهیم پرداخت.

تنها نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است انتخاب یک سرور مطلوب برای تست می‌باشد که شما با جستجو در اینترنت می‌توانید سرورهای متفاوتی برای تست سرعت میکروتیک بیابید.

حال در ادامه با آموزش تست سرعت پهنای باند در میکروتیک همراه ما باشید.

آموزش تست سرعت پهنای باند در میکروتیک

1- ابتدا از طریق Winbox به میکروتیک خود متصل شوید.

2- سپس از منوی Tools بر روی گزینه Bandwidth Test کلیک نمایید.

ابزار تست پهنای باند میکروتیک

3- همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید ، پنجره‌ای برای شما باز شده است که با وارد کردن اطلاعات سرور و همچنین کلیک بر روی استارت ، تست سرعت لینک ارتباطی شما شروع خواهد شد.

پنجره تست پهنای باند میکروتیک

در این بخش چند بخش به صورت پیش‌فرض نیاز به تنظیم دارند که به ترتیب عبارت‌اند از :

Test To : آدرس سرور تست سرعت را در این بخش باید وارد کنید.

Protocol : پروتکل مورد نظر برای تست پهنای باند را انتخاب کنید.

Direction : در این بخش شما می‌توانید تعیین کنید که سرعت دریافت و یا ارسال تست شود.

TCP Connection Count : در این قسمت در صورت انتخاب پروتکل TCP می‌توان تعداد اتصال‌های میکروتیک به سرور تست سرعت را تعیین کرد.

User & Password : در صورتی که سرور تست دارای یوزرنیم و یا پسورد است در این بخش باید وارد نمایید.

4- حال در تصویر زیر ما نمونه‌ای از تست سرعت را برای شما بنمایش گذاشته‌ایم تا با روند آن نیز بیشتر آشنا شوید.

در حال حاضر و در هنگام نگارش این آموزش سروری به آدرس 207.32.194.24 با یوزرنیم و پسورد btest در دسترس است که شما می‌توانید از آن نیز بهره ببرید ؛ اما در صورت برقرار نشدن ارتباط از طریق کامنت‌ها درخواست آدرس سرور دیگری را کرده تا برای شما منتشر نماییم و یا در اینترنت آنها را جستجو نمایید.

نمونه تست پهنای باند سرعت در میکروتیک

نکته مهم : همراه گرامی تست گرفتن سرعت و پهنای باند میکروتیک را نمی‌توان صرفاً بر مبنای یک سرور سنجید و بهتر است از سرورهایی که نزدیک به محل قرارگیری میکروتیک شما هستند ، استفاده کنید تا سرعت اصلی ارتباط میکروتیک خود را بسنجید. همچنین باید در چند مرحله و در چند روز متوالی تست سرعت میکروتیک با یک یا چند سرور انجام پذیرد تا سرعت اصلی ارتباط میکروتیک شما مشخص شود.

امیدواریم در پایان از آموزش تست سرعت پهنای باند در میکروتیک استفاده لازم را برده باشید.

در ادامه به معرفی چند آموزش برای تست شبکه میکروتیک خواهیم پرداخت تا در صورت نیاز از آنها استفاده نمایید.

آموزش Netwatch در میکروتیک

آموزش کار با Flood Ping در میکروتیک

آموزش Torch در میکروتیک

آموزش Traceroute در میکروتیک

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید و یا برای رفع مشکلات دیگر در زمینه آموزش‌های آذرآنلاین به بخش Community مراجعه کرده و مشکل خود را در آن مطرح نمایید تا در اسرع وقت کاربران دیگر و کارشناسان به سؤالات شما پاسخ دهند.

نظرات کاربران