دامنه یا دومین چیست ؟

۲۹شهریور ۱۳۹۵
۶۷

دامنه یا دومین چیست ؟

همانطور که می دانید جهت داشتن وب سایت شما می بایست در ابتدا نام دامنه خود را مشخص نموده و سپس هاست مورد نظر را تهیه نمایید. در این جا در رابطه با دامنه توضیحات جامع ارائه شده است.

دامین یا دامنه (Domain) در واقع نامی است که وب سایت از طریق آن قابل دستیابی خواهد بود. به طور کلی دامنه از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده است.

دامنه از دو بخش domain name و پسوند تشکیل می شود که domain name همان نام دامنه شما محسوب می شود و پسوند دامنه هم com – org – net و دیگر پسوندها می باشند .

آیکان (ICANN) سرواژه عبارت Internet Corporation for Assigned Names and Numbers به معنای “مؤسسه اینترنتی نام‎ها و شماره‌های واگذار شده” نام شرکت غیر انتفاعی در ایالات متحده امریکاست که مسئولیت مدیریت واگذاری نام‌های دامنه و آدرس‌های پروتکل اینترنت را برعهده دارد. آیکان یک شرکت بین المللی است که تحت نفوذ نظام دولتی کشور امریکا بوده و مقر آن در ایالت کالیفرنیاست.

آیانا (IANA) سرواژه عبارت Internet Assigned Numbers Authority یک دپارتمان از آیکان است (به آدرس iana.org) که وظیفه مدیریت منطقه ریشه سامانه نام دامنه (DNS Root) و سرپرستی آدرس‌های پروتکل اینترنت (IP addresses) را بر عهده دارد.

دامنه یا دومین چیست ؟

اشتراک گذاری

رامین نوروزی

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق برای آذرآنلاین محفوظ می باشد.
enamad