آموزش اضافه کردن دامنه به IIS

آموزش اضافه کردن دامنه به IIS مطلبی است که در این بخش با آن در خدمت شما خواهیم بود تا بتوانید بسادگی در IIS ویندوز سرور 2016 خود از سرویس دهی وب استفاده کنید و ...

آموزش اضافه کردن دامنه به IIS

در ادامه مباحث آموزش و نصب IIS در این مطلب به آموزش اضافه کردن دامنه به IIS خواهیم پرداخت.

پس از نصب IIS بر روی ویندوز سرور ، شما نیاز خواهید داشت تا یک سایت را ایجاد کرده تا بتوانید از مزایای میزبانی وب سایت IIS استفاده نمایید.

برای این امر قبل از شروع به تعریف سایت ، ابتدا باید یا DNS سرور بر روی سرور شما نصب شده باشد تا بتوان از طریق تنظیمات دامنه به سرور اشاره کرد و یا اینکه IP استاتیک برای سرور تعریف نمایید تا با وارد کردن IP ، به سرور دسترسی پیدا کنید.

آموزش اضافه کردن دامنه به IIS

1- به سرور IIS خود متصل شوید.

2- از طریق منوی Server Manager و یا Administrative Tools بر روی Internet Information Services (IIS) Manger کلیک کرده تا کنسول مدیریتی IIS باز شود.

باز کردن کنسول IIS در ویندوز سرور 2016

3- پس از باز شدن کنسول ، بر روی Sites کلیک راست کرده و بر روی Add Site کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن دامنه به IIS

4- در این قسمت اطلاعات را به ترتیب زیر وارد نمایید.

Site Name: یک نام برای سایت خود انتخاب و آن را وارد کنید.

Physical Path: یک فولدر در سرور خود برای فضای ذخیره سازی اطلاعات وب سایت انتخاب نمایید.

Binding: پورت را بر روی 80 و یا پورت مورد نظر خود تنظیم کنید و در صورت تنظیم IP خاص بر روی سیستم خود آن را انتخاب نمایید.

نکته : دقت داشته باشید ، پورت 80 به صورت پیش فرض در نظر گرفته شده است و چنانچه از پورت دیگری استفاده نمایید باید برای ورود به وب سایت خود از طریق مرورگر ، پورت وارد شده را در ادامه دامنه وب سایت خود وارد کنید.

Hostname: دامنه مورد نظر را در این قسمت وارد کرده و در پایان بر روی OK کلیک کنید. ( در این آموزش ما دامنه Azarlearn.com را وارد خواهیم کرد. )

وارد کردن اطلاعات دامنه و وبسایت در IIS

خُب در اینجا آموزش اضافه کردن دامنه به IIS به پایان رسیده است.

حال شما با اضافه کردن فایل‌های وب سایت خود در دایرکتوری مورد نظر ، می‌توانید از IIS استفاده نمایید.

نکته : در صورتی که از طریق اینترنت به سایت خود دسترسی ندارید ، حتماً از صحت باز بودن پورت 80 و یا پورت وارد شده مورد نظر در فایروال اطمینان حاصل فرمایید.

امیدواریم از آموزش اضافه کردن دامنه در IIS استفاده لازم را برده باشید.

 کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

نظرات کاربران